Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Pitanje za pro-ove... ali ne bas teretana pro-ove, dizace tegova, nego mi treba neko ko se bas razume.

- Znaci... idem u teretanu na primer, poslednjih 6 meseci, tu i tamo sam imao pauzu, ali najduze sto sam pauzirao je jednom 2 nedelje. Vezbam 3 puta nedeljno u proseku, i radim najgenerickiji program treninga grudi/triceps, ledja/biceps, noge/ramena, tu i tamo menjam vezbe, kombinujem itd. Zanima... sta ce se desiti sa telom kada za mesec dana se sa toga prebacim na full zivotinjski program koji ce se sastojati iz :

- 2 treninga dnevno - ujutru trcanje (dzoging + sprint, +kamikaze +poligon (onaj na adi) + neke vezbe snage..... uvece vezbe snage (kompozitne vezbe skokovi, sklekovi, trbusnjaci, ledjnjaci, aerobni trening itd) (svega ovoga ce biti 22 dana u formatu 7 dana treniranja - 1 dan pauze - 7 dana treniranja - 1 dan pauze - 7 dana treniranja).

Prosle godine sam radio ovo u julu mesecu, nikad jaca stvar itd.. ali pre toga nisam radio teretanu, pa me zanima sad odprilike... koja suplementacija mi treba (prosle godine sam za ovi 22 dana pio animal cuts i dosta sam se izdefinisao, izgubio dosta vode i govana, ali sam nekako ostao s utiskom da bih pri takvom intenzivnom treningu sve jedno postigao isto i bez animal cutsa, mada mislim da mi je animal davao snage/energije), zelim da sto vise misica sachuvam, jel ima poente uzimati vej + recimo dekstrozu?

Pri tome, da dodam, pazio jesam na ishranu, ali ne u nekoj preteranoj meri, gledao sam samo da ne jedem bureke, girose i tako neka masna govna. Jedino sto sam uvek merio je dorucak (tipa 7-9 belanaca + 2-3 zumanca, 2 paradajza) posto mi je trebao lagan dorucak gde mogu 30-45 min kasnije da trcim po 10tak kilometara a da se ne ispovracam i da ne padnem u nesvest

tl:dr - koja sumplementacija je dobra za zivotinjski kardio+snaga trening da se sacuvaju misici (i ako je moguce nabace posto je veliki deo treninga snaga), uz normalnu ishranu?

Ja ne smatram sebe proom,ali sta ti zelis da postignes?Zelis li da dobijes misicnu masu,izgubis mast,dobijes na snazi,izdrzljivosti?...

Moras znati sta zelis da postignes kako bi mogao pre svega ishranu da prilagodis treningu koji si vec osmislio.A posle ishrane i suplementaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne smatram sebe proom,ali sta ti zelis da postignes?Zelis li da dobijes misicnu masu,izgubis mast,dobijes na snazi,izdrzljivosti?...

Moras znati sta zelis da postignes kako bi mogao pre svega ishranu da prilagodis treningu koji si vec osmislio.A posle ishrane i suplementaciju.

Nema bas tu preterano mrdanja sta zelim da postignem, ovo je trening koji povecava izdrzljivost, snagu, kondiciju.... voleo bih da mogu da zadrzim ili povecam mishicnu masu, ali mislim da je realnije da je u najboljem slucaju zadrzim zbog iskustva koje sam imao prosle godine s ovakvim treningom. Mnogo sam ojacao, zategao sam se, izgubio sam kilograma (vode i masti, ali verovatno i nesto misica), a jeo sam bas dosta odgovarajuce hrane, mnogo proteina, manje uh i masti uglavnom. Znaci bukvalno je situacija takva bila da kolko god da jedem, gubim kilazu.

Zato i pitam za suplementaciju, nemam ja neki cilj sad ovde, tipa dobiti xyz kg misica, ili smrsati xyz kg... treba mi samo nesto sto ce pomoci da zadrzim misicnu masu koju imam sad.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ok,onda bi ti bcaa bio obavezni suplement.Ja u principu ne verujem toliko u suplemente jer sam probao dosta stvari i kad se podvuce crta,oni jesu to sto jesu - suplementi.Problem je sto ljudi ocekuju magicnu pilulu.

Ja bih uzeo od SNI BCAA blast,gde ti je odnos L-leucin etilestar : L-izoleucin etilestar : L-valin etilestar = 2:1:1.U principu,bilo bi dobro pojacati leucin (kupiti posebno leucin),kako bi odnos bio 3:1:1.Ja pijem 10g BCAA pre treninga i 10g BCAA posle treninga sa dodatnih 5g leucina posle treninga.Ovakva suplementacija manje-vise te stiti od gubitka misicne mase.Ja licno bih na svemu stedio osim na BCAA.

Ako ne pijes kafu,kolu,itd,mogao bi da uzmes kofein i pijes npr 100-200mg pre treninga da ti da "boost",a on ima i diureticko svojstvo i dokazano utice na smanjenje masti.Jos bih ti savetovao da pijes zeleni caj,makar 2 solje dnevno.

1kg BCAA je 4400 din,a leucin je 2200 pakovanje od 0.5kg.Ako nemas para za leucin,mozes piti 5g bcaa vise posle treninga,nije neki problem.NO suplementi,shotgunovi,karnitini...meni je to bacanje para,ali ljudi kazu da im pomazu,ja mislim da pare mozes mnogo bolje iskoristiti.

Link to comment
Share on other sites

cuo sam - ovo jedes 8 sati 16 ne, vidim inrejz to radi.

ja se sad trudim da to radim kolko mogu, a prilicno mogu (jer mi tako bas prija i zbog posla i generalno uklapa mi se u ritam) i mogu vam reci da se cisto ja osecam bolje, stomak mi se ispuvao i smanjio mi se broj pantalona. tipa dorucak i nesto klopnem malo oko 15, pa sutra opet dorucak i tako.

jebes ti to, 4 puta po 6 zgibova (danas probio na 7) sam poslednji put mogao 1996.

naravno ne pazim sta i kolko jedem jer i ne treniram osim tog zajebavanja ispred firme gde radimo zgibove i sklekova.

al ono, malo sam matoriji od vas pa mi je i verovatno sporiji metabolizam.

neko ko teenira da jede ko ja malo umreo bi :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

treniram na poslu (pola sata bleje evridej), onda bar 4 puta nedeljno peksim - bezanija full brz hod sa rancem od 4kg i onda nesto klopnem oko pola 5 - 5

mislim, smanjivanje bf zahteva verovatno izgaranje koje mi ne mozemo da si priustimo, tako da ja gledam da povecam konto u banci :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Koja je sad razlika (jbg, ne razumem se), u nekoj dekstrozi i bcaa ? Mislim znam sta je jedno sta je drugo nego u nekom efektu, sta je efektnije za regeneraciju , i jel ok da se kombinuje ?

BCAA su esencijalne aminokiseline koje telo ne moze samo da sintetise,a dekstroza je grozdjani secer.Da sad ja ne bih ovde palamudio,imas gomilu bb sajtova gde mozes da procitas sve sto se tice BCAA.

Dekstrozu sam ja pio na masi,odnosno pio sam 30g prostih secera od kojih je bilo ~15g dekstroze i ~15g maltodekstrina.Maltodekstrin je skoro isto kao dekstroza,samo ima jos jednu vezu,obicno ljudi kombinuju ta dva jer dizu insulin razlicito.

Za prevenciju gubitka misicne mase sluzi BCAA,a i u periodu kada se radi hipertrofija,ako je unos proteina nedovoljan/neadekvatan.Dekstroza se koristi za popunu glikogenskih depoa.Ja ne pijem dekstrozu na definiciji,jer je tih 30g secera bacanje po meni,ali ima ljudi koji piju.Meni radi stvar ovako.Dakle,dekstroza i BCAA sluze za potpuno drugacije svrhe.

Link to comment
Share on other sites

treniram na poslu (pola sata bleje evridej), onda bar 4 puta nedeljno peksim - bezanija full brz hod sa rancem od 4kg i onda nesto klopnem oko pola 5 - 5

mislim, smanjivanje bf zahteva verovatno izgaranje koje mi ne mozemo da si priustimo, tako da ja gledam da povecam konto u banci :)

nista, moracu da pocnem da prodajem pisace masine da se vise trosim u magacinu!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu sastava Animal Cuts-a, da li bi neko sa znanjem iz biohemije mogao da mi kaze da li ovo uopste 'sagoreva' mast ili gubitak tezine zasniva na izbacivanju vode (30-50% te tezine ce se vratiti nakon prestanka ciklusa)?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu sastava Animal Cuts-a, da li bi neko sa znanjem iz biohemije mogao da mi kaze da li ovo uopste 'sagoreva' mast ili gubitak tezine zasniva na izbacivanju vode (30-50% te tezine ce se vratiti nakon prestanka ciklusa)?

Ne treba ti fakultetsko znanje biohemije da zakljuchish da se 99% gubitka tezine pri upotrebi ovog ili bilo kog drugog "sagorevacha masti" koji se mogu legalno kupiti na trzishtu severne Amerike zasniva na placebo efektu, chija ce snaga zavisiti od velichine lopate kojom te PR odeljenje stanovite firme tovari anegdotalnim tvrdnjama i cherry-picked podacima iz studija chesto obavljenim na malom uzorku izgladnelih pacova.

Zeleni chaj i kofein za 20 dana - 5 i kusur hiljada dinara. roflolo

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja mislio, ali izgleda da sam potpao pod uticaj ispiranja mozga...

Mislim da mozemo da se slozimo da ako ista radi, onda je to ova tableta

Kompleks za regulaciju vode

koren maslačka (Taraxol,Taraxerol), list biljke Uva Ursi (Arbutin, Metil-Arbutin), koren hortenzije, list biljke Buhu, plod Kleke, seme celera

, posto je efektivan diuretik. Ovo bih uzeo samo kao izbacivanje viska vode i neki vid ciscenja od toksina.

Sad sam probao da nadjem neke diuretike, ali uglavnom mi izbacuje tablete koje bodibilderi uzimaju pred takmicenje da bi skorz dehidrirali, ali to povlaci moguci imbalans elektrolita, otkazivanje bubrega, tako da se sa tim ne bi zajebavao...

Kad sam trazio biljne diuretike, samo sam nasao caj od maslacka. Ako neko zna nesto vise o ovome, bio bih zahvalan na informaciji. Najvise me interesuju biljni preparati u vidu tableta, znaci nesto kao u Animal Cuts-u, samo sto mi je maloumno da kupim ceo i samo da uzimam tu jednu tabletu. : )

@Primo: Mislim da je efedrin zabranjena supstanca, tako da bilo koji fat-burner koji se legalno prodaje ne bi smeo da ga ima u svom sastavu...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti fakultetsko znanje biohemije da zakljuchish da se 99% gubitka tezine pri upotrebi ovog ili bilo kog drugog "sagorevacha masti" koji se mogu legalno kupiti na trzishtu severne Amerike zasniva na placebo efektu, chija ce snaga zavisiti od velichine lopate kojom te PR odeljenje stanovite firme tovari anegdotalnim tvrdnjama i cherry-picked podacima iz studija chesto obavljenim na malom uzorku izgladnelih pacova.

Zeleni chaj i kofein za 20 dana - 5 i kusur hiljada dinara. roflolo

Slozio bih se sa tobom, ali ne u potpunosti i objasnicu zasto.

Po meni suplementi na prvom mestu jesu to - suplementi,dodaci ishrani.Problem sa ljudima koji krecu u teretanu/pocinju sa nekim vezbanjem je sto ocekuju neku magicnu pilulu.Prvo sto vecina pita nije vezano za ishranu ili trening (sto je najbitnije,tim redosledom vaznosti),nego:"Sta da pijem?".Kada se krene tim redosledom,razocarenje je neminovno,treba od suplemenata ocekivati ono sto se od njih moze dobiti.

Sa Animal cuts-om je generalno problem sto je hype oko njega prevelik i jako dobro je uradjena marketinska kampanja,pa se neiskusni ljudi uglavnom za njega prvi interesuju.Ja sam prosao taj isti put prosle godine i potpuno nenaviknut na stimulanse sam uzeo kutiju i nisam se dobro proveo posle jedne kesice.Ove godine sa mnogo vise iskustva,sredjenom ishranom i treningom sam krenuo ponovo da ga uzimam ove nedelje.Ne bih se bas slozio da se on svodi na kofein i zeleni caj,jer sam pio 400mg kofeina pre treninga i 40ak grama zelenog caja dnevno i dejstvo nije isto kao Animal cuts.Krenuo sam da ga uzimam kada sam usao u zadnji mesec definicije,prethodno skinuvsi nekih 5,5kg i dosavsi na BF% od 9,90.Napominjem da sam krenuo od januara sa skoro 18% BF.Jedna od stvari koja me je najvise interesovala je da li ce mi pomoci da suzbijem apetit,posto mi je vec bio pun kurac gladovanja i mogu reci da mi je pomogao,da ne mislim vise toliko na junk.Mozda je to placebo efekat,nisam siguran,to uvek ostaje kao mogucnost.Daje malo vise energije,mozda povecava subjektivan osecaj telesne temperature,a verovatno ima i neke efekte koji se ne osecaju direktno.Posle nedelju dana sam primetio da sam ispustio i ono malo vode sto sam imao,imam malo vise energije,iako su mi glikogenski depoi verovatno puni (imao sam cheat day pre 10ak dana).Sve u svemu,ne vredi se pouzdati u sagorevace kao glavni metod redukcije telesne masti je po meni pogresan,jer je ishrana ubedljivo najbitnija,ishrana je kljuc i za dobijanje misicne mase,a i za skidanje masti.Ja licno vise nikad ne bih dao pare za sagorevace,da nisam imao u "steku" Animal cuts,ne bih ga ni pio ni kupio.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne zalim, jebo 5 soma ionako bi ih popio isti dan negde :) A ovako sam se zainatio i treniram kao besan, sredio ishranu, spavanje, prestao da izlazim, svaki dan neke aktivnosti itd, evo vec 2 meseca konstantni treninzi. Skinuo sam 10ak kga od kako sam krenuo, jos malo i trbusnjaci \o/

Sad dal je placebo il ne, cisto sumnjam, smanjio sam unos UH na ovsene ujutru i eventualno neki pirinac u toku dana, ujutru odem na kardio i drmnem animal na prazan stomak, daje mi bas energiju, nije tako bilo ranije. I znojim se kao nenormalan, mislim da radi posao. Sto se tice nekih nezeljenih efekata - nista, navikao sam se i na ukus cak.

  • Downvote (-1) 1

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Jedni pitanje za sve aktivne vezbache (lol vezbach) . Koliko dizete kad radite cucnjeve? Nemam pretstavu koliko je prosek ili sta vec ali sam se iznenadio kada sam uradio 3 serije po 12 ponavljanja sa 130kg. Ne znam jel to malo ili puno, kapiram da je ok sobzirom da nisam redovan u teretani a pogotove ne kad je ta vezba u pitanju

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...