Jump to content

Rur podrska wikileaks osnivachu


Recommended Posts

imas ddos softver na svakoj instalaciji windowsa - zove se ping.exe

u linuxu se zove ping, hping ili bilo koja varijacija pinga.

program moze da se klasifikuje kao network testing tool. nista nije nelegalno niti nemoralno u vezi tog programa. nemoralan moze biti samo korisnik koji eventualno taj program moze upotrebiti za pravljenje mayham-a po internetu

mada cela ta operacija je ispala fail, jer posle 12+h bombardovanja paypal apija nisu uspeli da poremete paypal u svom radu.

a to sto su srusili visa i masterkard sajt i nije nista spektakularno jer njima realno ne trebaju sajtovi da bi ljudi placali karticama :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

imas ddos softver na svakoj instalaciji windowsa - zove se ping.exe

u linuxu se zove ping, hping ili bilo koja varijacija pinga.

Ne banalizuj, ping-om ne može da se upravlja remotely niti mu je namena DoS.

2. projekat LOIC je hostovan na sajtu https://github.com/ koji je nesto kao sourceforge. na prvi nagovestaj da je program malware, projekat se brise sa githuba od strane administratora. open source communiti je jako veliki i jako revnosan sto se tiche tih stvari.

Hvala što si mi objasnio šta je github :)

Iskreno, mene je u startu začudilo što se to pojavilo na githubu, nikad nisam čitao njihove Terms of Use, ali sam mogao da se zakunem da DoS botnet tool nije nešto što se može tamo hostovati. A ako to može, ne želim uopšte da razmišljam šta još može da se podvede pod "educational purposes software".

Inače čak i da je samo DoS tool, šta meni garantuje da će oni da koriste to za "opšte dobro"? botnet od par miliona boxova može da se iznajmljuje za jako lepe pare.

Drago mi je da je akcija failovala jer je ideja u startu bila jako debilna. Ako nešto mrzim to su DoS napadi koji zasićuju i ovako jadnu internet mrežu.

Link to comment
Share on other sites

ovom programu je namena testiranje network bezbednosti. problem? :tf:

ovaj program MOZE da se upravlja remote AKO ti podesis da se upravlja remote. on ne krece sa radom automatski cim ga pokrenes. da li si uopste probao da upalis program da vidis sta sve ima od opcija?

taj program je nista vise od GUI-a za ping + mogucnost remote upravljanja sta se pinguje. za vreme izvrsavanja programa u remote modu, ti vidis sta se pinguje, i mozes da ga iskljucis u bilo kom trenutku ako ti se ne svidja meta.

Link to comment
Share on other sites

irc.anonops.net: unable to resolve address

da, akcija je gotova :)

edit:

a i moze lock. pola rura svakako misli da je to teorija zavere koju je sproveo asanz u korist amerike, koja sad forsira da se njemu sudi za silovanje koje je kao slucaj vec bilo odbacheno na sudu.

covek pomaze americi da bi ga oni karali u bulju, tako to ide. rur fail.

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

Ti si decko ogranicen u poimanju sveta oko sebe i njegovih mehanizama.

jesam li pitao na topicu 2x da mi se pojasni gde gresim u svom vidjenju situacije? niko nije hteo nista da pojasni.

ajde, evo molim tebe pekarmene, u svojoj neogranicenosti da mi objasnis sta ja to ne vidim - i time da pokazes svetu bolje koliko sam ja ogranicen u poimanju sveta oko sebe kao i njegovih mehanizama

Link to comment
Share on other sites

jesam li pitao na topicu 2x da mi se pojasni gde gresim u svom vidjenju situacije? niko nije hteo nista da pojasni.

ajde, evo molim tebe pekarmene, u svojoj neogranicenosti da mi objasnis sta ja to ne vidim - i time da pokazes svetu bolje koliko sam ja ogranicen u poimanju sveta oko sebe kao i njegovih mehanizama

pa recimo greshish jer si se zaleteo ko robin hud da branish nekoga kome ne treba zashtita.

idi radi neshto pametnije, prezivece asanz i bez nashe pomoci

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu u dve recenice da objasnim. Za Limited edition type of guys.

Pusteno sve ovo da bi se lakobrzojednostavno doneo set zakona koji ce omoguciti da se na nov nacin ogranici stvarni protok informacija i time kasnije nametne jos veci jaram na vrat kome se stigne.

Tako da je zapravo Vikiliks fail.

Ne znam zasto je ovo potrebno objasnjavati uopste.q

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2010/11/22/verizon-proposes-wholesale-rewrite-of-us-telecom-law/

http://www.bloomberg.com/news/2010-12-07/apple-google-asked-to-pay-up-as-europeean-operators-inundated-by-data.html

http://www.engadget.com/tag/Net+Neutrality/

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Cyber_Command

The United States Cyber Command (USCYBERCOM) is a United States armed forces sub-unified command subordinate to United States Strategic Command. The command was officially activated May 21, 2010, at Fort Meade, Maryland[1] and reached Full Operational Capability on October 31, 2010.

Link to comment
Share on other sites

Iako je sama piratska partija kod nas smešna po pitanju broja ljudi itd, ovo mi je bilo zanimljivo (dobio sam saopštenje danas):

Javni poziv Srbiji na odgovornost!

Pirati Srbije ovim saopštenjem javno pozivaju rukovodstvo Republike Srbije da državnim informacionim resursima podrži Wikileaks organizaciju. U subotu rano ujutru sajt Piratske partije Srbije je ukinut pod pritiskom politike sile. Provajder je morao da bez ikakvog upozorenja isključi server na kome se nalazi naš sajt. Osnovni postulati na kojima počiva otvoren i slobodan Internet zajedno sa slobodom govora su prekršeni - bez presedana! Nakon zabrane našeg sajta, preselili smo “nepoželjan” wikileaks materijal na server u drugom kraju sveta i time nastavili da dajemo svoj doprinos slobodi govora i borbi protiv cenzure. Isto sugerišemo državi Srbiji i svim njenim građanima.

Naša Vlada treba da podrži Wikileaks zato što bi time osigurala državni integritet van razmera percepcije mnogih zemalja sveta. Taj gest bi Srbiju izbacio u prvi plan bastiona slobode govora i zaštite osnovnih ljudskih prava. Bitno je da građani Srbije znaju da se danas borba za naša osnovna građanska pava dešava na globalnom nivou. Ukidanje sajta je dovoljno ilustrativno. Primena destrukivnih zakona drugih zemalja se ispoljava u našoj. Internet ne poznaje administrativne granice. Ovo je dovoljan razlog za građane Srbije da aktivno podrže ovakav protest.

Širom sveta cele prošle nedelje pokret grupe slobodnih građana sveta pod zajedničkim nazivom Anonimus (Anonymous) je iskazivao svoj protest na novi način. Kao kada kamionđzije blokiraju glavne ulice velikog grada tražeći povoljnije uslove poslovanja, tako i mi slobodni građani Srbije danas možemo i treba da protestujemo na jedinom preostalom mestu gde smo svi jednaki, na Internetu. Iskazivanje protesta blokiranjem pristupa ka onima koji nas direktno ugrožavaju nešto je najmanje što možemo i treba da učinimo radi nas samih i radi naše budućnosti.

Očekujemo zrelu reakciju rukovodstva Srbije u ovako osetljivom geopolitičkom trenutku. Želimo da se konačno desi snažan gest i jasno promovišu vrednosti koje odgovorni građani Srbije zaista neguju.

Aleksandar Blagojević

osnivač Piratske partije Srbije

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...