Jump to content

P90X


dNte

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://hotfile.com/dl/87446985/737a776/worksheets.rar.html

Jebote jel ovo stvarno toliko dobro?

Poslednje dve godine sam ponovo poceo da vezbam i bash sam hteo od ovog proleca da malo intenziviram vezbanje i vidim da li mogu da steshem stomak josh vishe (nije da ga imam, ali ima tu prostora pogotovo posle zimskih slava [:D]) a uvek se zimi nagojim. Cim pocne lepo vreme trcim 4km dnevno, radim sklekove i trbushnjake ali sa zgibovima jednostavno ne ide. Par puta sam probao i nikako da napredujem pa se smorim i prestanem sa zgibovima.

Kako ste rekli da se zove na torrentu P90X complete?

kontam da ce tebi ovo super doci :)

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

a šta ste radili za šipku za zgibove, nameštali je gajbi negde ili?

ja sam nabudžio u štok. jebi ga, nije idealno, ali je bolje nego ništa

odlican je za pocetnike recimo

suviše je ovo za početnike

Jel bolje Plyometrics ili Cardio za skidanje kila? ;p

plyometrics je najteži trening u celom programu ubedljivo, al svi cardio programi su kul, osim onog karatea, taj je užasno dosadan.

Link to comment
Share on other sites

pa mozda je suvise za apsolutne pocetnike koji nisu vezbali u zivotu ,ili ljudima sa preko 110 kila koji ne mogu da urade 5 zgibova sa stolicom ili onom gumom sto se rasteze:) njima bi eventualno bio potreban neki period pripreme,ali mislim da vecina moze odma da krene da radi (ne full varijantu da isprati 30 zgibova pa 30 sklekova , nego recimo po 5-6,bitno da se ispostuje shema , da se radi svaki dan i da se postuje vreme )

sve sto smo rekli u topiku - http://health.yahoo.net/articles/fitness/p90x-workout-program-really-best-boosting-muscles-burning-fat

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Cela_ u pravu si, samo bih zeleo da napomenem da decko radi nepravilno zgibove bas zato sto ni on sam nije u stanju da izvuce vise ponavljanja u seriji, pa kasnije dolazi do izvlacenja i cimanja sto nije preporucljivo bas za same zgibove, zbog povreda prvenstveno a kasnije i zbog toga sto nema nikakvog efekta raditi tako nego se samo umara....

takodje veslanje u pretkolenu jednorucnim tegom (poznato kao testerisanje) radi nepravilno... letenje za zadnje rame takodje, on radi tako da pogadja trapeze sto ustvari i nije potrebno u ovakvom treningu...

Moram napomenuti da nisam pogledao sve snimke, komentarisem samo jedan od snimaka koji mi je dao nas drugar eyel_ (

)

takodje mi je neverovatno da neko radi ovaj trening i pije kreatin, pa nece imati nekog uspeha, samo ce mu dati vecu snagu i to je to...

jos nisam pogledao kakav plan ishrane nude, ali naravano da je uravnotezena, redovna i raznovrsna ishrana najbitniji faktor napretka po pitanju misicnog razvoja...

Edited by Lee Jun Fan

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Nemojte zaboraviti bilo kakav trening na pocetniku ce davati rezulatate i da ovo nista nije magicno vec vam daju sve na tacni kad i sta treba da jedete i radite i time dobijate motivaciju zato sto ne gubite vreme :).

@dante Ishrana je najbitnija za kilazu i topljenje masnih naslaga(definicija). Ako hoces da ojacas, jednostavno moraces da povecavas intezintet treninga postepeno i da radis vezbe za snagu :)

Edited by dustman

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

@dante_

nema toga, trening za definiciju, masu itd... tj imas samo sa razlicitim intezitetima ali sve to ti zavisi od ishrane i unosa uh i pr...

mogu ti ja reci sta i kako, ali ne znam ni tvoje pocetno stanje ni mogucnosti...

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

plyometrics je najteži trening u celom programu ubedljivo, al svi cardio programi su kul, osim onog karatea, taj je užasno dosadan.

Ivane~ ti ne možeš da izdržiš onda :p

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nisi me lepo razumeo ( mada sam se i ja lose izrazio) , kad budem sekao teretanu !1 radicu sve, a sad cu sigurno raditi ab ripper a mozda ubacim i ove sto sam naveo, pogotovo strech, koliko sam skapirao dobro je za sprecavanje povreda...

e da, sta bi mi od opreme trebalo sve ?

imam sipku ugradjen u hodnik ( dosta je sira od vrata)

najveci problem bi mi bile bucice, ali koliko vidim ne trebaju ne znam ni ja koje kilaze, mozda do 15-20 kg ?

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

nemam ni ja bučice al me zabole paja jer ne želim masu. ako hoćeš da se gruvaš, trebalo bi ti do 20 kg najverovatnije, al to stvarno ne može niko da ti kaže, nego lepo pogledaj koje se vežbe rade pa vidi u teretani sa koliko bi ih ti radio.

pored šipke i bučica, treba ti još tanka strunjača (ja sam uzeo na buvljaku 3m one prostirke za kupatilo i to savijam na pola lol) i opciono šipke za sklekove. i patike.

Link to comment
Share on other sites

pa ako mislimo na isto(guma za zgibove) to je samo ako nemas snage za zgibove pa radis to dok ne ojacas dovoljno,a ako imas sipku za zgibove a nemas snage da ih radish uradi fazon sa stolicom kao sto je pokazano,da dok se dizes gazis naslon i tako olaksavas zgib (kad kazem ti mislim generalno)

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

traka i manje mesta zauzima i možeš da je poneseš kad ideš negde, treba i to uračunati. meni to isto deluje kao bolja varijanta od bučica, al šipku moraš imati.

a znate kako je do jaja ujutru se okačiti o šipku umesto istezanja, ufff

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...