Jump to content

Grafičke kartice


abohac

Recommended Posts

Nema :\ imaš 560-ti 1gb-ddr5 za nešto više od 200e...

Bem mu mater, pošto su one od 1,5GB? Mislim, ako je 30ak evra više još bi bilo i bož' pomozi.

Kako ti deluje ovo: ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5, GeForce GTX 560 Ti, 1GB/256bit DDR5, 2xDVI/miniHDMI, DirectCu cooling za nežnih 230ojro?

ili npr koliko je ovo bolje od gorenavedene?:

Sapphire ATI Radeon HD 6950, 2GB/256bit DDR5, 2xDVI/HDMI/2xDPmini, stock cooling (21188-00) (jebote ima dva giga, gde je nvidina ponuda sa 2 giga?)

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

U nedostatku Vudua na forumu nema nikog da ti kaže dal su sve to nijanse ili je neki OC model izrazito bolja kupovina/tiši/brži... :/ Btw ima nekih 2GB 560ti za nešto preko 250e al ne znam dal uopšte vredi takvu akrobatiku izvoditi, 1.5gb modeli su 580, počinju od ponositih 420e pa naviše :)) Procunjaj po Bench forumu tamo je valjda neko imao nešto pametno da kaže oko detalja :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Da sam na tvom mestu isao bih na tog Safira, njividija je sranje.

Elem, salu na stranu Asus je uvek imao najbolju ponudu nereferentnih modela a ta 560CU spada u vrh trenutne ponude.

S'druge strane ovaj ATI mozes da otkljucas iz 6950 u 6970 i dobijes po specifikacijama dosta jacu kartu od te 560-ke, sto mogu da potvrdim iz licnog iskustva.

infidel

Link to comment
Share on other sites

U nedostatku Vudua na forumu nema nikog da ti kaže dal su sve to nijanse ili je neki OC model izrazito bolja kupovina/tiši/brži... :/ Btw ima nekih 2GB 560ti za nešto preko 250e al ne znam dal uopšte vredi takvu akrobatiku izvoditi, 1.5gb modeli su 580, počinju od ponositih 420e pa naviše :)) Procunjaj po Bench forumu tamo je valjda neko imao nešto pametno da kaže oko detalja :)

kk šeče 10x

jel ima još neko dva centa na ovu temu?

argh... dante... koliko je posle otključavanja ta kartica jača od npr. gorespomenute nvidije? mame me dva giga rama ko dete lizalica koju perverznjak drži ispred kite i ne bih da se nabodem na ati. a još manje bih da se nabodem na optimizovanost igrica za nvidiju, na kraju ipak ispred svake treće igre ide nvidijin logo.

sa atijima nikad nisam imao pozitivna iskustva a s nvidijom bukvalno svaki put kada sam se otvorio...

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

... ali ono što mogu da ti kažem da važi od pamtiveka je da je kupovina kartica sa mnogo memorije čisto sviranje kurcu, i bacanje para, i da sve igre lepo rade još uvek i na boljim karticama sa 512mb. Zato uzmi nešto sa 1gb gddr5, neka ti upućeniji kažu koji je tu najbolji model, i uživaj.

svašta, 2 gb na gragičkoj karti... Why?

edit ne videh Shekk-ov post...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ako ti bas znaci ta ekstra memorija ,pogledaj da palit nema gtx 560 sa 2 giga, znam da su izbacivali te varijante za 460 karte. Asus ti je super izbor, odma do njega ti je msi sa twin frozr hladnjakom, mislim da ima bolje hladjenje od asusa a i po reviewovima nije losa karta.

Edited by Immz

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

ako ti bas znaci ta ekstra memorija ,pogledaj da palit nema gtx 560 sa 2 giga, znam da su izbacivali te varijante za 460 karte. Asus ti je super izbor, odma do njega ti je msi sa twin frozr hladnjakom, mislim da ima bolje hladjenje od asusa a i po reviewovima nije losa karta.

košta preko 300ojro, mada ima 1280 rama. preskupo :/

ima neko komentare za ovu karticu:

Gainward GTX560TI-2048-DUALDVI-HDMI-PH

Edited by abohac
Link to comment
Share on other sites

http://uk.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-560ti/performance

http://www.itsvet.com/proizvodi/asus/comp_comp_vga/producer/20

http://www.itsvet.com/proizvodi/msi/comp_comp_vga/producer/24

Kad bi mogo da biram graficku do 250 izabrao bi msi 560 ti, ali bi radije cekao 2013 za dx12, mada ja se ne razumem nesto u hardver tako da ...

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

Ajde ovako, poshto nema vudua:

1. Ako ti treba karta za rad, a ne samo za igranje, uzimaj Nvidiju - mnogo bolje radi sa grafichkim programima i normalno podrzava OpenGL

2. Ako gledash sirovu snagu 6950 je brza u igrama, ali su nereferentne GTX560 Ti (Asus Direct CU II i MSI Twin Frozr) bolje uradjene i overklokovane iz fabrike - tishe su, hladnije, a brzina im je tolika da necesh primetiti razliku

3. U poslednjih godinu i po dana sam promenio 10-ak grafichkih, shto na poslu, shto kod kuce (imao sam od AMD-a 3850, 3870, 4870 i od Nvidije GTS240, GTS250, GTX260, GTX470 SLi, GTX570) i mogu da kazem da sa Nvidija kartama nisam imao nijedan problem (osim mozda GTX470 koje su se drale u SLi rezimu :), dok mi je Powercolor 4870 PCS+ riknula, a sa 3850 i 3870 sam imao problema sa drajverima.

4. Generalno gledano, ako se samo igrash, boli te uvo - uzmi ono shto je jeftinije i cao djaci.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zerbaše, odlučio sam se za gorespomenutog gainwarda. To je bukvalno koliko mogu da se otvorim i ni crvenu više. A za te pare još nisam našao ništa bolje u BG. Ima phantom hlađenje tako da se neću brinuti za pregrevanje a i radi na 840mhz po defaultu + ima 2 giga. Iz nekog razloga imam osećaj da će ta dodatna memorija ipak napraviti razliku u narednih par godina koliko planiram da mi traje kartica...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...