Jump to content

Statički/dinamički IP


abohac

Recommended Posts

Jel postoji neki način da promenim svoj IP u statički osim da kucam u exploreru svoj ip, pa da ulazim u podešavanja modema i onda da nalepim @beotel na prikazani ip? Naime trenutno sam zaglavio sa nekim modemom za koji nemam šifru ni user, a traži ih kad hoću da uđem u podešavanja. :((((

Link to comment
Share on other sites

no-ip ti ne daje staticku adresu, vec obezbedjuje da neki hostname uvek pokazuje na tvoj trenutni IP.

@abohac:

sta ce ti staticki IP?

mozhesh da odaberesh besplatan domen npr trooper.no-ip.com, pokrenesh program i on non stop updateuje dns za taj domen i upucuje ga na tvoj trenutan ip.

ako mu provajder ne daje statichki ip onda drugo reshenje ne postoji koliko ja znam.

Link to comment
Share on other sites

da hostuje signu :D

loooool! :) Otkad je beotel povećao protok ping mi je toliko bedan da ne igram fpsove na netu. E sad, ja nisam bio tu kad je povećan protok tako da ne znam da li mi je neko drkao po kompu itd. hoću da stavim statički jer mi je to do sada bila jedna od onih "sujevernih" metoda kako da nateram neku igricu da radi bolje. nešto kalibra resetuj kompjuter pa će da radi a možda i ne.

Link to comment
Share on other sites

reci mi koji ruter imas?

edit: ako ti je na pc'u ip stalno isti, onda odes (pretpostavljam da imas win7) na network and sharing center pa sa leve strane panela imas change adapter settings

desni klik na tvoju mreznu kartu/properties

u listi protokola nadjes 'internet protocol version 4' pa otvoris njega (dupli klik)

i u tom prvom prozoru proveris da bude stiklirano 'obtain ip address automaticaly' i 'obtain dns server automaticaly'

mada to bi sve trebalo da je vec tako namesteno

jedino ko moze da ti dodeli staticnu ip adresu je ISP (beotel u tvom slucaju), ono sta ti mozes da podesis je lokalna ip adresa koja ne utice na latency/protok (osim da si na ruteru podesio QoS - quality of service sto sumnjam da umes)

Edited by WuDu

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

reci mi koji ruter imas?

edit: ako ti je na pc'u ip stalno isti, onda odes (pretpostavljam da imas win7) na network and sharing center pa sa leve strane panela imas change adapter settings

desni klik na tvoju mreznu kartu/properties

u listi protokola nadjes 'internet protocol version 4' pa otvoris njega (dupli klik)

i u tom prvom prozoru proveris da bude stiklirano 'obtain ip address automaticaly' i 'obtain dns server automaticaly'

mada to bi sve trebalo da je vec tako namesteno

jedino ko moze da ti dodeli staticnu ip adresu je ISP (beotel u tvom slucaju), ono sta ti mozes da podesis je lokalna ip adresa koja ne utice na latency/protok (osim da si na ruteru podesio QoS - quality of service sto sumnjam da umes)

Vistu, tako da ovih opcija koje si pomenuo nema. :) Mislim da nisi ispratio topic pažljivo, imao sam dinamički IP i onda sam skinuo ovu aplikaciju koju mi je preporučio rev, instalirao, napravio nalog, i od tada mi je IP isti!!!!! Lol, mislio sam da ću deinstalacijom i ukidanjem naloga povratiti prethodno stanje ali nije tako.

Link to comment
Share on other sites

procitao sam taj deo, i skontao da si menjao lan ip adresu, moja greska, a prvi put cujem za tu aplikaciju

pa uradila je posao perfektno, još je user friendly, preko nje možeš da otvoriš i domain name, doduše sa nekom glupom ekstenzijom, ali potrti njene efekte mi nekako ne polazi za rukom. :)

Link to comment
Share on other sites

Da bi dobio drugi ip moras da ugasis modem/ruter na neko vreme (ako sam dobro skontao kod beotela si na adsl-u)

jesam, kod beotela sam. mada ivan kaže da je moj status kod beotela i dalje isti, a tako sam i ja skapirao celu priču. meni je samo taj ip fiksiran kada sa neke druge mašine gledam koji mi je ip. čisto sumnjam da će diskonektovanje sa beotela rešiti stvar. :)

Link to comment
Share on other sites

jesam, kod beotela sam. mada ivan kaže da je moj status kod beotela i dalje isti, a tako sam i ja skapirao celu priču. meni je samo taj ip fiksiran kada sa neke druge mašine gledam koji mi je ip. čisto sumnjam da će diskonektovanje sa beotela rešiti stvar. :)

lol, tako što odeš na www.myip.com ili kako se već zove i TAJ KOMPJUTER ti pokaže ip KOJI ON VIDI te ti ga prikaže.

A sa koje to druge masine gledas? I na kom netu ti je ta druga masina? I zasto gledas sa neke druge masine, a ne sa te na kojoj si sve ovo do sada radio?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

lol, tako što odeš na www.myip.com ili kako se već zove i TAJ KOMPJUTER ti pokaže ip KOJI ON VIDI te ti ga prikaže.

Sajtovi preko kojih proveravaš IP adresu ti pokazuju eksterni IP. Ako imaš više kompova na jednom ruteru svaki od njih ima svoj lokalni IP ali svi imaju zajedniči eksterni (koji je tebi bitan) . Probaj sa bilo kog od njih da otvoriš taj sajt i dobićeš istu IP adresu.

Restart rutera može da reši stvar ali ne mora. Ako ga dovoljno dugo držiš ugašenim postoji verovatnoća je da ćeš dobiti novu IP adresu jer će tvoja stara biti dodeljena nekom drugom (možda, a možda i ne).

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Sajtovi preko kojih proveravaš IP adresu ti pokazuju eksterni IP. Ako imaš više kompova na jednom ruteru svaki od njih ima svoj lokalni IP ali svi imaju zajedniči eksterni (koji je tebi bitan) . Probaj sa bilo kog od njih da otvoriš taj sajt i dobićeš istu IP adresu.

Restart rutera može da reši stvar ali ne mora. Ako ga dovoljno dugo držiš ugašenim postoji verovatnoća je da ćeš dobiti novu IP adresu jer će tvoja stara biti dodeljena nekom drugom (možda, a možda i ne).

Hm, da, dodelio mi je novi ip... Mada pre nego što sam instalirao ovaj program svaki put kada sam radio refresh stranice na kojoj sam gledao svoj ip mi je izbacivao različit ip. Sada je uvek isti. Blah.

Daleko da ne kapiram šta je ip adresa ili internet, tako ti se čini a sad zašto to je već tvoj problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...