Jump to content

Kome dajete novac na ulici?!


Recommended Posts

nisam nikada ostavio pare ciganima(prosjacima),jednom sam ostavio pare coveku bez nogu,uglavnom zurim dok idem gradom tako da i ne obracam paznju na ,,umetnike".Uopste ne osecam grizu savest sto im ne ostavim pare,ne znam ,takav sam :)

Odvratni su,ciganka sa detetom sto je stalno prosila u troli na Dedinju,toliko je smrdela(to joj je taktika valjda) da su joj ljudi davali pare samo da se skloni od njih,pa je kasnije bila u tom fazonu kao daj mi pare i sklonicu se.Isutirali su je na skveru na Dedinju pre 6 meseci cini mi se,i fala bogu nema je od tad.

Jednom je nastala opsta frka u Kneza Milosha,kod stanice trole, pobile se matora ciganka sa stapom(sa onom iglom na vrhu za kupljenje smeca) vs mladje ciganke sa bebom oko mesta gde ce da prose,matora izbola ovu po nogama,nabadale se,bas tuca prava.Da li stvarno imaju toliki profit da se krve zbog toga,nikada mi nece biti jasno

sve više mi se svidja tvoj avatar

Obojeni program je brutalan bend!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

duga kosa? djontra, najveci car u novom sadu

Ja ga bas i ne volim nesto preterano. Samo drnda onu gitaru i dere se po ceo dan.

Letos su bili neki kraljevi u Zmaj Jovinoj, svirali Indijansku muziku u nosnjama indijanskim. Dao sam im u par navrata nesto kesa jer stvarno dobro zvuci, i imaju mikrofone i to, pro ulicni sviraci.

Sem njih sam dao nekom liku koji je svirao ispred Sinagoge u Novom Sadu, lik je svirao elektricnu gitaru koju je prikopcao na ne znam sta, svirao je muziku koju je sam napisao, i zvucalo je do jaja. Cak si mogao da kupis i cd njegov.

Cigane i prosjake teram sto grubljim psovkama redovno. I skontao sam da kod nas nigde nema tog brisanja stakala. Ali sam primetio da slepo ciganche od nekih 14-15 godina seta po ostrvu na najprometnijem semaforu u gradu i samo drzi isturenu ruku i ceka da mu neko nesto da. Posle se skuplja taj guild prosijaka, pokupe njega i uzmu mu sto je zaradio ...

Link to comment
Share on other sites

Ja stalno dajem kintu jednoj tužnoj bakuti koja pospano sedi u Knez Mihajlovoj, ili onim čičama što sviraju frule, ili jednom čiči harmonikašu, nekako mi stariju ljudi izazivaju žaljenje, pa se osetim lepo ako im dam koji dinar.

Jednom sam dao 20 kinti jednom liku u studentskom parku, koji je nacrtao mene i ortaka dok smo pili pivo, verovatno pajdalica neka, al se potrudio bar :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dao par puta za te "za zvečansku" sveske/bojanke, pa onda dam deci po kraju da boje, ali sam i to prestao nakon svih onih priča oko tih prevara baš sa tim "bojankama".

Pored te bakute u A.Geprata, ovi ostali perači stakala baš smaraju, peru i po kiši i kad ti je opran auto skroz, neverovatno. A najcrnje je kad krenu sami da peru iako si rekao da ne peru, onda operu i kao "daj pare".

Link to comment
Share on other sites

Juce u Knezu mi prilazi baba sa nekom pricom kako je jutros izasla iz bolnice i trebaju joj pare za stajaznam... Sve bi to bilo ok, da u proteklih 2 nedelje nije jedno 5 puta istu pricu pricala. Jbt da je samo rekla daj dinar, pa bih joj dao nesto, ove trule price su mi najgore...

Link to comment
Share on other sites

Pade mi napamet, ne znam koliko je razvijen biznis, ali recimo tamo u Ženevi ima tih što prose, nije ih čak ni mali broj ... šta mislite koliko oni skupe? Kapiram da smantaju nekako tipa 100 franaka dnevno. Ispade da se isplati da čovek prosi po stranim zemljama, pod uslovom naravno da ga neko ne upuca ili ubije klan koji drži taj "kvart".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...