Jump to content

NIVO ZRACENJA U SRBIJI


Recommended Posts

АГЕНЦИЈA ЗА ЗАШТИТУ ОД ЈОНИЗУЈУЋИХ ЗРАЧЕЊА И НУКЛЕАРНУ СИГУРНОСТ СРБИЈЕ

13. ЗАРАДЕ И ДРУГА ПРИМАЊА АГЕНЦИЈЕ

13.1. Подаци о бруто зарадама

Директор Агенције 177.297,00

Помоћник директора 149.302,00

Руководилац 111.977,00

Специјалиста 93.314,00

Сарадник 46.657,00

Возач/курир 27.994,00

Председник УО 74.554,00

Члан УО 50.660,00

У току 2010. године исплаћене су следеће накнаде и друга примања и то:

 Плате, додаци и накнаде запослења (зараде).....................7.552.623,64 динара

 Социјални доприноси на терет послодавца.......................1.348.217,00 динара

 Накнаде у натури...................................................................38.880,00 динара

 Социјална давања запосленима............................................37.319,20 динара

 Накнаде трошкова за запослене............................................144.490,00 динара

Nadam se da je ova beda od kurira što prima krš platu dobila ova socijalna davanja...

Link to comment
Share on other sites

nano=milijarditi deo, mili=hiljaditi deo, to je milion puta manje, nauci matematiku pls

Ja sam vise hteo da kazem da je jedan sivert pickin dim...a ne da te matematicki ispravljam :)

A ako se ne varam 1sV je 1.000.000.000.000 nano sV-a (a cifre su oko 100 nano sV) shto je neki broj preko milijarde...al eto iskreno ne znam dal se kazu trilioni ili trilijarde...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vise hteo da kazem da je jedan sivert pickin dim...a ne da te matematicki ispravljam :)

A ako se ne varam 1sV je 1.000.000.000.000 nano sV-a (a cifre su oko 100 nano sV) shto je neki broj preko milijarde...al eto iskreno ne znam dal se kazu trilioni ili trilijarde...

http://en.wikipedia.org/wiki/Sievert#Symptom_benchmarks

:-)

Link to comment
Share on other sites

jedan sivert je daleko od pickinog dima, od toga se dobija akutna radijaciona bolest...a imas 3 nule vise u tom broju

Vaistinu, sad sam izvalio da sam kliknuo na piko umesto na nano :( al i dalje stojim da je 1 sV pickin dim kad se prica o nekom konkretnom zracenju tj kad se prica o nekoj sigurnoj smrtnosti. Sto je i bila cela poenta onog mog posta...al sam matematicki failovao za 3 nule :D

Sta je 3 nule manje vise :tf:

Wikipediju sam i koristio, koja odprilike kaze da je smrtnost sa medicinskom paznjom za 1-6 sV od 5-XX% gde sam ja kapirao da 5% se odnosi na 1 sV a taj maximum na tih 6 sV...tj da je 1 sV pickin dim kad se prica o umiranju.

BOTTOM LINE

Cela stvar je sviranje kurcu i sve je kul, koga bole kurac o 3 nule i tome dal je 1 sV pickin dim ili ne...svi u sustini hocemo da kazemo da nema sta da brinemo :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...