Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10593217

CONCLUSION:The basic science literature supports the epidemiologic evidence that stretching before exercise does not reduce the risk of injury.

to je generalno kontroverzna tema u fitnes krugovima, ali većina naučnih istraživanja nije našla vezu između istezanja i manje povreda.

što se zagrevanja tiče, ni tu nema dovoljno naučnih dokaza, ali se niko još uvek nije usudio da napiše da ne moramo da se zagrevamo. proguglajte malo, ne moram ja da trošim gprs megabajte :)

uglavnom, originalno sam hteo da kažem da stanka ne bi spasilo ni najbolje zagrevanje na svetu jer ima 105 kg i trči po zamrznutoj zemlji u matorim patikama, nisam hteo da ubedim čitavu rur teretana populaciju da batali zagrevanje. :D

@alfa: ima više načina da se hrana konzerviše, hemijski konzervans je samo jedan od njih, tu su i pasterizacija, UHT i gomila drugih koje ne znam iz glave. hemija se koristi sve manje jer je nepopularna među potrošačima (mada tu opet nema dokaza da je zapravo štetna), i sigurno može da se nađe tunjevina bez konzervansa. za rok trajanja od par godina je sigurno dovoljno da je u sterilnim uslovima spakuju u konzervu sa uljem.

zapravo evo ti

The processing of Rio Mare tuna is extremely simple: the tuna is steam-cooked and then hand-processed, as it was in the olden days, to guarantee that the thorough cleaning of the fish and only the highest level of quality.

The tuna is then canned with the addition of pure olive oil and a pinch of sea salt. It contains no preservatives or artificial flavourings.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali ti si dao link gde pise da istezanje PRE vezbanja ne smanjuje rizik od povrede... sa cime se ja i delimicno slazem (pre svega zato sto postoji staticko i dinamicko istezanje). Ali zagrevanje nije istezanje i istezanje nije zagrevanje (osim ako nije dinamicko)... zato i treba raditi kombo zagrevanje > trening > strecing, zar ne?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

pesma i vudu su rekli ono sto bih ja rekao.

zagrevanje=/=istezanje

mogu da zamislim kakvi likovi rade istrazivanja u sportu, ljudi koji nisu potrcali dva puta

ja samo jedno znam, kad sam se lepo zagrejao i istegnuo (posle treninga) nikad nisam imao one "tesha sitne povrede". a kad mi se dese takve povrede i kad premotam film, uvek izvalim da sam preskocio ili ubrzao zagrevanje i istezanje, tako da sam sam sebi najbolji naucnik sto se tice toga!

a to za konzervans nisam znao, eto naucih sada. ali opet je dosta skuplja varijanta bez konzervansa, ono malo sranje rio marea kosta ko 2 velika mistrala :D

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

mojne da si žena i da bukvališeš pls

ja sam sam sebe pručavao (LOL), a i činjenica je da ti naučnici u sportu znaju da gledaju samo teoriju i odatle izvode zaključke...

uostalom, evo šta radi najbolji fudbaler na svetu i jedan od najplaćenijih sportista

SFZHI.png

kada mu je na mesto ličnog trenera došao Juanjo Brau (ovaj ćelavi) 2008, nije imao ozbiljnije povrede

tako da ivy pls, čeka te peja u kuhinji!

Edited by алфа

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Брате Иване, па јесу срање научници у већини случајева, а пола оних који нису срање су плаћени... Мислим, пробај да, не знам, ишутираш џак (или шта год да урадиш што заправо није загревање само по себи) без загревања... Ја знам да ето, ја то нисам могао НИКАД. Тј. могао сам, ал онда ћао било какво зезање на пар дана до пар месеци. А ако се загрејем и радим све по ЈУСу, увек буде кул.

Ја знам да ти много волеш научењаке, а са висине гледаш на ''голф је најбоље ауто'' приче, али некад претерујеш.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jer niko ne sedi i čita anatomiju pa sere u kafani već <mali perica simplifikacija> formuliše hipoteze, uradi istraživanje/eksperimente, skupi podatke, ustanovi da li podaci podržavaju hipoteze ili ne </mali perica simplifikacija> neko dalje uradi to isto na osnovu već urađenog i tako ti dobiješ nešto što jeste tačno, pod određenim uslovima i za određene pretpostavke

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ja vam kažem da su likovi radili mnogo istraživanja i da nisu uspeli da nađu vezu između (ne)zagrevanja i povreda, te da su svi "dokazi" na nivou "ono jednom kad me je bolelo rame se nisam lepo zagrejao", i vi dođete i napišete:

ja sam sam sebe pručavao

Мислим, пробај да, не знам, ишутираш џак (или шта год да урадиш што заправо није загревање само по себи) без загревања..

bravo, momci, shvatili ste poentu. ajmo još jednom:

- ne postoji naučni dokaz da zagrevanje i istezanje sprečava povrede, ali definitivno nije štetno, a i prija, pa što ga onda ne odraditi

- debeli stanko koji trči u matorim patikama po smrznutoj zemlji bi se povredio i da ga je zagrevao lično mesijev trener

- alfa da šalje u kuhinju nekoga s kim je čuvao ovce

mislim, nađite mi jedan post gde ja nekoga nagovaram da se ne zagreva, ffs

Link to comment
Share on other sites

Jer niko ne sedi i čita anatomiju pa sere u kafani već <mali perica simplifikacija> formuliše hipoteze, uradi istraživanje/eksperimente, skupi podatke, ustanovi da li podaci podržavaju hipoteze ili ne </mali perica simplifikacija> neko dalje uradi to isto na osnovu već urađenog i tako ti dobiješ nešto što jeste tačno, pod određenim uslovima i za određene pretpostavke

Pre svega, vidiš da može i bez marmenisanja, sa onim 2xroflmao postom ko da si mi napisao "2xretarde". Tako da si se izmarmenisao, iako ja znam da nisi marmen.

Drugo, rekao sam već Ivanu da ne bukvališe. Naravno da znam kako sve to funkcioniše, ta istraživanja/eksperimenti, ali to i nije tako crno-belo u sportu. Ako ja, kao aktivni amater, kažem da kad god sam imao problem sa nekom povredom, to je bila posledica lošeg zagrevanja/istezanja i ako jebeni Lionel Mesi radi isto to, znači da njihova logika negde fejluje. Moje mišljenje, a i držim se toga naravno, da se previše oslanjaju na teoriju, iz prostog razloga što oni ne mogu to lepo da provere u praksu. Nijedan profesionalni sportista neće pristati na takav eksperiment, a ni aktivniji amater, tako da im ostaju istraživanja na random primerima, a to nije toliko značajno, i zato verovatno i izvode takve zaključke.

eto, to su moja dva centa!

ps. nhf naravno

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ja vam kažem da su likovi radili mnogo istraživanja i da nisu uspeli da nađu vezu između (ne)zagrevanja i povreda, te da su svi "dokazi" na nivou "ono jednom kad me je bolelo rame se nisam lepo zagrejao", i vi dođete i napišete:

ja sam sam sebe pručavao

Мислим, пробај да, не знам, ишутираш џак (или шта год да урадиш што заправо није загревање само по себи) без загревања..

bravo, momci, shvatili ste poentu. ajmo još jednom:

- ne postoji naučni dokaz da zagrevanje i istezanje sprečava povrede, ali definitivno nije štetno, a i prija, pa što ga onda ne odraditi

- debeli stanko koji trči u matorim patikama po smrznutoj zemlji bi se povredio i da ga je zagrevao lično mesijev trener

- alfa da šalje u kuhinju nekoga s kim je čuvao ovce

mislim, nađite mi jedan post gde ja nekoga nagovaram da se ne zagreva, ffs

Е ајмо још једном:

Ти поменеш истраживања и мали перица аргументе. Ја кажем да имаш биасе према научним истраживањима и малим перицама (не само на основу твоје приче на овој теми, него иначе, а ето, и у овом посту си то поновио са ''оно кад ме болело раме хихи''), у циљу скретања пажње на ширу перцепцију. Ти кажеш ''де сам ја наговарао људе да се не загревају''.

И онда завршиш са ''дефинитивно није штетно, а и прија'', најс трај, уницеф [:D]

Ко је био телефон?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja vam kažem da su likovi radili mnogo istraživanja i da nisu uspeli da nađu vezu između (ne)zagrevanja i povreda, te da su svi "dokazi" na nivou "ono jednom kad me je bolelo rame se nisam lepo zagrejao", i vi dođete i napišete:

ja sam sam sebe pručavao

Мислим, пробај да, не знам, ишутираш џак (или шта год да урадиш што заправо није загревање само по себи) без загревања..

bravo, momci, shvatili ste poentu. ajmo još jednom:

- ne postoji naučni dokaz da zagrevanje i istezanje sprečava povrede, ali definitivno nije štetno, a i prija, pa što ga onda ne odraditi

- debeli stanko koji trči u matorim patikama po smrznutoj zemlji bi se povredio i da ga je zagrevao lično mesijev trener

- alfa da šalje u kuhinju nekoga s kim je čuvao ovce

mislim, nađite mi jedan post gde ja nekoga nagovaram da se ne zagreva, ffs

Ja sam odma Stanku rekao da je problem to što je težak i trči i sa tim se slažemo.

Ti si rekao, citiram: "svaki difovac će ti reći da ne postoji nikakav dokaz da istezanje i zagrevanje smanjuje verovatnoću povrede.", što je pogrešno, a neko sa manje znanja će pročitati to i držaće se toga...

Mislim, ti se držiš toga što nema naučnog dokaza za to, a ima milion primera iz sporta za to i svaki trener će pričati isto kao i ja, al eto, ti ćeš se držati toga što neko nije napisao formulu za to!

i na kraju, ovo za kuhinju je bila šala jebote, ako ćeš ti stvarno da se uvrediš na to, ja ću morati da ti kažem da si žena, iako ovce nismo čuvali

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ti si bio telefon jer pokušavaš da me psihoanaliziraš umesto da pročitaš ono što sam napisao kao skup informacija i stavova. stanko je rekao da je sjebao ahilovu, neko je rekao da je trebalo bolje da se zagreje, a ja sam rekao da mislim da bi se povredio svakako zbog 105 kg, loših patika i tvrde podloge, i da zagrevanje tu ne bi pomoglo. to sam upotpunio podatkom o naučnicima, a onda ste vi osuli paljbu.

Link to comment
Share on other sites

Како ја психоанализирам леба ти кад ти напишеш ово

mislim, nađite mi jedan post gde ja nekoga nagovaram da se ne zagreva, ffs

?

Ти психоанализираш целу ствар, ја сам само скренуо пажњу на трип да ћеш да најебеш ако се не загреваш (невезано за Станкове тетиве и трчања). Нити сам рекао да си ти тај научник, нити да се ти не загреваш, нити да наговараш људе да се не загревају? А теби сам се обратио јер си ти то постово, па нећу Шекију да причам кад се није јављао на топику...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti si rekao, citiram: "svaki difovac će ti reći da ne postoji nikakav dokaz da istezanje i zagrevanje smanjuje verovatnoću povrede.", što je pogrešno

pa ne postoji dokaz, zna se šta je dokaz i dokaz ne postoji lol rofl

jedino ako misliš da je pogrešno da će to reći svaki dif-ovac, onda si verovatno u pravu, sigurno ih ima dosta koji to ne znaju

Mislim, ti se držiš toga što nema naučnog dokaza za to, a ima milion primera iz sporta za to i svaki trener će pričati isto kao i ja, al eto, ti ćeš se držati toga što neko nije napisao formulu za to!

1. opet ti sa primerima. niti sam rekao da ne treba da se zagrevamo, niti da nema primera. samo sam rekao da ne postoji dokaz.

2. zagrevanje, pored sprečavanja povrede, ima ulogu i da podigne performanse, i naravno da je nezaobilazno za profesionalni sport

3. treneri su do pre 30-ak godina govorili sportistima i da će doživeti šlog ako se napiju vode dok su topli, pa su biciklisti umirali od dehidracije

Како ја психоанализирам

tako što si zaključio da ja ovo sve pišem zato što volim naučnike a ne volim perice.

да ћеш да најебеш ако се не загреваш (невезано за Станкове тетиве и трчања).

evo, danas sam odradio insanity bez zagrevanja i nije mi ništa, šta ćeš sad?

ali ja zapravo mislim da se treba zagrevati i da je to super, al eto ponekad me baš mrzi.

Link to comment
Share on other sites

па нећу Шекију да причам кад се није јављао на топику...

E jesam! Javio sam se da se bezobrazno smejem alfiju što dismisuje nešto o čemu demonstrira preveliko neznanje, nevezano za teretane i zagrevanje, to nije bilo lepo od mene i ja se ovim povodom izvinjavam drugu alfiju :*

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

tako što si zaključio da ja ovo sve pišem zato što volim naučnike a ne volim perice.

То сам додао на крају као констатацију која не утиче на остатак мог поста, мислим, ето, избриши тај део.

evo, danas sam odradio insanity bez zagrevanja i nije mi ništa, šta ćeš sad?

Океј, ти можда не мораш да се загреваш, ја евидентно морам. Осим ако није у питању плацебо ефекат:)

Мислим, сви овде смо причали нешто, ја имам утисак да је теби све осим ''е Иване, хвала што нам преносиш инфо од научника'' психоанализирање. А мало је лол да ја напишем ''еј научници, мислим да вам не ваља то'', кад они нису на топику:)





brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Niko ovde nije definisao pojam zagrevanja ili sam slep :D. Ja se nikad ne istezem (ni pre ni posle treninga) a kardio ako radim nikad ne radim pre tegova. Za mene zagrevanje znaci da ne dajes 100% napora na prvoj seriji prve vezbe, znaci 20% , 30% pa tek onda na 60/70% kad vec krece trening.

Ja se ne usudjujem da vezbam ako se ne 'zagrejem' prvo sam malim kilazama (znaci ako radim bench, uradim prvo sa praznom sipkom pa stavim 20kg uradim par serija tako i ako sve ide kako treba nastavim da vezbam i znam dal mogu da dam radim punim kapacitetom).

edit: Nikad nisam imao ozbiljnu povredu al kad se jesam povredio to je zato sto sam se kurcio (pokusao 110kg iz bencha posle treninga ramena i ruku) ili kad sam zavrsio seriju sa teskim bucicama i zurio da ih vratim umesto da ih spustim i vratim jednu po jednu.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...