Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Napisi sad 6 na parcetu papira, idi u kupatilo do ogledala i bez da okreces sesticu naopacke ili horizontalno probaj da vidis ovo sto si ti nacrtao.

govorimo o zamišljanju šestice u ogledalu, nemoj da si tako ograničen da ti treba papir i ogledalo da bi vizuelizovo tu šesticu, moze i ovako kako je peja nacrtao.

ali ako hoćeš možemo i po tvom, ja recimo imam ogledalo na plafonu [8D]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

govorimo o zamišljanju šestice u ogledalu, nemoj da si tako ograničen da ti treba papir i ogledalo da bi vizuelizovo tu šesticu, moze i ovako kako je peja nacrtao.

ali ako hoćeš možemo i po tvom, ja recimo imam ogledalo na plafonu [8D]

Au brate al si ti glup :(

Ne moze tako kako je peja nacrtao jer ono nije sestica u ogledalu.

Kakve veze ima gde ti je ogledalo, odraz sestice u ogledalu je uvek isti. Ako je okreces onda to vise nije sestica pa samim tim nije ni odraz od sestice.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Au brate al si ti glup :(

Ne moze tako kako je peja nacrtao jer ono nije sestica u ogledalu.

Kakve veze ima gde ti je ogledalo, odraz sestice u ogledalu je uvek isti. Ako je okreces onda to vise nije sestica pa samim tim nije ni odraz od sestice.

Sve zavisi od perspektive, jeste odraz šestice u ogledalu uvek isti ako je ogledalo paralelno sa šesticom i posmatrač je paralelan i sa šesticom i sa ogledalom. a šta ćemo sa ovim (s tim što je ogledalo pod uglom od 30 stepeni recimo -edit- niži deo prema posmatraču!)

148g2ms.png

dakle, ovo gore je ono što je peja nacrtao. problem? face.gif

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

Pa problem je sto broj 6 nije 3d pa ovako kako si ti nacrtao ce se u gornjem ogledalu videti samo kraca linija papira na kom je napisan, a na desnom ogledalu duza linija strane papira na kom je napisan jer se odraz u ogledalu gleda pod pravim uglom. Ovo sto si ti hteo da izvedes se dobija kosom refleksijom. Ja nigde nisam rekao 6 u ogledalu gledano pod uglom, vec 6 u ogledalu sto moze biti samo jedno za razliku od 6 rotirano za 180 stepeni sto moze biti sta hoces.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto si ti hteo da izvedes se dobija kosom refleksijom.

nisam hteo da izvedem nego sam izveo.

Ja nigde nisam rekao 6 u ogledalu gledano pod uglom, vec 6 u ogledalu sto moze biti samo jedno za razliku od 6 rotirano za 180 stepeni sto moze biti sta hoces.

To tvoje "u ogledalu" može da se tumači na više načina, nisi napomenuo da ne može "6 u ogledalu gledano pod uglom", što znači da u startu nisi dobro objasnio.

jao neću više, laku noć :*

Link to comment
Share on other sites

Kad se kaze "6 u ogledalu" ne misli se na to kako ga neko vidi i pod kojim uglom jer je na primer taj neko mozda oslepeo, a opet zna kako se 6 reflektuje u ogledalu ako vec hoces da jedemo govna. Ako ces reci da neko ne zna sta je odraz u ogledalu, onda ne zna ni sta je rotacija.

Btw pre nego sam napisao ista na ruru rekao sam peji na ircu da ispravi objasnjenje ili u ovo sa ogledalom ili u rotaciju 6ice po horizontalnoj osi koja prolazi duz sredine 6ice. Ta dva objasnjenja su potpuna. Problem je samo u peji velikom koordinatnom arhitekti i ponosu/kompleksima cemu vec jer je hteo da silji penis.

Ne moras da objasnis kakva je rotacija, samo oko koje se ose rotira, a ja ne moram reci nista vise od 6 u ogledalu jer je to 6ica u ogledalu, a ne 6ica u ogledalu iz perspektive kucnog misa.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kad se kaze "6 u ogledalu" ne misli se na to kako ga neko vidi i pod kojim uglom jer je na primer taj neko mozda oslepeo,

taj sto je oslepeo ne moze da vidi ni sliku sa kerovima, a ja sam objasnjavao onima koji vide, tako ako zakeras za rotaciju ima lepo i da objasnis pod kojim uglom i kako se gleda u to ogledalo

a opet zna kako se 6 reflektuje u ogledalu ako vec hoces da jedemo govna.

nisi rekao da je to normalni odraz u ogledalu, pa moze da se shvati i onako kao na mojoj poslednjoj slici, dakle nisi lepo objasnio.

Ako ces reci da neko ne zna sta je odraz u ogledalu, onda ne zna ni sta je rotacija.

ne, ja necu da kazem da neko ne zna sta je odraz, ali necu ni da kazem da ne zna sta je rotacija pa da ne ume da izvrti kako treba (a krajnje je logicno, videces na slici dole)

Btw pre nego sam napisao ista na ruru rekao sam peji na ircu da ispravi objasnjenje ili u ovo sa ogledalom ili u rotaciju 6ice po horizontalnoj osi koja prolazi duz sredine 6ice. Ta dva objasnjenja su potpuna. Problem je samo u peji velikom koordinatnom arhitekti i ponosu/kompleksima cemu vec jer je hteo da silji penis.

ti si zapravo u startu rekao da tu rotaciju zamenim sa 'u ogledalu', da bi tek kasnije dodao kako je to zapravo 6 i 9 u ogledalu. ako moje 6 i 6 sa rotacijom zamenim sa 6 i 6 u ogledalu, to onda nije dobro.

kompleks ti u gacama.

Ne moras da objasnis kakva je rotacija, samo oko koje se ose rotira, a ja ne moram reci nista vise od 6 u ogledalu jer je to 6ica u ogledalu, a ne 6ica u ogledalu iz perspektive kucnog misa.

ne moram da objasnim oko koje se ose rotira ZA ONE KOJI SU VIDELI SLIKU I PRATILI RASPRAVU

strip66.jpg

a ako ja za ovo moram da objasnim oko koje ose se rotira, moras i ti da objasnis da nema kosih refleksija.

jer ako neko od rotacije moze da zamisli ovo u prvom delu stripa i kao 'aha, na to si mislio, ok!', onda ce od 'ogledala' vrlo lako da zamisli i onu gore kosu refleksiju

edit: e i da, za svaki tvoj naredni reply zamisli moj fiktivni reply koji te vraca na ovaj poslednji strip i recenicu ispod

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...