Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

ne radi telo baš kao furuna, ubaciš drva i ona odmah gore. u zavisnosti od vrste namirnica, vreme koje je potrebno da se pretvore u ATP je od par sati do pola dana, tako da svakako u 18h nećeš sagorevati baš ono što si ručao u 15h.

fitnes nije dovoljno izučen da bi postojao opšti konsenzus (i ima puno marketinga u svemu), ali većina "stručnjaka" se slaže da je nekoliko sati nakon treninga metabolizam ubrzan i da organizam sagoreva više kalorija čak i dok miruje nakon treninga. zbog toga sam ti preporučio da vežbaš prepodne.

drugi razlog je to što ćeš, kad malo povratiš kondiciju, biti pun energije posle treninga, pa nećeš odmah moći da spavaš.

Link to comment
Share on other sites

Ja radim sad jedan vrlo interesantan trening, posto sam stagnirao vec duze vreme sa prethodnim, taman sad da razbijem monotoniju

radim 5 serija u kojoj se nalaze samo 3 vezbe, i 5 ponavaljanja svaka

Bench - Zgibovi - Duboki cucanj sa sipkom

Tezina naravno da mogu max 5 puta da podignem, osim zgibova gde idem generalno do otkaza koliko god to puta bilo u seriji

12 nedelja se radi takav program, videcemo kakav ce napredak da bude, ako ga i bude bilo

Link to comment
Share on other sites

Ja radim sad jedan vrlo interesantan trening, posto sam stagnirao vec duze vreme sa prethodnim, taman sad da razbijem monotoniju

radim 5 serija u kojoj se nalaze samo 3 vezbe, i 5 ponavaljanja svaka

Bench - Zgibovi - Duboki cucanj sa sipkom

Tezina naravno da mogu max 5 puta da podignem, osim zgibova gde idem generalno do otkaza koliko god to puta bilo u seriji

12 nedelja se radi takav program, videcemo kakav ce napredak da bude, ako ga i bude bilo

Koliko puta nedeljno ovo? Nista drugo ne radis?

T_T

Link to comment
Share on other sites

Visok sam 192cm,okacicu progress pics za mesec dana kad zavrsim definiciju.

Imao sam nesto manje od 18% kad sam krenuo u januaru (imao sam operaciju u novembru pa nisam smeo da treniram mesec-dva).Prvo sam mesec dana radio adaptaciju,pa mesec dana deficit od 500kcal,pa sam onda radio 6 nedelja masu (~700kcal suficit),pa 5 nedelja definiciju (500-700kcal deficit).Kada sam krenuo definiciju pre 5 nedelja,imao sam drc manje od 12%.Napominjem da me drugar-trener meri kaliperom koji bas i nije precizan,mozda su odstupanja 0.1-0.3%,mada veca je sansa za gresku sada kad imam manje masti,jer prakticno nema sta da uhvati kaliperom : )

Ako nekog zanima,praktikovao sam isprekidani post (intermittent fasting) - 8 sati jedes,16 sati ne jedes.Unosio sam 236g UH,248g P,92g M sa 2900 kcal,mada je realna cifra manja za oko 200 kcal.Vikendom 2535kcal sa 195g UH,205g P,87g M.

Isprekidani post je do jaja,samo nije bas lak za izdrzati.Ja izdrzao 3 nedelje pa napravio jedan cheat day,pa 2 nedelje pa jos jedan cheat day i evo sad sam u 6. nedelji.Cilj mi je realnih 8%.

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

aj to, neko kako uneti toliko proteina dnevno.

nego, mesec dana sam se sjajno hranio i vozio bajs skoro svaki dan sat do dva i skinuo sam kurac bf. moram da se napucam prvo, idem sutra po proteine.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ako nekog zanima,praktikovao sam isprekidani post (intermittent fasting) - 8 sati jedes,16 sati ne jedes.Unosio sam 236g UH,248g P,92g M sa 2900 kcal,mada je realna cifra manja za oko 200 kcal.Vikendom 2535kcal sa 195g UH,205g P,87g M.

Kako su ti izgledali obroci, sta si sve jeo?

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Trenirao sam u 13h,a jeo sam od 11:30h do 19:30h.Jedan low carb obrok pre treninga,trening,high carb obrok posle treninga,mid carb obrok,low carb obrok.Bitno mi je da mi je prvi obrok u 11:30,a zadnji u 19:30,ove izmedju stelujem kako mi odgovaraju.

Mrzi me sad da pisem tacno sve sta sam jeo sa gramazama,ali nista posebno nisam jeo.Prvi obrok pilece belo sa cveklom,ella sirom i 2 jaja,posle teretane pirinac,belo i ella sir,za treci obrok sargarepa,pilece belo i pirinac,cetvrti obrok lesnik i ella sir.Takodje sam pio i 30-40g zelenog caja dnevno,a radi mentalnog zdravlja kolu zero i ponekad step sokove.

Od suplemenata bcaa 10g pre i 10g posle treninga,leucin 5g posle treninga,1 merica whey posle treninga,400mg kofeina pre treninga,2 tablete multivitamina,3 puta po 2 kapsule omega 3.U ponedeljak cu da krenem sa animal cuts-om pa cemo videti radi li sta.

Kenjam ujutru,svi pravi sampioni treniraju na prazna creva.

Edited by Dende
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za pro-ove... ali ne bas teretana pro-ove, dizace tegova, nego mi treba neko ko se bas razume.

- Znaci... idem u teretanu na primer, poslednjih 6 meseci, tu i tamo sam imao pauzu, ali najduze sto sam pauzirao je jednom 2 nedelje. Vezbam 3 puta nedeljno u proseku, i radim najgenerickiji program treninga grudi/triceps, ledja/biceps, noge/ramena, tu i tamo menjam vezbe, kombinujem itd. Zanima... sta ce se desiti sa telom kada za mesec dana se sa toga prebacim na full zivotinjski program koji ce se sastojati iz :

- 2 treninga dnevno - ujutru trcanje (dzoging + sprint, +kamikaze +poligon (onaj na adi) + neke vezbe snage..... uvece vezbe snage (kompozitne vezbe skokovi, sklekovi, trbusnjaci, ledjnjaci, aerobni trening itd) (svega ovoga ce biti 22 dana u formatu 7 dana treniranja - 1 dan pauze - 7 dana treniranja - 1 dan pauze - 7 dana treniranja).

Prosle godine sam radio ovo u julu mesecu, nikad jaca stvar itd.. ali pre toga nisam radio teretanu, pa me zanima sad odprilike... koja suplementacija mi treba (prosle godine sam za ovi 22 dana pio animal cuts i dosta sam se izdefinisao, izgubio dosta vode i govana, ali sam nekako ostao s utiskom da bih pri takvom intenzivnom treningu sve jedno postigao isto i bez animal cutsa, mada mislim da mi je animal davao snage/energije), zelim da sto vise misica sachuvam, jel ima poente uzimati vej + recimo dekstrozu?

Pri tome, da dodam, pazio jesam na ishranu, ali ne u nekoj preteranoj meri, gledao sam samo da ne jedem bureke, girose i tako neka masna govna. Jedino sto sam uvek merio je dorucak (tipa 7-9 belanaca + 2-3 zumanca, 2 paradajza) posto mi je trebao lagan dorucak gde mogu 30-45 min kasnije da trcim po 10tak kilometara a da se ne ispovracam i da ne padnem u nesvest.

tl:dr - koja sumplementacija je dobra za zivotinjski kardio+snaga trening da se sacuvaju misici (i ako je moguce nabace posto je veliki deo treninga snaga), uz normalnu ishranu?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za pro-ove... ali ne bas teretana pro-ove, dizace tegova, nego mi treba neko ko se bas razume.

nisam pro al cu ti kazem nesto sto kao znam :)

Koliko sam ja ukapirao ako je u pitanju cuvanje misica onda su amino kiseline ono sto ti treba :) takodjer uzmi kreatin ( ako pitas koji onda kre alkalin tj ona vrsta sto ne povlaci vodu u telo )

eto to je ono sto ja kao znam :) a sad neko ko se bolje razume ce ti podrobnije reci :D:DD:D

a kombinaciju wheya i dekstroze si napisao kao da je to neka otrovna kombinacija :) ja sam tako koristio jer mi je dekstroza podizala organizam posle treninga ( povecao se nivo secera u krvi insulin krenuo da radi bla bla :)i onda zivnem a protein brze ode u moju krvvvv :D

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...