Jump to content

Transformers 3


Recommended Posts

a sad porediti thora i transformerse, to je bukvalno samo stvar ukusa...i jedan i drugi se oslanjaju iskljucivo na efekte, a prica im je jaka koliko i dinar 94te...:)) tako da kako god...

nisam bas siguran, ali naravno, ne mogu nista da tvrdim. ja samo znam da su mi roboti koji se transformisu deset puta gotivnija tematika od marvel gej lika sa cekicem, marvel ne podnosim, ne mogu da procitam vise od pola strane stripa, krece da mi se vrti u glavi od svega u njemu. a thora sam gleda dvaput sa uzivanjem, tok filma, glumacki performansi, humor, rezija, montaza, sve mi je bilo kul i prenebregao sam debilnosti (koje mi je JAKO tesko da prenebregnem jer ako oces da me mucis, stavi me u sobu sa nekim marvel likom) sasvim spontano. a kad sam gledao transformerse, bio sam skoro pa besan sto tako nesto postoji:)

naravno, opet kazem, ne mogu da tvrdim nista, ali takva diskrepancija izmedju filmova koji su po tebi samo stvar ukusa, pritom bi po prirodi stvari bilo logicnije da naginjem ka transformersima, meni govori ipak da je thor bolji film u dosta kategorija. pricu, naravno, odmah izuzimamo kao bilo kakav faktor u ocenjivanju ovakvih ostvarenja:)

sto se x-mena tice...u principu ne volim mnogo da se objasnjavam, vidim da u nekim delovima i ti mene nisi skapirao...posto smo pricali o modu za gledanje filmova, a ne o kvalitetu pojedinacno navedenih...ali nema ni veze, ajde da ponovim, naravno da ti je magneto gotivan jer ga igra ian mckellen koji bi covek mogao da ti odglumi vodokotlic i da se mi sazivimo sa tim...a da ne krenem da nabrajam dalje glumce, ekipa je daleko impresivnija od svih ostalih filmova i to je ono sto pravi razliku...

sa ovim se isto ne bih slozio:)

i dzon turturo je sasvim solidan glumac, pa se covek prosto blamira u transformersima, svaki punchline mu promasi i vreme i mesto, ceo lik izgleda out of place... to je fejl scenarista i rezisera i ko zna koga jos, ali nije dovoljno staviti dobrog glumca i zavrsio si. evo ti primer - liga izuzetnih dzentlmena, katastrofalan film, sa sve sonom konerijem. vodeni svet sa kostnerom i hoperom, gde je kostner najgenerickiji lik ikad, a hoper izgleda ko retardirani lik koji je dobio drugi scenario. pa vilijem defo u spajdermenu... ne moze ni bog otac da izvuce nesto sto je fejl samo po sebi. to pokazuje da su iksmeni dobar film u toj nekoj svojoj kategoriji, tj da je to sto je relevantno za tu kategoriju filmova, izvedeno kvalitetno. to mogu da kazem i za thora (koji je ipak drugaciji tip filma, al svejedno), ali ne mogu za transformerse.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odgledao sinoć

[rant]*$#&^ familiju pohlepnu, platim 12.90€+1€ za naočare i opet moram da gledam pola sata reklama (ne preterujem, bilo je okruglo 30 minuta reklama pre filma)[/rant]

Najkraća rekapitulacija filma je:

Shit blows up

Od sva tri filma, ovaj ima najkoherentiju priču (izgleda da su konačno iskeširali nekog da napiše scenario), što i nije neko naročito dostignuće uzimajući u obzir sa čime se poredi. Kao i uvek, likovi su 1D, gluma užasna, humor usiljen, dijalozi retardirani, product placements na sve strane i ima par "USA kicks ass" momenata koji baš idu na živce.

E sada, pošto niko ne ide da gleda TF zbog kinematografskih dostignuća, akcija i efekti su odlični. Akcione scene su najbolje isplanirane i koreografisane u trilogiji, a CGI je tako dobro integrisan u okoliš da barem ja po prvi put ne primećujem gde CGI prestaje, a live action počinje. 3D je stvarno dobar, u rangu sa Avatarom i preporučujem da film vidite u 3Du. Bez 3Da gubi se mnogo na vizuelnom kvalitetu, a to je u principu ono zašto se ovaj film gleda.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

@Doolio...

sem tortura koga sam i hteo da izdvojim ali nisam bio u fazonu da detaljisem, daleko je impresivnija postava u x-menu nego u svim ostalim navedenim filmovima...i to je fakat!_ :)) i mislim da toliko dobrih glumaca na jednom mestu kakva god da je radnja jednostavno hteli mi to ili ne uticu na to da gledamo na film ozbiljnije...nesto kao brendiranje filma...:) jer je meni najiskrenije radnja u x-menu u sustini obicna i nikad ga se recimo ne setim u prici o tome sta sam gledao od tog zanra, jednostavno je moze i ne mora...ali to je opet samo moje misljenje, ja na film gledam nekako na svoj nacin i imam svoja ocekivanja(od svakog tipa razlicita kao i ti) i moram priznati da ne postoji nista sto bi me nateralo da odgledam x-mena 2 puta, iako ne kazem da je fail, jednostavno mi je obican i nema niceg sto odskace i to je to...eto...:)

sto se thora tice, mislim da sam bio jasan...znaci bukvalno je samo stvar ukusa...pravljen je za isti tip publike i kao sto si rekao, radnja je 8smi plan i thats it...

i jos jedna stvar, tebi je kostner dobar glumac? :) ni tu se ne slazemo u osnovi...a water world je malo dete za najgori film stoleca u kome je isti glavni glumac, the postman...taj film je neprejebivo najgora stvar koju sam imao prilike da gledam u zivotu...:D

a sto se tih transformersa tice, ja sam nekako uspeo da ih gledam u modu deteta od 14 godina...i prijali su mi za oci bar fajtovi izmedju autobota i deseptikona i deseptikona i ljudi...nekako mi se svidja kako su odradili efekte koliko god bio banalan sam film i radnja...i svidja mi se foxy megan, ljubav mog zivota...:))) i to je to...

inace, treci deo jos nisam odgledao...kad odgledam, javljam se...;)

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

nije meni kostner ne znam ni ja kakav glumac, normalan je, ko i ricard gir i cela ta ekipa... ali je svakako visok tier glumca i generalno okej iznosi ono sto glumi. nisam ga ja pomenuo zbog maestralne glume, vec zbog toga sto nisam siguran u to sto ti forsiras oko kvaliteta glumaca, jednostavno mislim da je to jedan faktor koji nije toliko bitan koliko se tebi cini. jel znas onaj osecaj kad gledas fejl film i sve ti je fejl, a kul su glumci - e, to je kad reziser zasere, ono kad ne mozes da pinpointujes sta je, al prosto ti je lose. pa onda krenes da uporedjujes scene pojedinacno sa filmovima koji su okej, pa vidis da je i tu sve okej, al ne vredi, film je jednostavno jadan, pa moze da glumi pet bata stojkovica:)

tako je i turturo lol i prelol i dzaba mu sto je okej glumac kad je sve ostalo neuspesno, dzaba njemu sto on mozda lepo kaze punchline kad je, ne znam, kadar glup, muzika nije uletela na pravo mesto, scena je mlaka, montazer je seo da jede pljeku itd:)

polovicno si odreagovao na ono sto sam pisao i nisi odgovarao u pravom kontekstu, eto, ovo za kostnera je pokazatelj toga, nije uopste bitno dal je on ne znam kakav glumac. hopera nisi prokomentarisao iako je on dobar glumac. sona konerija isto. water world si samo rekao da je malo dete za postmana, ali water world je primer za ono sto hocu da kazem. mislis li da bi jan mekelen izneo water world? ja ne. nisu to 'ko se boji virdzinije vulf' filmovi, pa kao, e los glumac sjebo film. treba da izgleda ko covek/zena i da zna da trci i da vristi i eto. sta fali megan? glumata isto ko i svaka takva riba...

i najzad, sta fali postavi u thoru koji ti je bezvezan? a i dalje se ne slazem da je thor vs trandze stvar ukusa, al dobro.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@Doolio...

sem tortura koga sam i hteo da izdvojim ali nisam bio u fazonu da detaljisem, daleko je impresivnija postava u x-menu nego u svim ostalim navedenim filmovima...i to je fakat!_ :)) i mislim da toliko dobrih glumaca na jednom mestu kakva god da je radnja jednostavno hteli mi to ili ne uticu na to da gledamo na film ozbiljnije...nesto kao brendiranje filma...:) jer je meni najiskrenije radnja u x-menu u sustini obicna i nikad ga se recimo ne setim u prici o tome sta sam gledao od tog zanra, jednostavno je moze i ne mora...ali to je opet samo moje misljenje, ja na film gledam nekako na svoj nacin i imam svoja ocekivanja(od svakog tipa razlicita kao i ti) i moram priznati da ne postoji nista sto bi me nateralo da odgledam x-mena 2 puta, iako ne kazem da je fail, jednostavno mi je obican i nema niceg sto odskace i to je to...eto...:)

sto se thora tice, mislim da sam bio jasan...znaci bukvalno je samo stvar ukusa...pravljen je za isti tip publike i kao sto si rekao, radnja je 8smi plan i thats it...

i jos jedna stvar, tebi je kostner dobar glumac? :) ni tu se ne slazemo u osnovi...a water world je malo dete za najgori film stoleca u kome je isti glavni glumac, the postman...taj film je neprejebivo najgora stvar koju sam imao prilike da gledam u zivotu...:D

a sto se tih transformersa tice, ja sam nekako uspeo da ih gledam u modu deteta od 14 godina...i prijali su mi za oci bar fajtovi izmedju autobota i deseptikona i deseptikona i ljudi...nekako mi se svidja kako su odradili efekte koliko god bio banalan sam film i radnja...i svidja mi se foxy megan, ljubav mog zivota...:))) i to je to...

inace, treci deo jos nisam odgledao...kad odgledam, javljam se...;)

Sustina je sto nema cak ni tog moda deteta od 14 godina jer deseptikoni zapravo nisu deseptikoni nego neki izmisljeni roboti koje ja nikad ranije nisam video i ne znam sta su. Likovi u x-manu su preneti iz stripova i pored samostalnog kvaliteta filma postoji i taj emotivno vezani za fransizu. Transformersi to nemaju, posrali su se po svemu zivom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

nije meni kostner ne znam ni ja kakav glumac, normalan je, ko i ricard gir i cela ta ekipa... ali je svakako visok tier glumca i generalno okej iznosi ono sto glumi. nisam ga ja pomenuo zbog maestralne glume, vec zbog toga sto nisam siguran u to sto ti forsiras oko kvaliteta glumaca, jednostavno mislim da je to jedan faktor koji nije toliko bitan koliko se tebi cini. jel znas onaj osecaj kad gledas fejl film i sve ti je fejl, a kul su glumci - e, to je kad reziser zasere, ono kad ne mozes da pinpointujes sta je, al prosto ti je lose. pa onda krenes da uporedjujes scene pojedinacno sa filmovima koji su okej, pa vidis da je i tu sve okej, al ne vredi, film je jednostavno jadan, pa moze da glumi pet bata stojkovica:)

tako je i turturo lol i prelol i dzaba mu sto je okej glumac kad je sve ostalo neuspesno, dzaba njemu sto on mozda lepo kaze punchline kad je, ne znam, kadar glup, muzika nije uletela na pravo mesto, scena je mlaka, montazer je seo da jede pljeku itd:)

polovicno si odreagovao na ono sto sam pisao i nisi odgovarao u pravom kontekstu, eto, ovo za kostnera je pokazatelj toga, nije uopste bitno dal je on ne znam kakav glumac. hopera nisi prokomentarisao iako je on dobar glumac. sona konerija isto. water world si samo rekao da je malo dete za postmana, ali water world je primer za ono sto hocu da kazem. mislis li da bi jan mekelen izneo water world? ja ne. nisu to 'ko se boji virdzinije vulf' filmovi, pa kao, e los glumac sjebo film. treba da izgleda ko covek/zena i da zna da trci i da vristi i eto. sta fali megan? glumata isto ko i svaka takva riba...

i najzad, sta fali postavi u thoru koji ti je bezvezan? a i dalje se ne slazem da je thor vs trandze stvar ukusa, al dobro.

ne, nisam hteo da pominjem i analiziram sve sto si napisao detaljno jer bi se prica prosirila na 8 strana o necemu drugom sto nisu transformersi 3...

to sto sam kostnera bas na kraju iskomentarisao je bio malo off saljivi comment...mislim, zaista ne mislim da je on ozbiljan glumac jer bih bio retardiran da mislim, ali nije bila poenta da ja odgovorim u pravom kontextu, vec sam iskomentarisao to onako da skrenem malo pricu, vidis valjda par smajlija u tom delu mog odgovora...

naravno da u ocajnom ostvarenju ne moze niko da pomogne ( mada mislim da bi de niro i pacino mogli da izvuku i postara :))) ) , ali upravo sam zato i rekao posle da je x-men obican film koji se nicim ne izdvaja od drugih...znaci ne ocajan,ne los...samo nikakav spektakl...sa glumackom postavom koja od "njah" moze da izvuce film na "e pa dobar je" kod velike vecine ljudi...znaci nema magneto sad neke zapazene quote-ove u filmu, niti dobre, niti lose...korektan je film i thats it...

i opet kazem ono sto je dosta bitno da naglasis umesto da se ponasamo klasicno u fazonu "ja bih bio bolji trener reprezentacije od tebe", to je MOJE JBENO MISLJENJE!!!

i gde si video da ocenjujem megan kao glumicu??? rekao sam da sam zaljubljen u njenu pojavu i da volim da je vidim kako cisti jbeni bike, a ne kako se uzivljavam u njene dijaloge, citaj...

a ono sto je cinjenica je da mi je pun q da se raspravljamo ovde oko u najbolju ruku osrednjih ostvarenja koje za 3 meseca niko nece ni pominjati i zato sam i hteo da skratim pricu...ali ne vredi izgleda...znaci moja POENTA je bila, prebaci se u 14god mod da bi uspeo da progutas sve gluposti pomenutih ostvarenja i ako mozes tako da odgledas film, cool...ako ti se ne svidja ni tako, nemoj ni da ga gledas i to je to...taj thor je bre ziva glupost isto koliko i transformersi, smesno je koliko je glupa radnja i koliko su idiotski dijalozi...krecete ovde da mi bacate poredjenja kao kad bi raspravljali o tome jel bolji tim verona ili cremoneze i koji je za c2/a, a koji za c2/b ligu, koga bre zabole...ae da ocenjujemo paklenu pomorandzu i let iznad kukavicijeg gnezda pa da razumem, ali ovo je haos...biblijska diskusija o filmovima koji treba da nam sluze da kad na 45c nemamo sta da radimo i bas nam se ne uzivljava u radnju pustimo neki od gore pomenutih da ubijemo vreme dok ne bude dovoljno zaslo sunce da odemo na basket...ili kad vam dodje devojka da gledate film a vama se ne ceka ni pola cuke do sexa, pustite lepo hulka i dobili ste zeljenu reakciju za 4.5 minuta!

i plz nemoj vise sa tim nisi upravu, lose si odgovorio, to nije tako nego ovako...nismo matori u sudnici da ja treba nesto da mi dokazujes niti ja tebi...kao sto vidis, mnogo puta sam napisao "to je moje misljenje" i to ne bez razloga...kultura komunikacije...drugo, to sto sam isqlirao da odgovorim na neki deo tvog posta ili sam jednostavno prebacio pricu na drugu stranu ne znaci ni da te nisam skapirao niti da nisam znao sta da odgovorim vec samo kao sto kazem po 89ti put da mi je muka da oko ovoliko neozbiljnih ostvarenja vodimo raspravu kao da je kurosava u pitanju...

i evo sad sam ja uspeo da ispadnem iz koloseka, tako da necu vise postovati na ovu temu niti citati odgovore i toliko od mene...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

vau, ti si skroz pogresno skonto moj post, al dobro, kako god.

za megan foks nisam uopste pricao kao slagvort na tvoju pricu, vec ovako, al ocigledno ne smem.

najkulturnije sam ti odgovorio u zivotu sto sam nekom odgovorio, bez trunke malicioznosti, tendencioznosti ili bilo kakvog navodjenja bilo cega, to si ti sve istripovao. a svi mi kenjaju da sam previse majka tereza, inace. zato sto sam tripovao da umes da razgovaras jer nisi furao trip, nego si procitao sta pisem, al dobro, hvala ti sto si me razuverio, pa da znam. sad sam se smorio, jebes mi sve, govoricu tiho i nosicu psa sa sobom na ovom ruru, boli me vise kurac za bilo kakve diskusije.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

fala seki:)

kontam da pola ljudi gleda u ovo i u fazonu je 'pa da, sta fali ovoj recenici'

g:

jebote:) procitaj samo prvu recenicu iz toga sto si kvoutovo i poslednju. i to je to. NEMA niceg nejasnog, ako tvrdis da ti to nije jasno, onda me trolujes ili ne citas, treceg nema i ne, nema veze sa mojom losom percepcijom, izjave su proste ko kupus.

evo, najkrace moguce, ako ovo ne shvatis, onda ne znam sta da ti kazem, ti onda ne umes da diskutujes, ne umes da sagledavas temu i poentu izjava:

-ja ne kazem da mi se nije svideo lotr

-ti kazes 'ne seri da ti se nije svideo lotr'

ukratko, nemoj to da radis, dal sam ja u pitanju ili neko drugi, nije bitno. xomi je to isto uradio u brzopletosti i skontao je posle prvog mog posta. i verujem da su svi koji su procitali, skontali osim tebe. ako te mrzi da citas, onda zasto ulazis u pricu... da bi ja pisao kilometre, a ti mi odgovorio sa 'lol ehej ne znam ti ja to nisi jasan' sa sve jao ming facom...

pogledaj svoj prvi post covece na njega se sve odnosi jer je od njega krenula diskusija i rasprava oko tvog stila kuckanja po forumu... a ne sve ostale kasnije wot-ove u kojima pojasnajvas toliko toga i sto ima veze sa temom i sto nema veze i onda ukazujes na njih kako je to primer gde ti je tok misli sasvim lepo i izuzetno jasno prenesen na forum a mi ostali smo samo arogantni i ne znamo da diskutujemo ... nemoj me sada hvatati za tvoj post oko kojeg se i ne vodi diskusija...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa sve vreme gledam svoj prvi post. i to bas kao bukvalno gledam, otvaram tu stranu u novom tabu po deseti put. i sve vreme pisem o prvom postu. evo, procitao sam moje postove, svaki se odnosi na moj prvi post i to sto si ti slobodno interpretirao ono sto sam napisao i povezao ono sto nije povezano.

rekao sam da me smara kvoterbekovanje i naveo primer istog u lotru. na sta si ti dosao sa tripom da lotr nema veze sa transformersima, sto uopste nije bilo ono sto sam ja rekao. to sto transformersi imaju milion puta vise kvoterbekova, to je zato sto su takav film i hteo sam da kazem da je cak i jedan kvoterbek u lotru neadekvatan. a ti si skocio kao da prozivam lotr, a ne kao da dajem primer kvoterbekijanstva (nebitno dal je iz lotra ili dal se slazes sa primerom).

opet kazem, citaj ono sto sam napisao i sta je poenta, a ne vidis u istoj recenici 'kvoterbek' i 'lotr' i popunis izmedju kao da sam rekao da je lotr najkvoterbekskiji film ikad. a upravo je obrnuto, lotr ima do jaja malo tih momenata, ali mislim da je i to previse. zato sam ga i naveo, u fazonu "jebote, cak su i u lotr to stavili, medieval fantasy film".

ili si od recenice sa trol fejsom na kraju pomislio da uporedjujem mega sharka sa lotrom?[:0]

pa jebiga bas, zato sam i stavio trola, to poredjenje je da pojaca efekat, ono kao "nemojte mi u film tipa lotra stavljati mega shark elemente". mega shark elementi = kvoterbekijanstvo. tako da ne poredim filmove jedne s drugima nego mislim da stvari koje cine mega shark filmove (haj ho silver, jej napred kvoterbekovi) ne treba uopste da budu u lotru. potpuno druga prica je koliko ih u lotru ima i to sto su i takvi kakvi su, kvalitetniji od mega sharka. nadam se da sad razumes. dakle, pricam o segmentu koji je prisutan u tres filmovima, a prisutan je i u blokbasterima, a ja mislim da ne treba da bude, pa me to ponekad izbaci iz koloseka, a ne poredim same filmove.

ako pricamo o mnogo gotivnom liku koji voli da laze, eto ima poremecaj i o drugom liku koji je lopov, ubica i notorni lazov, naravno da cu za primer da uzmem prvog jer je cudnije i vise odskace kad taj lik laze, zar ne? zato sam i dao primer kvoterbekijanstva u lotru jer on bode oci, naravno da u mega sharku ocekujem pet kvoterbekova po metru kvadratnom:) ti se nisi slozio da je to kvoterbek momenat, okej, ali si zakljucio i jos par drugih stvari koje nisam napisao.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Odgledao danas i ove transformerse .... koja govnarija od filma. Znaci ja koji veliki fanboj transformersa sam se zgadio celog filma.

- Scenario da kazem da prvi put je ok (posebno u odnosu na 2. deo), kad se izuzmu detalji sa human prichom i kad se gleda generalno.

- CGI dobar naravno.

- Sve ostalo go kurac! NAGI PENIS! Ide mi na kurac to sto su svi autoboti shareni (tj. u boji) dok su deseptikoni jebeno SIVI svi, koji kurac? Nek mi majkl bej posafta kobas, bash. Gadi mi se.

- Svidja mi se sto je u filmu Shockwave koji je meni uvek bio jedan od najgotivnijih transformersa, uz Soundwave-a naravno. I to su ga nekako odradili da lici na lika iz crtanih filmova sto je redak slucaj u filmu.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Odgledao danas i ove transformerse .... koja govnarija od filma. Znaci ja koji veliki fanboj transformersa sam se zgadio celog filma.

- Scenario da kazem da prvi put je ok (posebno u odnosu na 2. deo), kad se izuzmu detalji sa human prichom i kad se gleda generalno.

- CGI dobar naravno.

- Sve ostalo go kurac! NAGI PENIS! Ide mi na kurac to sto su svi autoboti shareni (tj. u boji) dok su deseptikoni jebeno SIVI svi, koji kurac? Nek mi majkl bej posafta kobas, bash. Gadi mi se.

- Svidja mi se sto je u filmu Shockwave koji je meni uvek bio jedan od najgotivnijih transformersa, uz Soundwave-a naravno. I to su ga nekako odradili da lici na lika iz crtanih filmova sto je redak slucaj u filmu.

Sustina je sto nema cak ni tog moda deteta od 14 godina jer deseptikoni zapravo nisu deseptikoni nego neki izmisljeni roboti koje ja nikad ranije nisam video i ne znam sta su. Likovi u x-manu su preneti iz stripova i pored samostalnog kvaliteta filma postoji i taj emotivno vezani za fransizu. Transformersi to nemaju, posrali su se po svemu zivom.

Nisu samo sivi nego brate nemaju veze sa jebenom vezom sa deceptikonima iz stripova/crtaca.

Megatron.jpg

vs

megatron.jpg

I onda mi dodje somi i napise kako transformersi imaju gledljivost zbog aspekta ljubavi iz detinjstva. Gde je mozak.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

dakle sad sam doshao sa projekcije... i... jedan od najgorih filmova koje sam gledao zadnjih nekoliko godina.. scenario OK, malkovich OK, scene fajta tu i tamo - ostatak GO KURAC.. jedva sam se naterao da ostanem do kraja filma ali zhali bozhe potroshenih 3h zhivota.. dijalozi prejadni, "fore" uzhasne, transformersi koji ne liche na one iz crtanog filma (megatron se pretvara u neko djubre od kamiona, soundwave koji je nemam pojma shta?).. neverovatno :(

Link to comment
Share on other sites

pa sve vreme gledam svoj prvi post. i to bas kao bukvalno gledam, otvaram tu stranu u novom tabu po deseti put. i sve vreme pisem o prvom postu. evo, procitao sam moje postove, svaki se odnosi na moj prvi post i to sto si ti slobodno interpretirao ono sto sam napisao i povezao ono sto nije povezano.

rekao sam da me smara kvoterbekovanje i naveo primer istog u lotru. na sta si ti dosao sa tripom da lotr nema veze sa transformersima, sto uopste nije bilo ono sto sam ja rekao. to sto transformersi imaju milion puta vise kvoterbekova, to je zato sto su takav film i hteo sam da kazem da je cak i jedan kvoterbek u lotru neadekvatan. a ti si skocio kao da prozivam lotr, a ne kao da dajem primer kvoterbekijanstva (nebitno dal je iz lotra ili dal se slazes sa primerom).

opet kazem, citaj ono sto sam napisao i sta je poenta, a ne vidis u istoj recenici 'kvoterbek' i 'lotr' i popunis izmedju kao da sam rekao da je lotr najkvoterbekskiji film ikad. a upravo je obrnuto, lotr ima do jaja malo tih momenata, ali mislim da je i to previse. zato sam ga i naveo, u fazonu "jebote, cak su i u lotr to stavili, medieval fantasy film".

ili si od recenice sa trol fejsom na kraju pomislio da uporedjujem mega sharka sa lotrom?[:0]

pa jebiga bas, zato sam i stavio trola, to poredjenje je da pojaca efekat, ono kao "nemojte mi u film tipa lotra stavljati mega shark elemente". mega shark elementi = kvoterbekijanstvo. tako da ne poredim filmove jedne s drugima nego mislim da stvari koje cine mega shark filmove (haj ho silver, jej napred kvoterbekovi) ne treba uopste da budu u lotru. potpuno druga prica je koliko ih u lotru ima i to sto su i takvi kakvi su, kvalitetniji od mega sharka. nadam se da sad razumes. dakle, pricam o segmentu koji je prisutan u tres filmovima, a prisutan je i u blokbasterima, a ja mislim da ne treba da bude, pa me to ponekad izbaci iz koloseka, a ne poredim same filmove.

ako pricamo o mnogo gotivnom liku koji voli da laze, eto ima poremecaj i o drugom liku koji je lopov, ubica i notorni lazov, naravno da cu za primer da uzmem prvog jer je cudnije i vise odskace kad taj lik laze, zar ne? zato sam i dao primer kvoterbekijanstva u lotru jer on bode oci, naravno da u mega sharku ocekujem pet kvoterbekova po metru kvadratnom:) ti se nisi slozio da je to kvoterbek momenat, okej, ali si zakljucio i jos par drugih stvari koje nisam napisao.

jel sada u redu da stavim samo "ok" a da se ne uvredis i razocaras sto na ruru nema kvalitetne diskusije :) (stavljam ok jer ipak mislim da si pogresio, tj da nisi bio dovoljno jasan sto si posle nekoliko postova i sam shvatio i to ispravio ali nevermind razumeli smo se na kraju to je u krajnjem slucaju najbitnije - i ne boli me dupe za to ko je u pravu i za merenje epenisa nego se zaista trudim da te ispratim a cesto je pretesko verovatno jer nismo vodili ni jedan razgovor irl :))

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa jebote amerikanizacija, hocu reci degradacija, u punom jeku.

ja sam se bas ozbiljno naostrio pred samu projekciju, cak sam kupio dva seta porodicnih kokica za nedaj Boze, kad ono medjutim...

fajtovi, CGI, my nigga Tajris thumbs up a za sve ostalo necu da kazem da je ni za go kurac, jebiga, da sam klinac, kapiram da bi mi kompletan dozivljaj bio fantastican, ovako sam dobio jos jedno Avatarlookalike iskustvo u bioskopu.

mada ova britanka o/

infidel

Link to comment
Share on other sites

jedan plus koji bih ja ovim transformersima je što sam imao utisak da ovaj deo ni sam sebe nije shvatao za ozbiljno. znači, ovo je bila potpuno sprdnja, red šale, red fajta, red neizbežne depresije i beznađa (što je meni baš sjebalo vajb tokom filma, baš sam se bio nakanio da uživam u ovoj akcionoj komediji), pa red nade i preovlađivanja teških prepreka, i ofc happy end.

znači, vodite decu da se naslađuju dojajnim efektima i ponekim šalama, njima će ovo iskustvo biti ok. ovo nije bilo pravljeno ni za koga drugog, a kamoli za fanove transformersa.

that being said, nije mi žao što sam i ovaj deo odgledao u bioskopu (kad je već ortak častio jer je diplomirao :D), jednom godišnje da pogledam dojajne efekte na uštrb svega ostalog mi je ok, na kraju krajeva, uvek više cenim dobre filmove posle ovakvih iskustava. :D

:-)

Link to comment
Share on other sites

Meni je najjadniji momenat bio kraj:

Iako je do jaja shto je Optimus napokon reshio da kick Decepticon ass, ubijanje Sentinela i Megatrona nije ono shto bi originalni Optimus uradio kao all-around-good-guy... Josh onako Megatrona zlostavlja u Subzero fatality modu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...