Jump to content

Master!


TRIGY

Recommended Posts

pa on nije ni hteo 147, zato je i pružio ruku.

U pravu si... Bash me interesovalo o chemu se radi

Hteo je da pokaze kolike su cicije organizatori Poshto su ponudili nagradu od "samo" 4000 funti. Na svetskom prvenstvo nagrada za 147icu je 147k plus 10 do 20k za najvetji brejk. Znachi 157 do 167k. Velika je razlika izmedju tog broja i 4k :)

Sa ovim saznanjem se josh vishe vidi koliko je on, u stvari, dominantan. 147ica je neshto jako retko, pogotovo na takvim turnirima.

A sad finale... Jebi ga... Ako je Srbija mogla da izgubi u odbojci od Kanade onda i moze O Saliven u finalu da izgubi :)

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to što je pitao za nagradu, odnosno što je "video" 147-icu već posle prve ubačene crne (na osam poena).

Navodno mu to nije prvi put da se zaustavi na 140 (na poslednjoj crnoj). Rekao je dan nakon meča sa Kingom da je isto uradio sa tipa 16 godina i to dok ga je gledao Stiven Hendri.

Inače, ovaj protiv Kinga mu je bio jubilarni deseti u karijeri i sada je rekorder. Hendri ima devet.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

recimo da se igra igra u 5 frame-ova, takmicaru je potrebno da dobije 3 frame-a, da bi dobio mec. Frame znaci isto sto i partija. Kugle ubacujes naizmenicno, odnosno prvo crvenu, pa bilo koju drugu boju, zatim opet crvenu, i tako u krug. Crvena kugla vredi 1 bod, a ostale od 2 do 7 u zavisnosti od boje, a najvrednija je naravno crna koja nosi bas tih 7 bodova.

Snookerovati protivnika znaci namestiti belu kuglu na takvu poziciju da tvom protivniku bude tesko (nemoguce) da pogodi crvenu kuglu iz tog udarca, sto bi (ukoliko dodje do toga) znacilo da tvoj protivnik dobija -3 poena. To znaci da kada recimo vidis da pise "63 ahead, 58 on the table", mec ipak nije jos uvek gotov, jer moze doci do snookera...

mislim da je to otprilike to. :D

edit: poz Viktore!

Edited by LESkOpoz

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

edit: au, koliko postova posle jedne partije hona! ovo je @alpha :D

crvena pa neka u boji

crna nosi najvise (7 poena)

tako da je najbolje da naspamujes crvena pa crna dok ne potrosis crvene, a onda idu redom one boje (to ne znam tacno :D)

ali poenta je crvena pa u boji

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Snookerovati protivnika znaci namestiti belu kuglu na takvu poziciju da tvom protivniku bude tesko (nemoguce) da pogodi crvenu kuglu iz tog udarca, sto bi (ukoliko dodje do toga) znacilo da tvoj protivnik dobija -3 poena.

Protivnik dobija najmanje četiri poena kod faula, a ide do sedam ako slučajno pogodi crnu koja nije na redu ili je ubaci ili tako nešto retardirano.

"Snukerovati" nije samo kad se sakrije crvena, a i češće se viđa da bude sakrivena neka od boja.

Bitno je reći i da se "boje" vraćaju na sto posle ubacivanja dok ima crvenih, a kada se ubace sve crvene onda se ide redom od žute ka crnoj. Tada su i najčešći snukeri.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice frejmova, nisi u pravu, igra se i vise - finale je recimo bilo BO35 koliko se secam...

nemoj da citas na preskok! ;)

Reche chovek "recimo" shto bih ja skontao kao "npr" :)

upravo.

Protivnik dobija najmanje četiri poena kod faula, a ide do sedam ako slučajno pogodi crnu koja nije na redu ili je ubaci ili tako nešto retardirano.

"Snukerovati" nije samo kad se sakrije crvena, a i češće se viđa da bude sakrivena neka od boja.

e, hvala na ispravci za poene kod faula, nisam to tacno znao. A sto se ovog drugog tice, mislio sam konkretno na sakrivanje kugle, sad koje boje, to je manje vise bitno. :)

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Roniju je leva ruka slabija (tu mislim na power), a pozicionu igru može da igra skoro 100% kao desnu. Pre nekoliko sezona, mislim 2007. je posle pobede u Krusiblu najavio da će odigrati celu sezonu levom, ali je odustao.

Inače, par igrača ga je optuživalo za "nepoštovanje" kada je igrao mečeve samo levom, a on je jednom baji, ne znam kako se zove, ali nije neki poznat, rekao nešto u fazonu "bolje ćuti, jer ja levom igram kako ti nikad nećeš desnom".

Što se Metjua tiče, nisam baš siguran da je i on "oboruk".

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Inače, par igrača ga je optuživalo za "nepoštovanje" kada je igrao mečeve samo levom, a on je jednom baji, ne znam kako se zove, ali nije neki poznat, rekao nešto u fazonu "bolje ćuti, jer ja levom igram kako ti nikad nećeš desnom".

cini mi se da kad je prvi put igrao i levom i desnom taj lik vs koga se uvredio i tuzio ga savezu za nepostovanje...onda je roni morao pred komisijom da odigra nekoliko frejmova samo levom rukom da bi pokazao da isto igra i levom i desnom:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...