Jump to content

Premier League 2010/11


konfuzni

Recommended Posts

moze nesto i u vezi kambodzanske vegetarijanske kuhinje

preterujesh u fascinaciji, da ne kazem u opsesiji timom koji nije ni u tvom gradu, niti u tvojoj zemlji, koji svake tri-cetiri godine promeni 70% igracha koji niti igraju najlepshi fudbal na svetu nego su preplacene primadone,

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moze nesto i u vezi kambodzanske vegetarijanske kuhinje

preterujesh u fascinaciji, da ne kazem u opsesiji timom koji nije ni u tvom gradu, niti u tvojoj zemlji, koji svake tri-cetiri godine promeni 70% igracha koji niti igraju najlepshi fudbal na svetu nego su preplacene primadone,

mozda je to snaga timova kao sto su junajted, barselona, arsenal i ostali, privlace ljude sa svih strana i nije bitno odakle si vec su bitna osecanja koja gajis prema tom klubu

kada bi se navijaci ogranicavali na timove iz njihovog grada i iz njihove zemlje fudbal bi bio veoma dosadan, bas zbog toga sto neki navijac iz pickovca moze da navija za junajted (samo dajem primer) cini te klubove vecim i znacajnijim od nekih ostalih timova

mozda ekipa iz inostranstva za koju neko navija predstavlja nesto vise tom navijacu i prevazilazi geografske i sve ostale tako nevazne granice u svetu fudbala i uzima u obzir ono sto je najvaznije u tom svetu, ljubav navijaca

sto se tice menjanja igraca tu si malo preterao, istina je da je bilo promena ali nije drugacije ni u ostalim klubovima, cak se i barselona prenemagala i menjala igrace kao carape dok nije dosla ova ''homegrown'' generacija koja zadesi svaki klub u nekom trenutku (ajax 70', mancester 90' itd.)

i na kraju, ja sam od pocetka ove sezone govorio da mancester ima jadan tim i da igraju bedno, kad god sam govorio da su najjaci ili tako nesto, ili sam trolovao ili sam se zajebavao :)

Link to comment
Share on other sites

Koma kada porastesh shvaticesh koja je to snaga koja privlaci ljude sa svih strana ka pomenutim timovima.

Snaga novca koji oni imaju i ulazu u svoj tim. Osim mozda, ali samo mozda Barselone mada su i oni velikim novcem kupili ipak vecinu igraca. Da nema tog novca koji je skoncentrisan na zapadu mogao bi da vidish situacije kao sa Zvezdom '90 ili neki raniji svetli primeri.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

shvatam sta zelis da kazes i u pravu si, ali sve je to sta bi bilo kad bi bilo

sta bi bilo da je u drzavi bolje stanje i da se zvezda izgradila na uspesima iz 90', sta bi bilo kad bi sposobni ljudi vodili partizan ili neki klub.. u pravu si kada kazes da je snaga novca glavni faktor svih tih tradicija i trofeja i svega ostalog, ali na necemu se mora graditi klub, ne samo junajted vec svaki iole vazan klub, nije se barselona izgradila iz ''ljubavi prema kataloniji'' ili real iz ''kraljevske slave'', sve ima svoju cenu pa tako i uspeh

i barselona je trosila kao real madrid i svi ostali timovi, cak i sada kada imaju najbolju generaciju u istoriji kluba bacaju novac kao ludi (ibrahimovic, cigrinski, henrike, keirison itd.) tako da su svi slicni po tom pitanju, jedino se naravno ajax izdvaja, cak i kada su bili najjaci i kada su dominirali evropom nisu trosili mnogo novca vec je vecina igraca bila iz njihove skole

Edited by Koma3
Link to comment
Share on other sites

preterujete... mislim ono za komu :D

sto se tice navijanja, za mene je to jasno, navijas za klub na cije tekme mozes da ides i da ga uzivo pratis, tj. koji je iz tvoje zemlje, ovo drugo su simpatije... to sto nam je fudbal jadan, to je druga tema

i sto se tice brojnosti navijaca, vecina mojih poznanika navijaju za mancester i barsu i inter, to je onaj princip, navijaju za timove koji stalno osvajaju :D

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

qft.kapiram da neko simpatise mancester,arsenal,milvol ali mi je neshvatljivo da se bilo ko van engleske identifikuje sa nekim od tih klubova.uvek cu navijati za klub odavde protiv koga god igrao,samo sto cu se za neke manje nervirati kad izgube :))

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

ne znam sto vam je to toliko cudno

to sto ja ne mogu fizicki da podrzavam neki tim, ne mora da znaci da ne mogu da ga podjednako volim kao zvezdu

znam za koga bih navijao kad bih ziveo u italiji,engleskoj

meni se sve svodi na arsenal,milan i zvezdu,a ovo ostalo su bash to ko sto vi kazete,simpatije...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

zvezda je van konkurencije :)

sto se tice ostalih, realno inter je dobio najvise navijaca u srbiji i okolo u periodu kad nije mogao nista da osvoji..to je povremeni slucaj u psihologiji - daj da podrzavamo slabijeg, kvazigubitnika, ili onog koji davno nije nista uspeo da uradi a gotivan je. aka Inter, aka Liverpul..i saosecamo se s njima..licno podrzavam Salke vec godinama samo iz razloga sto 50 godina nisu nista osvojili a trude se i imaju cesto gotivne igrace..

dosadno je navijati za barsu ili mancester, realno..ovako se vise radujes kad uspeh dodje..i kad na spici za osvajaca lige sampiona vidis nasmejana lica Rumuna, Makedonca, Srbina i Kenijca :)

arsenal privlaci ljude odkako je poceo sa ovom superdopadljivom igrom pre 10ak godina..+ sezona invincibles..a to nisu bili igraci koje je doveo novac, nego venger i znanje..tako da ih moramo voleti :))

takodje, cesto ljude privuce i veliki broj nekih fanaticnih navijaca nekog kluba ili neko bitno obelezje..za mene je to marsej, i cekam kao novi rodjendan dan kada cu da budem na severu Velodroma sa ujedinjenim ciganima i arapima sveta i da drmam onu zicu i skacem kad Valbuena ili Diavara zavuku golcinu! Hatem Dribling je napustio objekat, jebiga :(

Link to comment
Share on other sites

zvezda je van konkurencije :)

sto se tice ostalih, realno inter je dobio najvise navijaca u srbiji i okolo u periodu kad nije mogao nista da osvoji..to je povremeni slucaj u psihologiji - daj da podrzavamo slabijeg, kvazigubitnika, ili onog koji davno nije nista uspeo da uradi a gotivan je. aka Inter, aka Liverpul..i saosecamo se s njima..licno podrzavam Salke vec godinama samo iz razloga sto 50 godina nisu nista osvojili a trude se i imaju cesto gotivne igrace..

dosadno je navijati za barsu ili mancester, realno..ovako se vise radujes kad uspeh dodje..i kad na spici za osvajaca lige sampiona vidis nasmejana lica Rumuna, Makedonca, Srbina i Kenijca :)

arsenal privlaci ljude odkako je poceo sa ovom superdopadljivom igrom pre 10ak godina..+ sezona invincibles..a to nisu bili igraci koje je doveo novac, nego venger i znanje..tako da ih moramo voleti :))

takodje, cesto ljude privuce i veliki broj nekih fanaticnih navijaca nekog kluba ili neko bitno obelezje..za mene je to marsej, i cekam kao novi rodjendan dan kada cu da budem na severu Velodroma sa ujedinjenim ciganima i arapima sveta i da drmam onu zicu i skacem kad Valbuena ili Diavara zavuku golcinu! Hatem Dribling je napustio objekat, jebiga :(

a sta je tu gotivno u vezi intera? e vidis, ljudi koji ''navijaju'' za takve timove nisu pravi navijaci nego kako neko rece simpatizeri, sta je tu gotivno kad zabari 20 godina prosipaju novac i konacno uzmu neki trofej a u timu 2 italijana od kojih 1 igra povremeno? zbog timova kao sto su inter, siti i ostali sve je manje onih ''pravih'' navijaca a sve vise tih simpatizera

Link to comment
Share on other sites

a sta je tu gotivno u vezi intera? e vidis, ljudi koji ''navijaju'' za takve timove nisu pravi navijaci nego kako neko rece simpatizeri, sta je tu gotivno kad zabari 20 godina prosipaju novac i konacno uzmu neki trofej a u timu 2 italijana od kojih 1 igra povremeno? zbog timova kao sto su inter, siti i ostali sve je manje onih ''pravih'' navijaca a sve vise tih simpatizera

inter je najjednostavnije uporediti sa elitnom prostitutkom koja ga je veci deo zivota blajvala i primala, da bi mnogo kasnije u poodmakloj fazi pocela prodavati pricu kako potice iz pristojne familije i kako je uspela da oko sebe izgradi i konsoliduje porodicu za primer, dok joj je u realnosti vagina bila prometnija od metroa

Link to comment
Share on other sites

inter je najjednostavnije uporediti sa elitnom prostitutkom koja ga je veci deo zivota blajvala i primala, da bi mnogo kasnije u poodmakloj fazi pocela prodavati pricu kako potice iz pristojne familije i kako je uspela da oko sebe izgradi i konsoliduje porodicu za primer, dok joj je u realnosti vagina bila prometnija od metroa

ko god da si najveci si car u univerzumu [roflmao]

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@ koma

cekaj ti ces meni da objasnis sta je navijac a sta simpatizer? pa ja kad sam drkao na zamorana i djorkaefa na trecem kanalu i kad sam prvi put otisao na meacu ti si verovatno i dalje igrao klikere sa ortacima a za mancester nisi ni znao gde je..

dakle, iako je rasprava potpuno suluda, svako ima svoje razloge za koga i zasto navija..ja sam naveo neke od njih koje postoje i kod ljudi u mom okruzenju...nisam striktno govorio o sebi, vise generalnije (mada je kod mene razlog za salke upravo takav) ali sve to aps nije bitno. gotivim inter najvise od svih posle zvezde i to je to..svi nek gotive koga oce..

sto se tice ovog Prajmovog opusa pre bi se mogao implementirati na Milan. posto je on gutao i jeo govna i bio izbacivan iz lige sve dok najveci krimos te kvazidrzave nije postao premijer i predsednik kluba..i onda nekako uspeo da ga progura parama i muljanjima u vrh. i uvek ce im grb biti blatnjav od berluskonijevih prevara i namestanja, od kojih je jedna od najbolnijih po nas onda kada su nelegalno stekli pravo da igraju LS i da izbace zvezdu..inter je bar svoju bedu trpeo dostojanstveno i sacekao svoj trenutak:)

Link to comment
Share on other sites

Manchester United boss Sir Alex Ferguson is snapping up Belgium’s ‘new David Beckham’ - teenage sensation Adnan Januzaj.

Ferguson has tied up a deal for the right winger, who stars for Anderlecht’s youth teams but is coming to England on a staggering four-year contract.

Januzaj, who comes from a Serbian background, will pick up a stunning £120,000-a-year for the next four-and-a-half seasons - a deal that will make him one of the highest-paid kids at Old Trafford.

120k eura godisnje ce primati 16ogodisnji klinac iz srbije?

srbin kapiten junajteda?

ferguson srbin!

Link to comment
Share on other sites

Neka daju te pare Kikindi ili Zrenjaninu, ima da se preporode gradovi ili bolje da kazem varoshi...E onda cu da vicem "Ferguson Srbenda" ima da me cuju u Mancesteru!

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...