Jump to content

geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

duvaj ga pejo:)...najveca zabelezena razlika u tom zalivu je bila 21,x metara, al to je bilo jednom u sto godina...u proseku je verovatno oko 17-18m...nebitno, u svakom slucaju neko drugi postavlja pitanje:)

edit, zezam se bre pejo, nego necu stalno ja da pitam, nek postavi ko hoce:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vrebam ovu temu kao ruski snajperista u Staljingardu [:D]. Makar jedno pitanje na koje znam odgovor.

Prema ruskoj legendi cika Bajkal je imao mnostvo sinova koji su marljivo donosili pare u kucu. I samo jednu cerku, rasipnicu, koja je novac nemilice trosila.

Reke Bajkalskog sliva sve uticu u Bajkalsko jezero. Sve osim jedne.

Kako se zove reka koja otice iz Bajkalskog jezera?

Hint:

U pitanju je pritoka reke Jenisej i na reci, u blizini "izvora", nalazi se i grad slicnog naziva.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam debil, glupo je postavljeno pitanje.

Amundsen ga jeste prestigao, i Scott nije pogresio on jeste dosao na pol, nazalost, sa zakasnjenjem.Herojski povratak od 1300 km tih nekoliko ljudi je meni zanimljiviji od same trke za pol.Moje pitanje, iako glupo kako jeste, odnosilo se na mesto na kome je postavljen poslednji kamp,mesto gde su im tela pronadjena, koliko su daleko od pola bili, odnosno koliko blizu spasa.

Sad,jos kao klinac imao sam knjigu koja imala brdo opisa putovanja Amundsena ali i ostalih polarnih istrazivaca.Shvatam da podatak sigurno nije poznat tek tako tako da evo lakse:

1.Zasto je Amundsen stigao pre Scotta?

2.Za koliko ga je prestigao?

Ko god odgovori na bilo sta od ova 3 nek postavlja sledece.

Link to comment
Share on other sites

amundsen je stigao pre skota zato sto je koristio pse koji su vukli saonice, a prestigao ga je za nesto malo tipa, par nedelja...kad pomenuste ta polarna istrazivanja, meni je zanimljiva prica o ekspediciji koja je trazila severozapadni prolaz i ostala zarobljena u brodovima na ledu preko 3 godine...jeziva prica bas, pustaju na historiju cesto

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...