Jump to content

Slike ljubimaca forumaša


Recommended Posts

ja mislio kupiranje ušiju zabranjeno?

 

Ona je rodjena 25.12.2012, za sve pse koji su rodjeni 01.01.2013 je zabranjeno, no, i danas se kupiraju psi, valjda je zabranjeno kupirati usi u vet. ambulantama, privatnici mogu.

 

Ovu moju sam vec izlagao na par izlozba,

 

Specijalka Dobermana Leskovac VP1 Baby Class (Istvan Rada)

CACIB Krusevac PRM, JBOB

 

Juce je i merena, 10,5 meseci, visoka 63 cma 

1970

Link to comment
Share on other sites

Ona je rodjena 25.12.2012, za sve pse koji su rodjeni 01.01.2013 je zabranjeno, no, i danas se kupiraju psi, valjda je zabranjeno kupirati usi u vet. ambulantama, privatnici mogu.

 

Zakon o dobrobiti zivotinja je tu vrlo jasan,

 

 

Član 14

Zabranjeno je obavljati intervencije na životinjama radi promene njihovog identiteta, prikrivanja telesnih mana i starosti, kao i delimičnu ili potpunu amputaciju pojedinih delova životinjskog tela, a naročito:

1) seći i skraćivati rep;

...

13) seći ušne školjke;

 

A primenjuje se 8 dana od dana objavljivanja u Sluzbenom glasniku, tj negde 2009. godine. Tako da to ko ti je rekao da se odnosi na ljubimce koji su rodjeni posle 1.1.2013. te je prosto slagao... Licno nemam nista protiv kupiranja usiju, samo me smara sto je neko doneo zakon da se to ne sme, a onda prakticno svi veterinari to rade, plus psi uredno ucestvuju na izlozbama i sl. Onda tu odredbu treba izbaciti iz zakona...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

To je jedan deo problema :) Drugi je da ako imamo neki zakon ima i neka veterinarska inspekcija koja kontrolise veterinarske ambulante. Mislim nije to da sad ti imas neke ilegalne ordinacije koje u podrumima operisu kerove, nego udjes u normalnu veterinarsku ordinaciju i kao "jel moze kupiranje?" "naravno da moze". Na kraju krajeva najludje je sto na izlozbama imas tipa 90% dobermana s kupiranim usima koji su rodjeni dobrano posle donosenja zakona, a niko ni iz kinoloskog saveza niti iz drzave da se zapita kako je to moguce?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, mnogo je toga u doberman svetu, i što se trenutno dešava, 80% vlasnika hoće da rasa ostane kupirana, jer je tako rasa prvobitno i zamisljena, na IDC-u (največi sampionat za dobermane) je donesena odluka da od 01.01.2015 više ne mogu da se izlažu kupirani dobermani nigde u svetu. Kao što znate u nekim ozbiljnijim zemljama to je več zaključena stvar, i ne možes da vidis kupiranog dobermana (UK, Danska itd...). Ja, ipak više volim kupirane, lepši su, moja je greška bila gore, od 01.01.2013 se ne smeju izlagati kupirani psi (što se ne poštuje). 

Svakako bih zabranio da svako radi kupiranje, to naravno treba da radi samo visoko kvalifikovan veterinar, a ne svaka dzudza :)

 

Evo sajta, gde se bore protiv onog što je doneseno na IDCU (bez kupiranih dobermana od 01.01.2015), skupljaju "potpise", ovo je osnovao jedan od največih odgajivaca dobermana današnjice, Massimo Santini, vlasnik Del Diamante Nero odgajivacnice, http://worldobreeders.com.

 

Drugi problem je svakako Kinološki Savez Srbije, oni samo hoće pare, zato nije ni čudo što je danas svaki pas šampion Srbije. Na izložbi u Champion Classu vidiš psa koji uopšte nema ring dresuru, ne zna stav, hod... Tako je to u Srbiji :)

1970

Link to comment
Share on other sites

Prvo profesionalni odgajivaci nisu reper za odnos prema psima jer je njima to posao. Ne bi otisao tako daleko da im je isti kurac dzak pirinca ili pas samo da se proda ali je slican fazon.

 

Drugo zamisli da su tebe matorci kao malog iztetovirali jer si im tako lepsi.

 

Trece zasto drzis psa ako ti je toliko bitno da bude lep kad pas nije objekat. Kupi fensi auto, bicikl, sat i vozi.

 

Inače, dobermanu se kupiraju usi i secu repovi u neku ruku i zbog zdravlja, da ne objasnjavam sad, ja sam svoju ženku kupio već kupiranu, imala je 3 meseca. Videcemo sta će biti sa ovim kupiranjem, svakako, ako se ništa ne promeni do 01.01.2015, kupirani dobermani više neće smeti da se izlažu, a što se tiče kupiranja pasa u Srbiji, mislim da će se i dalje kupirati psi, osim ako bude nekog čuda...

 

izlozbe su smece

 

Svakako se slažem, obično razred ne uzimaju najlepši psi :)

1970

Link to comment
Share on other sites

Inače, dobermanu se kupiraju usi i secu repovi u neku ruku i zbog zdravlja, da ne objasnjavam sad, ja sam svoju ženku kupio već kupiranu, imala je 3 meseca. Videcemo sta će biti sa ovim kupiranjem, svakako, ako se ništa ne promeni do 01.01.2015, kupirani dobermani više neće smeti da se izlažu, a što se tiče kupiranja pasa u Srbiji, mislim da će se i dalje kupirati psi, osim ako bude nekog čuda...

 

 

šta si ti dobijao na pismenim iz srpskog? :D

Link to comment
Share on other sites

 

Svakako se slažem, obično razred ne uzimaju najlepši psi :)

vise sam mislio da su izlozbe djubre zato sto korumpiranim biranjem retardiranih jedinki za sampione (retardirane jedinke koje posle zbog te titule najvise pare, i vode glavnu rec u daljem razvijanju i reprodukovanju rase) unistavaju rase, prave od njih bogalje i skracuju im zivotni vek.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...