Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na konto auto skole - neces nauciti da vozis ko pravi vozac naravno, ali ima razlike koliko ko zna da vozi posle 40 casova i ta razlika u najvecoj meri zavisi od izbora instruktora. primera radi, ja sam polozio iz prve, a nisam znao sta je volan pre obuke i jos sam polagao na kolima koja nisam vozio (nesto su me zajebali, pa su prodata kola na kojima sam se obucavao tipa dan pre polaganja lol). znam da imaju kvotu prolaska, ali ocigledno sam upao u tu kvotu i dobro sam vozio iako ne smatram sebe talentovanim za voznju.

lik me je totalno do jaja ucio, jos me je ucio i one tripove ulje levo desno i neke cake i fore oko auta i voznje uopsteno. a ortak se zamalo nije pobio sa instruktorom jer mu je instruktor bio batica seljak koga je boleo kurac. ja sretnem instruktora posle milion godina i lik je u fazonu "de si dule, ooo ceed, kako ide, sta je s ladom blablablabla", lik me zna i zna koja kola sam imao, a nije ih nikad video i to posle tipa osam godina i milijardu likova koji su prosli kroz obuku...

takodje, vozio sam nocne voznje, vozio sam po gazeli, slaviji, mostovima, vozio sam po autoputu, vozio sam po magistrali, vozio sam na putu gde treba da palis duga itd itd itd.

kako bre nije bitno, pa instruktor je single najbitnija stvar u obuci.

sto se mene tice, preporucujem doticnog, sale se zove, trebalo bi da radi jos uvek u pravou.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Instruktor je bitan samo toliko da te ne nervira.

On te nece nauciti kako se ponasa auto kad naglo zakocis po kisi/snegu/ledu...i jos hiljadu situaciju kroz koje ne prodjes na casovima.

Koso parkiranje koje ne postoji nigde u gradu se nalazi na poligonu u koshutnjaku, pa jebo misha ko je tu lud.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Instruktor je bitan samo toliko da te ne nervira.

On te nece nauciti kako se ponasa auto kad naglo zakocis po kisi/snegu/ledu...i jos hiljadu situaciju kroz koje ne prodjes na casovima.

Koso parkiranje koje ne postoji nigde u gradu se nalazi na poligonu u koshutnjaku, pa jebo misha ko je tu lud.

pa naravno da nece, to se valjda podrazumeva lol

ali ne slazem se ama bas nikako da je samo to da te ne nervira u pitanju. al dobro, nebitno, ja sam rekao moja dva dinara, covek ima razna misljenja, pa nek radi sta oce.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

na konto auto skole - neces nauciti da vozis ko pravi vozac naravno, ali ima razlike koliko ko zna da vozi posle 40 casova i ta razlika u najvecoj meri zavisi od izbora instruktora. primera radi, ja sam polozio iz prve, a nisam znao sta je volan pre obuke i jos sam polagao na kolima koja nisam vozio (nesto su me zajebali, pa su prodata kola na kojima sam se obucavao tipa dan pre polaganja lol). znam da imaju kvotu prolaska, ali ocigledno sam upao u tu kvotu i dobro sam vozio iako ne smatram sebe talentovanim za voznju.

lik me je totalno do jaja ucio, jos me je ucio i one tripove ulje levo desno i neke cake i fore oko auta i voznje uopsteno. a ortak se zamalo nije pobio sa instruktorom jer mu je instruktor bio batica seljak koga je boleo kurac. ja sretnem instruktora posle milion godina i lik je u fazonu "de si dule, ooo ceed, kako ide, sta je s ladom blablablabla", lik me zna i zna koja kola sam imao, a nije ih nikad video i to posle tipa osam godina i milijardu likova koji su prosli kroz obuku...

takodje, vozio sam nocne voznje, vozio sam po gazeli, slaviji, mostovima, vozio sam po autoputu, vozio sam po magistrali, vozio sam na putu gde treba da palis duga itd itd itd.

kako bre nije bitno, pa instruktor je single najbitnija stvar u obuci.

sto se mene tice, preporucujem doticnog, sale se zove, trebalo bi da radi jos uvek u pravou.

Tako i ja :) nikad ranije nisam seo u kola i sad ne znam shta da ochekujem, a potreban mi je shto bolji instruktor, da budem opushten dok vozim pored njega, a ne neki koga bole kurac.... hvala!

Link to comment
Share on other sites

to je tacno jer imas 40 casova za nesto za sta ti trebaju stotine casova da bi bio prosecan. mislim, kontam da je covek otprilike "casual driver level 1" posle, lupam, pet godina solidne voznje. tako da ja u startu odbacujem auto skolu kao mesto gde cu zapravo nauciti funkcionalno i prakticno da vozim. ali ipak u tih 40 casova postoji odredjen potencijal koji moze da se ugura, tako da ima rezultata i rezultata i instruktora i instruktora.

ja sam recimo kod ovog lika nekako gotivno sustinski ucio da vozim, dakle ne samo na jednom autu, pa cake koje ucis napamet kad radis poligon (mada sam ih znao naravno), nego kazem, polozio sam na drugom automobilu potpuno (vozio sam golfa dizelasa, polagao sam na fiesti benzincu ako se dobro secam).

probao sam razna mesta za voznju, recimo, meni bi bio ekstreman rebus kasnije ukljucivanje na autoput da mi to nismo radili. ili kruzni tokovi i tome slicno. ili parkiranje unazad (recimo, parkirali smo se izmedju automobila, a ne samo na poligonu - drugaciji osecaj mnogo kad gledas automobile u retrovizorima umesto praznih mesta, samo sam skliznuo posle u to parkiranje kad sam polozio i nikad nisam imao problema niti sam ucio to da radim, ja i dan danas znam da se parkiram unazad isto ko tada, a prilicno sam dobar u tome npr).

i tako dalje i tako blize, mislim, ima gomila tih sitnijih stvari zasto ja mislim da mi je bio bitan instruktor, a neki koji to nije radio, da je premalo iskoristio potencijal svog kandidata i da je kandidat imao vise smora u buducnosti i vise vatrenih krstenja posle kad je vozio sam. naravno, suma sumarum, ti zapravo tek kad polozis ucis da vozis, ali meni je to islo neverovatno glatko recimo, a nekom je bio bas sok, pa i ljudima koji su potencijalno bolji vozaci od mene.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da dodam jednu stvar koja je meni licno bitna, a mozda nekom potpuno nebitna: ja sam lik koji je otisao na voznju potpuno vozacki neobrazovan. mi smo stalno proveravali ulje i ostale gluposti (nivoe tecnosti drmanjem auta i te fore), a ja verujem da to nikad ne bih uradio sam u zivotu i da bi sjebo auto jednom ko zmaj zbog toga. postoji i taj aspekt.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...