Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

pa bradavice nece da iskacu svakom od stresa, prolly imas neki HPV, pa ko sto rece neko - dermatologu pa na histopatolosku analizu, mozda ti i da ti da nesto da mazes, al u principu nista od tih mazalica ne radi pos'o, jedino mogu da ti ih skinu laserom il iseku il tecniazot (mada se azotom sve redje radi) al opet zavisi kolike su..u sv slucaju i to samo privremeno radi pos'o jer ce kroz neko vreme ponovo da ti se pojavi... sjebano je to :/ najbolje da se pomiris sa tim i prihvatis bradze kao deo tebe :D

a inace za edeme ja bih najradije popila neki diuretik dan dva, i otarasila se edema (na par dana i opet u krug ako se pojave)...to je bar legit i farmakoloski provereno da radi, ne verujem ja bas u te prirodne lekove (moj stav samo) :) a plus - dobro dodje diuretik ako imas i povisen pritisak pritom :)

Gde god krocim tu topik ne raste (ubivam s komentari topike) :D

Link to comment
Share on other sites

imam oko vrata 3 bradavice, jednu ispod desne ruke. Nisu crne, boje koze su i ponekad mi jako zasmetaju a pritom sam cuo da su pojedine bradavice izuzetno toksicne  pa eto, bilo bi dobro da ih se sto pre resim. Takodje sam cuo da nije preporucljivo sa tecnim azotom uklanjati iste..
U jednu ruku Mistress ja sam se bio i pomirio sa cinjenicom da cu imati ceo zivot bradze ali od kako sam cuo za toksicnost bradzi, da izvines u*ro sam se ..



@ Daki, Sto se tice stresa, u poslednjih 20 godina ga ima dosta a pojacan je od kako sam se zaposlio u sluzbi a da ne govorim od kako mi je majka umrla.. Otici cu sutra do koznog pa neka uklone to sto pre..

Link to comment
Share on other sites

ja sam kao klinja imao neku bradzu na dlanu, ne znam dal spadaju u istu kategoriju, al' skinuo sam je sa nekim bućkurišem koji mi je napravila baba (babe znaju sve). Beli luk potopljen u sirće, to je stajalo par dana, natopim parče vate u to i zalepim na bradzu selotejpom il hanzaplastom, otpala je posle 10 dana i nikad se nije vratila.

Link to comment
Share on other sites

pa bradavice nece da iskacu svakom od stresa, prolly imas neki HPV, pa ko sto rece neko - dermatologu pa na histopatolosku analizu, mozda ti i da ti da nesto da mazes, al u principu nista od tih mazalica ne radi pos'o, jedino mogu da ti ih skinu laserom il iseku il tecniazot (mada se azotom sve redje radi) al opet zavisi kolike su..u sv slucaju i to samo privremeno radi pos'o jer ce kroz neko vreme ponovo da ti se pojavi... sjebano je to :/ najbolje da se pomiris sa tim i prihvatis bradze kao deo tebe :D

a inace za edeme ja bih najradije popila neki diuretik dan dva, i otarasila se edema (na par dana i opet u krug ako se pojave)...to je bar legit i farmakoloski provereno da radi, ne verujem ja bas u te prirodne lekove (moj stav samo) :) a plus - dobro dodje diuretik ako imas i povisen pritisak pritom :)

Lol pa nisam mislio da izlaze od stresa. Vec da ima neki virus koji je bio u hibernaciji u celiji i kad je imunitet popustio on je pohrlio da se razmnozava. Scumbag virus Edited by Цар
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

napisala sam HPV humani papiloma virus, taj ima milion tipova, al u principu gomila izaziva te benigne bradavice po telu, a par tipova 16, 18, 33, 35 i jos neki izazivaju onaj ozloglaseni karcinom grlica materice i kojesta jos. Enivej, ti to po kozi sto imas il je benigna varijanta ovog virusa (i nije toksicno nit ce ikad da postane maligno!) il ti je nastalo hronicnom iritacijom koze nevezano za virus (jer su nas ucili da na tim pregibnim mestima kao sto su pazuh il zadnji deo vrata hoce da se stvara samo od sebe, tacnije proliferacijom odnosno bujanjem povrsnjih celija koze, i kao najcesce nastaje na zadnjoj strani vrata kod ljudi koji nose neke lancice i tako to, pa zapinjanjem lanceta, jelte iritiraju kozu). Tako da bih ja otisla kod dermatologa (on ipak ima specijalizaciju iz toga a ja samo polozen ispit iz derme :D), on bi ti odmah prepoznao sta je to ili bi uzeo isecak i poslao patologu da ispita. I istovremeno bi skinuo. Tako da ne brigaj sve u svemu nije opasno jedino sto verujem da zesce smara :/

Gde god krocim tu topik ne raste (ubivam s komentari topike) :D

Link to comment
Share on other sites

Idi u Džordža Vašingtona za to. Moja drugarica je imala hiljadu na vratu, a dok nije otišla mislila je da su mladeži, smarali su je godinama i smetalo joj je da nosi lančiće i slično, i kad je otišla skinuli su joj sve za pet minuta. 

 

A zašto su rekli da je tečni azot loš? Znam ljude koji su imali dosta problema sa kožom u pubertetu i posle i sredili su tečnim azotom

oO

 

Link to comment
Share on other sites

e sto mrzim sto mi stize na mail na telefonu svaki put kad neko nesto postuje pa onda imam opsesivnu potrebu da odgovorim xD moracu to da kenselujem

elem, nije stetan tecni azot, nego je to prevazidjena metoda danas, zato sto ne moz bas precizno (kao sa CO2 laserom ili kiretom ili spaljivanjem-elektrokoagulacijom) da se ogranici lezija (bradavica il sta vec uklanjaju - mladeze npr NIKAD na ovaj nacin), pa onda dodje do ostecenja i zdrave okolne koze, a to nam bas i nije potrebno jer onda i zarastanje traje duze, i vise boli, i moze da se desi i da ostanu hipopigmentacije posle i na toj zdravoj kozi. Pa su onda ove druge metode prakticnije, samo zbog toga. A inace ima naravno bolnica gde se i dalje radi oldskul tecnim azotom.

A sto se tice dzordza vasingtona, samo nek se raspita da li treba za tamo uput il moze direktno da se ode (tako sam nesto nacula)..cisto da se ne bakce po opstoj praksi

a daa, setila sam se kako se zovu one kreme sto oni stavljaju, podofilin i podofilotoksin, al to ce da ti daju (mozda) samo ako utvrde da je HPV, sad ne znam jel to moze na svoju ruku da se kupi il treba uput. U svakom slucaju to je neka vrsta citostatika jer sprecava proliferaciju tih celija (zarazenih sa HPV), pa se zato ne bih zezala sa tim na svoju ruku..

Edited by Mistress

Gde god krocim tu topik ne raste (ubivam s komentari topike) :D

Link to comment
Share on other sites

jok bre to nije privatna ustanova, vec drzavna.. cenim da nisu prsli toliko da ovo naplacuju..

sve znate kao matori, my job here is done!

pa bree gotova peta, nakupi se znanja xD jos samo one zajebancije iz seste i kraj igrice :D

a da da se pohvalim streberlukom - dadosmo hirurgiju u junu a sad cemo u julskom nadam se i gindzu da sprcamo :D

Edited by Mistress

Gde god krocim tu topik ne raste (ubivam s komentari topike) :D

Link to comment
Share on other sites

Onda cu da trazim uput za tu ustanovu i da resim ovaj problem.

 

Hvala puno na savetima i strpljenju.

 

ne treba ti uput, samo odes tamo i sacekas doktora/ku za pregled... azot se placa nesto sitno, a imas i na struju ako hoces

edit: eve ti i sajt

http://www.kvb.org.rs/

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хитно потребна помоћ. Наиме јуче ми је докторка рекла да имам упалу увета и ставила ми неку газу намазану леком у уво, и рекла ми је да ту газу извадим за 2 дана и након тога да кренем третман неким капима за уши. Прошао је дан и пола и ја више не могу да издржим колико ме боли уво и у трипу сам да је управо због те газе. Попио сам бруфен, бол је нестао на неких 2,3 сата, али онда се вратио и опет ме убија. 

Јел ће бити неки проблем ако ја то извадим сад из увета то чудо и одмах кренем да сипам те капи у уши? Или морам да проведем још једну ноћ без сна тражећи удобан положај за спавање који не постоји

Link to comment
Share on other sites

uf ako sa nekim saosećam, onda su to ljudi s upalom uva.

imao sam je svega par puta u životu, i nisam iskusio gori bol od toga.

 

moji imaju električno jastuče. to je jastuče koje se zagreje kad ga ukopčaš u struju.

dosta pomaže toplota, pa ako nemaš to štrokane, probaj nekako da improvizuješ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...