Jump to content

board games


Recommended Posts

Vote za Civilizacijua (Sid Meierovu, poshto ima i neka starija varijanta, mada ni ta nije losha, ako uspesh da nadjesh u nekom antikvarijatu :) ).

WoW zaobitji u shirokom luku. Interesantan je u learning fazi, ali kad se odigra desetak partija postaje dosadan do besvesti. A i malko mu je cena konkretnija.

Probao sam i Axis & Allies, deluje mi dobro na prvu loptu, samo je striktno istorijski korektan shto se tiche zaratjenih strana. Nema experimenata na shbbkbb foru da Hitler ne zajebe Staljina itd, tako da ne bih znao kakav je replayability.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

BUMP!:D

Елем, нешто капирам да узмем можда ових дана нешто, па да пикам с ортаћи. Ако има нешто за око 6000, не више од 9000.

Е сад, овај пут би ме занимала нека хибридна стратегија (или чиста стратегија али предркана ко змајчина) где има свашта да се ради или евентуално неки човече не љути се фрп симулатор, али једино ако је баш баш добар - рецимо, пикали смо онај талисман и безвезе је, небалансиран је, превише је човече не љути се и после пет партија нема више шта да се трипујеш, све знаш и само идеш ко робот, а углавном и скапирамо ко ће да победи само по томе ко је каквог лика извукао... Дакле, неки адвентуринг само ако је хеви предркан, комплексан и бетатестиран (не тражим фрп, али нешто што најближе симулира фрп код стоне игре).

Више бих волео неки сендбокс приступ него нешто предефинисано. Не мислим на мапу и то, то је наравно предефинисано, али да директиве не буду нешто типа да свако мора да иде негде тамо и ради нешто, него да буде или неки фрагфест (ако је фрпастична игра) или да директиве буду нешто у фазону ризика, ако је у питању стратегија.

Нисам сад нешто задрт и отворен сам за предлоге ван ових ниша ако су царске игре. Није мало пара, а баш бих волео да нађем нешто што јебе кеве и што неће постати шаблонизовано после пет партија, а да је довољно комплексно да можемо да се играмо ми од тријес љета, а опет да нема петсто страна правила, опет јер имамо тријес љета:)

Поново сам прелетео преко топика и капирам да је близу тога што тражим, а да је поменуто овде - старкрафт, мидл рт квест (мада овоме иде минус због предефинисаности превелике), гејм оф троунс, хаос у старом свијету:)?

Ја ћу свеједно да радим свој домаћи и на страним сајтовима, јутубовима и слично, али ако рур комуна има нешто да каже (чемербоје у тебе гледам, ако још постојиш то јест:) ), ајл би хепи ту лисн:)

Капирам да су све ове извикане стратегије јако квалитетне и сличне једна другој и да све зависи од неког вајба, тј. који вајб коме одговара, тако да ако вас не мрзи, дајте и неки наговијест на шта личи игра у том смислу, пошто капирам да ћу то најтеже изгуглати (можда има неки гејмплеј на јутубу, али то је опет скрнав инфо).

Хвала

Е да, дајте неке проџе, овај Сигил изгледа више не постоји.

Е да, поене добија и игра која није у фазону ''имали су једни ликови на звездари једну у излогу, ал нисам сигуран, али пробај преко нета, па ваљда ће да стигне, ако не, има мој другар, фали му само пет фигурица, иначе нема то код нас'' :)

Ако је то уопште могуће код овог жанра игара:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Brate Doolio A Game of Thrones boardgame verzija za 4 i 6 igraca. Ima dobar replay value, nema kockice (goodbye lucky fags! [:D]), i shto je najbitnije vec imash postojecu ekipu koja ga igra i trazi nove clanove.

Takodje je slozen, zahteva razmishljanje i najbitnije od svega postoji diplomatija izmedju igraca koja nije nicim ogranicena unutar igre. Dovoljno je samo procitati opis igre i sve ce biti jasno.

"Ako volite da zabadate noz u ledja vashim prijateljima, ovo je igra za vas!". Jedina igra u kojoj morash da bi odigrao casno i poshteno, morash da budesh shljam! [:D]

Takodje Twilight Imperium nije losh (isto strategija) ali nije balansiran i jebene kockice previshe odlucuju (po meni). Sigil ne postoji, ali imash bukvalno 100 metara od Sigila radnju, u Brankovoj ulici pored one antikvarnice knjiga koja se bavi istim poslom.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Smallworld (+ ekspanzije).

S ovim ubijamo vecheri kad god se okupimo na vikendici vetj par godina unazad. Partije brzo idu, sat vremena rachunamo da se otegla partija. Replay value je dobar, ima nekih petnaestak rasa i otprilike dva puta toliko abilitija koji mogu da se potrefe u bilo kojoj kombinaciji. Diplomatija ume da bude vatrena, pogotovo kad se obrne i nekoliko piva. Ultimativni goal je skupiti najvishe love od svih igracha na tabli. Igra je dovoljno jednostavna da ako fali igracha uvek mozete utrenirati zene da igraju, i to da igraju dobro (ovo je terenski testirano [;)] ).

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

got 2nd edition, preporucujem bez onih opcionih combat kartica koje dodaju random bonuse u borbama. tako nema faktora srece, veliki plus. mnogo je epic osecaj kad igras, najvise zbog diplomatije kao sto rece sting. da ne pominjem boner koji dobijes kad nekog prejebes samo na mozak vise puta. moras bas da se udubis i razmisljas sta radis, svaku slabost koju imas neko moze da iskoristi, bas kao i u rl/westerosu

e sad, ja sam naisao na problem, ali to zavisi samo od toga s kim igras

Ako volite da zabadate noz u ledja vashim prijateljima, ovo je igra za vas

problem je sto ako ne zelis da zabadas noz u ledja i hoces da igras "posteno" (mislim posteno u smislu ne da postujes pravila nego da si fin u diplomatiji i neces da backstabbujes ortake) to mozda nije igra za tebe. moj ortak je u tripu da "nije lepo" napadati saveznika sa ledja, ma kakva da je situacija (taj saveznik je blizu pobede npr) i to ume dosta da sjebe partiju. fora je da imas igrace koji su u stanju da u igri rade ono sto likovi rade u knjizi, znaci spletke izdaja laganje i sve sto ide uz to. sto je meni iskreno do jaja :)

i jos nesto: 6 igraca je optimum. moze i 5 moze i 4, ali sve je pravljeno i balansirano za 6 igraca. i pravila su mozda malo predugacka za matore drtine od 30 godina heee

Link to comment
Share on other sites

i jos nesto: 6 igraca je optimum. moze i 5 moze i 4, ali sve je pravljeno i balansirano za 6 igraca. i pravila su mozda malo predugacka za matore drtine od 30 godina heee

Ма јок, није то тај трешхолд у принципу, капирам да ниједна од овде поменутих игара не прилази ни близу томе да су правила предугачка за маторе дртине, то сам навео чисто као дисклејмер да не дође неко са трипом ''ИГРАЈТЕ РОЛМАСТЕР ПИЧКЕ'' :)

Иначе, сумњам да било шта стратешко може имати предугачка правила...

Мада, ово бекстебовање може представљати проблем, склон сам да помислим да ће то бити јако тешко, а можда и немогуће одређеним играчима. Ја немам тај проблем јер сам фрпово, па ми је ингејм тотално друго нешто од аутгејма, али некако ове друштвене игре играм са мицама од људи и капирам да неће моћи свако да се прештека.

Иначе, гледао сам неке клипове, делује океј, стављам у разматрање. Једино што нисам претерано наложен на ГоТ, оно, од две идентичне игре, узео бих неку у другом сетингу...

Овај смолврлд бих дефинитивно узео да јурим тако нешто, у преводу, да поред неке бехемотасте игре коју желим да узмем, имам још пара, узео бих смолврлд као сајд проџект. Или ако бих био у фазону скроз кежуал кратке игре, смолврлд би ми био први пик. Дефинитивно ћу га узети некад у животу, све је на високом нивоу, гледао сам неке клипове. Једино што ми тај концепт не би тренутно пио воду, већ нешто мало зајебаније. Мада ко зна, ја ћу све ово да проследим ортаћима, па ко зна шта ћемо рећи на референдуму:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@sting ja sam quitovao got za sada :(( oduzima mi previse vremena, nase partije sa 6 igraca su trajale i po 5h+. dokurcilo mi je da prekidam partiju 10x a neke i ne zavrsim, pa bolje da igram ko covek kad mogu nego ovako na kasicicu. mozda cu moci za par meseci da igram normalno kad sredim 100 sranja koje mi vise nad glavom, ako igrate redovno tj ako uopste budete igrali tada? bacio sam ti mail na pm

@dulio nadam se da si skapirao da se zajebavam za tvoju starost (lolol starost) i pravila :) samo istina je da treba ipak dobar broj partija dok svi ukapiraju kako sta funkcionise ako su svi novi, sto nije slucaj sa prosecnim board gameom

mozes da probas da igras i sa mica drugarima, mi smo resili to tako sto je mica ortak igrao starkove, koji su malo odseceni od drugih kuca i mogu da se igraju lepo sa fokusom na support. verovatno ima jos tisuce nacina da se resi ovo, pravila ko koga kada mora da napadne ili supportuje ni ne postoje. mozda i ja preterujem malo, nije ovo napravilo igru neigrivom, samo ume da zasmeta. hmmm mada ako imas 3 non-backstabbing drugara igraj neki hello kitty bolje :D

to za drugi setting cu se praviti da nisam video!

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

Ма капирам да нема проблема ни са мицама, ко их јебе:)

Не знам, не купује ме нешто ГоТ сетинг, не знам зашто. Ништа рационално није у питању, просто не јездим облацима са Старковима и компанијом. Нпр. И ЛОТР и Воркрафт ме купују иако су оба детињаста, а не готивим нешто ''детињастост''. Ко ће га знати...

Елем, ја сам као гледо по нету и за сада имам ово, поред набројаних:

RUNEWARS

http://boardgamegeek.../59294/runewars

DOMINANT SPECIES

http://boardgamegeek...ominant-species

TWILIGHT IMPERIUM 3ed

http://boardgamegeek...m-third-edition

Зна ли неко нешто више о дотичним?

О старкрафту нема много по нету, што ме трипује. Гуглао сам за проџе, има неки Црни змај код нас, у ценовнику имају runewars (10500), smallworld (5300), twilight imperium (9500), ове друге о којима причамо немају. Што се тиче ове куповине, капирам да ћу бити прилично конфоран, па тако ако је нека игра 9/10, али треба да зовем и наручујем од неких царева који онда наручују од Немачке, па ја то добијем за метар дана, онда ћу радије одмах дузмем ону која је 8/10.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Expert opinion incoming:

AGoT je odlican sa velikim replay chesslike valueom. U smislu, sve kuce ce imati jedan do maks dva openinga, ali se onda broj opcija snowballuje svakim potezom sve vise. Luck je smanjen na minimum, jedini random "luck" efekat su kartice iz tri decka koje se vade na pocetku svakog poteza majnus d frst van. Tipa, Jebem ti mrtvi mustering kad ima jos jedna takva kartica a 5 supply kartica gde bas on dodje i sl. Medjutim, sve drugo je cist stratedzi.

Ocena: Excellent

Twilight imperium (Shattered Empires ekspanzija)

Po mom misljenju bolja od AGoTa. Prvo - mapa se pravi uvek iz pocetka sto je osnova pravljenja strategije ad hoc, a ne mindless igranja po sablonu. Drugo - broj rasa i njihova razlicitost je ogromna i to ce automatski da se odrazi na gejmstajl (u to ukljuci i tvoja dva nejboura i imas pravu papazjaniju desizona). Da li svoje resurse menjati za mir sa neprijateljem svog neprijatelja ili dati favourable trade agreement ludacima iz delta quadranta u nadi da tvoje zlatne poluge lepse sijaju od prizora nuklearki na planetama tvog home systema u njihovim ocima? Broj opcionih pravila je ogroman, svaki od njih je lak za implementaciju u osnovna pravila i dodaju flavor igri. Shock trupe koje su pravi mali ground exterminatorsi, da ne? Space mines za turtle ili offensive akcije da ne? Distant suns tokeni na planetama (goody huts iz Civ serijala) da ne?

E sad, minusi su sledeci:

- Ambiguity nekih akcionih karata, zakona i pravila koja zahtevaju dodatno rastumacivanje koriscenjem interneta.

- Bacanje kockica u kombatu i slicno koje nekad imaju ogroman uticaj, ne bas kao u Riziku ali ipak prevelik PONEKAD imho.

- SWOT analiza rasa pokazuje da su neke jednostavno subpar u odnosu na druge. Ovaj problem se amenduje tako sto svako povuce dve random rase i uzme "bolju". Pa ako su ti obe krs, jbga tof lak broU.

All in all meni najzanimljivija board strategija koji sam igrao do sad. Retko koja igra mi toliko podigne adrenalin toliko koliko TI3rd ed. Dlanovi se znoje, srce bubnji, mozak radi 200 na sat, a telo se pregreva dok drzis "bad" poker face i cenis da li je Kali izvalio da ces baciti Fleet logistics akcionu kartu, a uspeces da izucis i bolje motore za svoje transportne brodove pa ces uspeti da skocis 4, a ne 2 sistema pa je njegov nebranjeni home sistem u dometu. Ali ne lezi vraze, Kali ima spreman Sabotage koji ce to sabotirati i plan kako da iskontrira da te zaboli. Oh ne, to je moj kraj ali mi nismo sami u galaksiji i mozda je jos neka galakticka neman spremna da dokrajci overextendovane Kalijeve brodove koji moraju da plate cenu u krvi da ostvare svoj naum. Jedna greska se placa zivotom, jedan razarac je velik kao planina, a jedna mala novootkrivena crvotocina menja sve. Stay tuned the wint ... the WAR is coming and there isn't a single safe haven in the galaxy.

Ocena EXCELLENT!

E jebi se Barkase, sad mi se igra :(

Link to comment
Share on other sites

Захваљујем на обимном и дескриптивном ривјуу:)

А како ГоТ стоји са тим ''утук на утук'' наддркавањима? Пошто видим да ти је то најјаче у твајлајту, а ниси га споменуо за ГоТ. Питам зато што смо ми некад пикали онај ризико двеиљадеинеке и у суштини најјача ствар је било то надјебавање типа ко ће први коме да лупи неко срање и која заправо срања противник има у рукама.

Што се тиче коцкица и фактора среће, не бежим од тога, него сад дувам и на хладно због овог талисмана који је цео у срећи буквално. Нпр. Ризико ми је сасвим океј игра иако бацаш коцкице нон стоп. У суштини не гледам на коцкице као на лош елемент, ако је добро инкорпориран (зашто не би твој један лик рокно два моја, дешава се и у рл-у).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi meni je lako objasniti kocka faktor na sledeci nacin: ti si ultra zajebani baja koji treba da preskoci rupu, famblujes keca i jbga jesi najbolji skakac u dalj ali sta ti to vredi kad si sapleo na grancicu. A mozes biti i los skakac pa da utripujes lava i bacis 20 i preskocis. A nekad si toliko los da ni lav ne pomaze, jednostavno no can do.

Agot je sav u tome kome ces sta prvi uraditi i kako ces osujetiti protivnika nekim manevrom. Moj omiljeni licni potez je jedan futmen koji napada da pogine ali queen of thornes kartica snage 0 koju koristim skida support sa njegova 4 broda i samim time moji brodovi snage 4 napadaju sad jedan brod bez supporta i cela kuca Martell odlazi kaput. A npr kao Greyjoy sam napao Starka koji se "namestio" samo sam prevideo da ce se on povuci bez gubitaka i u istom potezu izvrsiti kontru na isto mesto i oduvati celu moju armiju i Ashu + Balona pride. Ouch :)

Link to comment
Share on other sites

Е да, имајте на уму да сам више за фантази него за сф трипове. Наравно, највише гледам механику, па тако ако је нека игра 7/10, а нека 9/10, узећу ту другу иако има ванземљаке и свемире, али ако је у питању 7/10 и 8/10, а седмица је мидивал, узећу седмицу вероватно:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi meni je lako objasniti kocka faktor na sledeci nacin: ti si ultra zajebani baja koji treba da preskoci rupu, famblujes keca i jbga jesi najbolji skakac u dalj ali sta ti to vredi kad si sapleo na grancicu. A mozes biti i los skakac pa da utripujes lava i bacis 20 i preskocis. A nekad si toliko los da ni lav ne pomaze, jednostavno no can do.

Agot je sav u tome kome ces sta prvi uraditi i kako ces osujetiti protivnika nekim manevrom. Moj omiljeni licni potez je jedan futmen koji napada da pogine ali queen of thornes kartica snage 0 koju koristim skida support sa njegova 4 broda i samim time moji brodovi snage 4 napadaju sad jedan brod bez supporta i cela kuca Martell odlazi kaput. A npr kao Greyjoy sam napao Starka koji se "namestio" samo sam prevideo da ce se on povuci bez gubitaka i u istom potezu izvrsiti kontru na isto mesto i oduvati celu moju armiju i Ashu + Balona pride. Ouch :)

Дет саундз кул екшли:)

Да, ја сам сасвим океј са коцкицом, осим када је баш човече не љути се фазон, код таквих игара је апсолутно небитно ко игра и како игра.

Добро, након твог ривјуа, предњаче ове две игре, с тим што се за ГоТ јавило неколико људи да га хвали... И фантази је:)

Ал нема га у проџи... Пустићу топик да се кува још мало, да видим можда се јаве још неки људи са различитим искуствима...

А онда палим у проџу у маниру лика на коксу и дерњам се ДАЈ МИ ТО, ШТА, НЕМА, ОНДА ТО, ШТА НЕМА, ОНДА ТО док не узмем нешто, скапирао сам емпиријски да је то исплативије него да заправо сконтам шта тачно оћу па да јурим то годину дана:)

E Dulio ako oces baci mi pm pa cemo se cuti ovih dana kad se vratim u Bg da popijemo pice i sve ti potanko objasnim. Ionako smo komsije (63ci) :D

Може, једино што је могуће да ћу отрчат фазон сутра у проџу и вратити се гајби са... нечим:)

Пошто сам хтео за викенд да седнем с ортаци да се сиграмо...

Јесте да сам онда мало касно отворио топик, али са друге стране, боле ме патка, ионако на крају крајева морам да узмем нешто и да видим на личном примеру јел ми ваља или не...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

GoT stize u Srbiju preko bookdepository.com za tipa 7 dana, nema fee za shipping.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Dule, igram svake srede sa ortacima nekoliko board game-ova.

preleteo sam preko topica, vidim da su ti vec sugerisali za Settlers i GOT

Settlers uzmi obavezno, i to sa ekspanzijama(om).

Prednost kod njih je sto su uvek random. Od kada smo uzeli Cities and Knight ekspanziju, samo to igramo.

Osim ove dve, igramo jos Galactic Emperor, koji je zabavan u solidnoj meri, Small World, fantasy, ne previse kompleksno, ali moze biti zabavno.

Uzeli smo i Axis & Allies, dobro je, ali se dugo igra i ceka na potez :/

Link to comment
Share on other sites

ali imash bukvalno 100 metara od Sigila radnju, u Brankovoj ulici pored one antikvarnice knjiga koja se bavi istim poslom.

Где је то тачно, онај успон ка зелењаку, између зелењака и моста? Колико се сећам, ту је била она драгонова ЕКСПОЗИТУРА, али се не сећам дал то постоји још увек...

Овај црни змај делује океј, али мораћу да проверим дал су живи, све им је из 2011 по сајту...

Шмекам овај рунворс, управо зато што нико од вас није играо, па да употпуним рур гејм пул и да дам утиске:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Najbolje sto mogu da ti preporucim je da odes na Klub Zmaj forum i da se tamo raspitujes za board gamove jer tamo ima geekova za to vise nego ovde (to su u sustini sve bivsi frperi koji sad zbog posla/porodice nemaju vremena za frp), a znam da ih pikaju besomucno. Oni sve nabavljaju iz Novosadske Valhale (koja salje stvari ovde).

Link to comment
Share on other sites

Najbolje sto mogu da ti preporucim je da odes na Klub Zmaj forum i da se tamo raspitujes za board gamove jer tamo ima geekova za to vise nego ovde (to su u sustini sve bivsi frperi koji sad zbog posla/porodice nemaju vremena za frp), a znam da ih pikaju besomucno. Oni sve nabavljaju iz Novosadske Valhale (koja salje stvari ovde).

Samo je problem sto ce zealously braniti neku igru koju oni gotive pa je sansa da dobijes realno misljenje jednaka nuli, imho :)

Link to comment
Share on other sites

Samo je problem sto ce zealously braniti neku igru koju oni gotive pa je sansa da dobijes realno misljenje jednaka nuli, imho :)

To uopste nije tacno, oni se ne drze jedne igre, vec ih imaju po fazon 50 kad se skupi njih par i onda su iz fazona ajd sta cemo veceras. I sve zavisi od koji tip igre hoces.

Link to comment
Share on other sites

Где је то тачно, онај успон ка зелењаку, између зелењака и моста? Колико се сећам, ту је била она драгонова ЕКСПОЗИТУРА, али се не сећам дал то постоји још увек...

Овај црни змај делује океј, али мораћу да проверим дал су живи, све им је из 2011 по сајту...

Шмекам овај рунворс, управо зато што нико од вас није играо, па да употпуним рур гејм пул и да дам утиске:)

Sve je to pozatvarano i Sigil i taj shit od White Dragona. Jedino u Bgu sto preostaje prakticno je C22 na NBGu.

Igre mozes da narucujes i preko Valhale iz NS-a.

Ako te bilo sta interesuje vezano za board gejmove pitaj, imam ih milion , znam sve o svemu, duboko sam u igri :D

Takodje batali Klub Zmaj forum, tamo sam od 2003e i dalje je sranje za bilo sta sto nije Warhammer ili MtG.

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...