Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

@Tofz: Ma vazi,nema frke,nego gledam bolje je coveku da potrosi 20-30% vise para a da dobije steznike koji se nece iskezeciti posle tri treninga : )

 

@BakiSaN: E pa,zavisi koliko ih koristis,mozes ih "srediti" za jedan trening,a moze potrajati i neko vreme ako ih koristis za par serija nedeljno

 

Protein nikad ne mozes da "dzaba trosis",mada meni je generalno upotreba suplemenata bez regulisane ishrane,treninga i definisanog cilja bacanje para.

 

Ja ga pijem posle treninga jednu mericu i to je to,ponekad malo umesam u nesto sto pravim,ali sa protein mozes na mali milion nacina da iskoristis.Pricam o whey isolate proteinu (80%+ sadrzaj proteina),a postoji i blend koji se bolje mesa,kudikamo je ukusniji,ali ima manje proteina i on je iz nekoliko izvora (uglavnom ogromna vecina iz GMO soje pa onda albumin jaja i izolat surutke,nekad i kazeina),tako da je po meni teski shit.

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

osoba koja ima visak kilograma treba da pije mass gainer ?

 

 

osoba koja ima visak kilograma treba da jede pirinac i belo meso?

 

al ko sto kaze Dende, ne treba piti gainer period. Osim ako je dzaba naravno. Greota bacati brotein. Koristim steznike bar za 14 serija nedeljno, vec 8-9 meseci

Link to comment
Share on other sites

192-3 cm / 100kg okruglo na toj slici

 

Onda su ti tvoji steznici od nekog posebnog materijala kada izdrzavaju upotrebu priblizno slicnu mojoj,a i dalje zadrzavaju strukturalni integritet kao i nenarusenu funkcionalnost u punom obimu.Mozda je ipak neki drugi faktor u pitanju,nisam pametan :)

Link to comment
Share on other sites

@Dende

 

Jesi se bavio nekim sportom pre teretane? 192-3cm sa 100kg na tom bfu bi trebalo da je blizu tvog genetskog maksimuma..? Sebi sam nesto pre par meseci racunao po ovim formulama http://www.weightrainer.net/potential.html i sa mojih 194cm na 10%bf mi je 97.nesto kila bilo cini mi se... Daj neke brojke za dl cucanj bench zgibove press sa koliko radis trenutno

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Jesam,kosarkom 4-5 godina,ali to slabo ima veze sa teretanom.Trenirao sam plivanje od 1. do 5. osnovne,verovatno sam zbog toga i porastao jer unazad 3-4 kolena sam najvisi na obe strane porodice.

 

Jeste,prosle godine u ovo vreme sam bio skoro isti,razliku primetim samo ja i to su sitnice,tako da mislim da je to stvarno moj genetski maksimum.Primera radi,kada sam masovao zimus imao sam 111-112kg koliko god da sam jeo,znaci vise od toga naturalno ne mogu imati,a posle definicije to spadne na 99-101 i to bi bilo to.Sad mi je cilj  da dobijem misicnu gustinu i eventualno popravim neke particije,ali to je projekcija na nivou 3-4 godine.

 

Maksimalno ikada sam dizao 185x3 cucanj,210x1 mrtvo i 132.5x1 benc,35kgx3 siroki zgib kad sam radio snagu.Sad mogu mozda 80-85% od toga,ali trenutno ne radim 1RM nego kruzni trening za vise particija,ali nekad volim da oprzim malo i 1-3RM ;)

 

Genetski maksimum nikad neces znati koliki je dok ga ne dostignes,ali to ti je otprilike to,zavisi mnogo od konstitutucije.Ja sam oduvek nekako bio tezi nego sto sam izgledao,mozda zato sto imam jake noge,ne znam.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko okvirno imas masti?Nesto mi mnogo deluje 10kg misica vise :)

 

Ja sam "buknuo" kad sam uradio 3m mase + 5 nedelja snage + 3m mase.Posle toga sam uradio lagano definiciju 8 nedelja i cista razlika je bila 4.8kg,na jos manjem procentu masti.Ove godine sam dobio mozda 0.5kg misica i to uglavnom gledano po slikama i obimima,tako da vrlo verovatno je da sam dostigao svoj genetski potencijal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...