Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Ја нисам читао, али рецимо, изненадио сам се да је швеца читала неколико књига и да јој се свиђа. Што се мене тиче, то може да буде само препорука, пошто је она достојевски/меша дијете и прилично је алергична на то кад писање није сабстеншл што би рекли амери или кад је вредност књиге у некњижевним триповима - рецимо, лотр је прочитала, али се сморила, а ОБОЖАВА такав сетинг, просто јер Толкин није калибар као књижевник, што мени савршено не смета јер ја замишљам Гандалфе како се деру ју кенот пас и доста ми је, али она је превише Мешо да би јој то било довољно. Филм контам да јој је преготиван, али за књиге има другу скалу за трешхолдовање. Мада ми је рекла да је више трип у ситуацијама и у томе што је писац добар занатлија, па се и даље размишљам да ли да узмем да читам или не, пошто је мени лично Мешост поента књижевности, који год жанр да је у питању [:D]

Ја сам у сличном фазону, само у мањој мери, тј. могу да се наложим ако је материјал ложљив, без обзира што само дело није за педесет нобелових награда. Другим речима, могао бих да читам роман ''д експендаблс'' ако би био бар просечно написан:)

Поента овог поста је да можда Бајоник претерује, тј. да му писац не лежи, пре него да то није добро са књижевне стране.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Aj sad... meni je slicna situacija. Ne mogu da kazem da mi je LOTR kao knjiga nesto mnogo dobra, prilicno je dosadnjikava (mada mi je film negde u rangu s knjigom). Dok na primer Song of Ice and Fire (a i Jordanov Wheel of time) su mi miljama bolje knjige od LOTR-a, mozda zato sto zaista su "stripdaunovane" od nekih tih dosadnih (meni licno suvisnih) stvari koje postoje u LOTR-u.... ili prosto LOTR je nezanimljiv, sta znam.

@Duljo : (Od sada nadalje te zovem Duljo, zbog nekog ko je napisao Dulyo, mnogo je pro). Citaj knjige, neces se pokajati.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

LOTR joj je kao knjiga smor, a film joj pregotivan? Uh... necu da ulazim u raspravu, ne raspravlja se o ukusima.

jao brate brue nisi me skonto, procitaj opet. jebote sto mrzim kad mi to radite brate mili:)

Nije o ukusima vec ima drugi mod za knjige i filmove, gde je za knjige stroga izuzetno, a za filmove je hej haj jel lepo da se gleda i jel ima glavni lik ribu i ako su odgovori na ob pitanja da, onda moze. I time sam hteo da naglasim koliko je stroga za knjige, a preporucuje ove knjige, pa sam time hteo da kazem da je bajonik moguce istripovo.

Samo sam hteo da kazem da ima drugaciji treshold za knjige i za filmove. Pa tako moze da gleda lolfilmove za devojcice i da joj bude do jaja jer je zena, ali da za knjige nema taj trip vec mora da cita iskljucivo ekstra kvlitetne romane, koja god da je tematika u pitanju. Posto Tolkin kao knjizevnik nema sta da trazi pored nekog Dostojevskog ili Andrica, vec je gotiva lotr knjiga u necemu drugom, onda joj je bilo tesko da procita lotr iz prostog razloga sto KAD CITA KNJIGU, A NE GLEDA FILM ne przi se na stvari na koje lotr hvata. Dok kad gleda film, u fazonu je joj vidi lepa livada, joj vidi elfovi, joj vidi ovi se vole, joj vidi gandalf baca gije i to je to.

Jel sad jasnije?

Sto se tice lotra i mene, ja sam vec pricao za film, pa su mi svi jebali mater, tako da ne bih da ponavljam tu epizodu:) Sto se knjige tice, meni je ona mnogo bolja od filma, ali znam i zasto, a to nema veze sa knjizevnickim levelom.

edit:

opet sam slucajno, usled afekta, bacio dabl magiju:) (dabl magija - napises dva razlicita pasusa koji govore istu stvar jer si se iznervirao vise nego sto si ventovo dok si pisao onaj prvi, a zavrsio si s poentom)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ doolio

ne znam sto se nerviras. potpuno sam te shvatio oko tog drugacijeg rangiranja kod knjiga i filmova, no, uzeo si primer LOTRoa. A to je veooma nesrecan primer.

E sad, meni bi licno smetalo, da npr procitam bilo koju knjigu a da film totalno promasi poentu knjige. Pa makar mi se ni ne svidela knjiga, ne bih voleo promenu tipa da se snimi Na Drini cuprija sa mostom a la onaj jeftini most na Adi, sa istripovanim rediteljem koji zeli da dokaze da bas takav treba da bude na Drini, jer su ga eto nekim cudom pravili Ugari.

Stvar principa (u smislu ako se radi po knjizi nesto, onda makar moze da se ubode poenta, u suprotnom mi se ne svidja film).

Dok npr za Igru mogu da ponovim da je serija krs sa tehnicke strane (posto je 21vi vek, jel'te) bar do sada i smeta mi malo sa te strane sto prekrajaju knjigu kako bi ispostovali to izbegavanje bilo cega osim pozorisnih scena. Ali to su male izmene, i ne remete pricu u smislu da uskoce severnjaci i spasu Neda zato sto se reditelju tako vise svidja, a i publika voli Neda, pa to napravi sled dogadjaja takav da promeni smisao celog serijala.

Jel sad jasnije?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

23.02.2012.

„Ples sa zmajevima“ u prodaji od 2. marta

„Ples sa zmajevima“ – dugoočekivani peti nastavak serijala „Pesme leda i vatre“ Džordža R. R. Martina pojaviće se u knjižarama DELFI i Laguninim klubovima čitalaca 2. marta. Kao i prethodna četiri i ovaj nastavak je u prevodu Nikole Pajvančića, a knjiga se izdaje u dva toma, oba istovremeno. „Ples sa zmajevima“ je roman koji je zaista vredelo čekati – stil je intrigantan, zreliji i zanimljiviji nego do sada, a radnja veoma uzbudljiva. Nadamo se da ćete uživati.

Link to comment
Share on other sites

TIP PORUDŽBINE: Pouzećem - kurir

REZULTAT : uspešno

Ples sa zmajevima - deo prvi: Snovi i prah 850.00din

Ples sa zmajevima - deo drugi: Posle gozbe 990.00din

Količinski popust: 0.00din

Dodatni popust: 0.00din

Poštarina: 250.00din

UKUPNO: 2090.00din

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...