Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Dule, zadnja četiri dana u procesu ostavljanja cigareta (vol 2) trčim redovno po 20 do 30 minuta na olimpu i sve to ide vrlo glatko i kako treba, pošto sam i inače u dobroj formi, ali mi se uvek nakon trčanja koža ispod očiju (na prelazu iz podočnjaka u jagodice/obraz) nekako izrazito zacrveni/upali, ne znam kako da opišem drugačije, jel to normalno ili ne? Nema svraba niti ikakvog drugo osećaja, jednostano je crvena. Prošle godine sam aktivno trčao celo proleće i dobar deo leta, i nisam imao takih pojava.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

i meni se posle treninga zacrveni koža na jagodici, rekao bih da je neka alergija, al ne pravi mi to nikakve smetnje tako da se nisam nešto udubljivao

nisam pušač pa kontam da nema veze sa cigaretama

Link to comment
Share on other sites

ne znam savke stvarno, ne verujem da je nesto bitno

btw, meni sad treba pomoc:)...jel ima nekoga ovde ko je nosio normalne naocare, znaci sfericna stakla, pa je onda morao da predje na cilindricna jer mu se razvio astigmatizam...ovima koji od pocetka nose cilindricna je opusteno, lako su se navikli na to...al meni je bas zajebano, moram da gledam kroz sredinu stakla, jer ne prelamaju svugde podjednako...takodje kao da se stalno naprezem da bi fokusirao kako treba, kad menjam fokus blisko-daleko pogotovo mi je zajebano...evo nosim pola dana nove naocare i puca mi glava i muka mi je

ps, odjebite sa rakija forama:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao taj slučaj, samo lagano, privići ćeš se. Ne znam ni šta si očekivao za pola dana jebo ga, pa i za obične cvidže ti treba par dana kad tek kreneš da ih nosiš.

Jedino što možeš da se pozdraviš sa sportovima gde je široko vidno polje jako bitno kao i često menjanje fokusa, kao što su npr. basket i fudbal, osim ako ne igraš bez cvidža.

printf(random_fora(dule, rakija));

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

sonta drug, javi se kad dolazis u sd:)

fala vudu, malo si me utesio, mada meni za obicne naocare skoro da nije ni trebalo privikavanje...ako se posle nekoliko dana ne naviknem idem kod ovog ocnog da proveri jos jednom i taman da mi malo doradi okvire, velika mi glavudza:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Савовски,

Princip vazokonstrikcije i vazodilatacije (skupljanje i sirenje krvnih sudova). Rasireni krvni sudovi (kapilari na obrazima). Nista strasno. Pri naporu (trcanju) skupljaju se krvni sudovi, pritisak i puls su u porastu. Kada stanes (prestanes da trcis) krvni sudovi se sire i samim tim i protok krvi se povecava.

Ista prica kao i zimi, zbog hladnoce krvni sudovi se skupljaju, a kada se udje u toplu prostoriju rasire, pa eto i tu crvenih obraza. E sad, zimi i kada smo duze izlozeni hladnoci dolazi do crvenila perifernih delova tela (nos, obrazi, prsti na rukama i nogama), ali to je samo znak ishemijskog procesa tj tkivo ne dobija dovoljnu kolicinu krvi (suzeni krvni sudovi).. itd itd..

Nadam se da sam pomogla..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

e meni se to redovno desava, upravo posle neke fizicke aktivnosti upale mi se obrazi i manji deo cela.. recimo posle trcanja..

a zimi kada duze vremena boravim napolju, na minusu i kada udjem u neku toplu prostoriju opet mi se upale obrazi, zacrvenim se ko rak :)

al jebi ga, vec sam navikao ...

Link to comment
Share on other sites

mislim da ne mogu sociva kod astigmatizma, ako je bas izrazen...al nadam se da kod mene nije toliko zajeban, pitacu ocnog kad budem isao na kontrolu...na kraju cu da odem u sveti vid i resim problem laserom:)

Ja sam probao sochiva da nosim pre jedno 10 godina, nisam siguran da li je bilo zbog astigmatizma, sferi, cilindara ili nekog tako penisa... uglavnom nisam mogao da uzmem meka sochiva nego polutvrda ili tvrda, probao sam, i nije bilo shanse da se naviknem na to. Verovatno je tehnologija napredovala pa mozda ima sad i meka sochiva u tim varijantama za astigmatizam itd.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na detaljnom objašnjenju rbds :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

mislim da ne mogu sociva kod astigmatizma, ako je bas izrazen...al nadam se da kod mene nije toliko zajeban, pitacu ocnog kad budem isao na kontrolu...na kraju cu da odem u sveti vid i resim problem laserom:)

Ja sam se posle par nedelja navikao :) Imao sam problem da su mi se stvari cinile daljim nego sto jesu :D kao da sam u drugoj dimenziji :D:D problem mi je bio za voznju ali mala mi je dioptrija tako da i ne moram da nosim naocare kad vozim igram basket itd :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Dule, ponekad me seva glava zbog sedenja (ko da se okoštavam, krckaju mi kosti baš zajebano u vratu kad se razgibavam), ne bih da gutam brufene ako je problem već lokalizovan, jel smem da mažem ona sranja kao što su deep relief i slično (to je valjda isto ibuprofen) ili ima neki zajeban bočni efekat ako trljam po vratu i ramenima? Pošto piše da se strogo pridržavam uputstva itd, ali nemam uputstvo lol

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

ih vudu i meni je to, posebno leva strana, da ne radim vezbe svaki dan verovatno bi vec crko

godine + kopmp combo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Dule - ja imam astigmatizam i rekli su mi da postepeno pocnem da nosim naocare, znaci prvo sat pa dva pa tri itd lagano, i to prvo pocni dok npr sedis za kompom/citas ili na neki drugi nacin naprezes oci

Samo sto je problem sto ja zaboravim pa ih cas nosim cas ne i nikako da se lepo priviknem i nosim stalno i skoro svaki dan me boli glava kapiram da je mozda zato

oO

 

Link to comment
Share on other sites

fala na savetima drugari, polako se navikavam, amda cu ici na kontrolu, cini mi se da mi nije bas najbolje odredio dioptriju na desnom oku

vudu, mazi slobodno fastum gell/deep relief i ta sranja, ja ih koristim i ok su

stanko, to je individualno, neko spava isod klime i nije mu nista, a neko nazebe na najmanjoj promaji:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

e jel ne valja sto spavam pjan dok grcevito stiskam loz i sanjam čika migeta?

pokrijem se ja preko bubrega i stomaka ali nocu se naravno otkrijem...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...