Jump to content

Skripi rame u teretani


dvnityCker

Recommended Posts

Jos pre dve god otprilike je pocela hrskavica da mi pucketa u ramenu kad ga okrecem kruzno, i to prilicno glasno, u predelu gde se spajaju rame, grudi i kljucna kost. Pukne svaki put npr kad radim u teretani stojece dizanje sipke iznad grudi za ramena (za onaj deo ispod usiju) i kod nekih letenja bucicama. Sad nije da me boli, ili da ne mogu da radim, ali smeta i bojim se da se ne povredim nekako.

takodje me posle tezeg treninga hvata blagi grc u misicu istog tog ramena.

kome da se obratim? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

a i moras da oladis sa cezar salatama i tako tim, malo slanine i sarme i ko nov si

e aj skini mi se, thx :*

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

meni je krcalo rame vec par godina a nikad u teretanu nisam isao do pre 3 meseca,a tamo mi je trener pokazao par vezbi za razgibavanje i to je to... u glavnom se svodi sve na vezbe za onom hm sipkom .. tesko za opisati recima :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemoj se zajebavati, idi kod lekara. možda ćeš čak morati i da se iscimaš, jer će državni lekari najverovatnije biti u fazonu "šta jedeš govna, nije ti ništa, tamo me čeka lik sa četvorostrukim prelomom"

što se tiče samih vežbi, smanji opseg pokreta tako da ti ništa ne škripi.

inače, nije trolovao peja, oće da zajebava hrskavica ako ne unosiš dovoljno masti. ne mora slanina, maslinovo ulje i riba su dovoljni.

edit: ipak jeste trolovao al i ćorava koka...

Link to comment
Share on other sites

ma podjebavao je i za tetovazu, al je neko obrisao post.

jedem redovno, i masno i ribu tako da ne verujem da je to, nego pre meseci neaktivnosti. probacu sa razgibavanjima pa ako se ne smiri idem kod doce

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Jos pre dve god otprilike je pocela hrskavica da mi pucketa u ramenu kad ga okrecem kruzno, i to prilicno glasno, u predelu gde se spajaju rame, grudi i kljucna kost. Pukne svaki put npr kad radim u teretani stojece dizanje sipke iznad grudi za ramena (za onaj deo ispod usiju) i kod nekih letenja bucicama. Sad nije da me boli, ili da ne mogu da radim, ali smeta i bojim se da se ne povredim nekako.

takodje me posle tezeg treninga hvata blagi grc u misicu istog tog ramena.

kome da se obratim? :)

Identican problem sam imao i jos uvek ga imam.I bio sam kod lekara znas sta mi je rekao?

Rece:"Nisi se dobro zagrevao pre treninga i rame ti je popilo svu upotrebljivu tecnost."

To ti je od nedostatka tecnosti,jebiga bice ti tako uvek s tim sto ako se ne budes dobro zagrevao moze se pogorsati.Tako da moj savet ti je da se pred trening ramena zagrejes duplo..Ali ne brini se to su normalne stvari,za momke koji treniraju redovno.Samo vodi racuna da ti se ne pogorsa i nekih metar dana nemoj forsirati ramena.Eto...

P.S.Imam sjajan program za trening dao mi drugar trener ako si za - PM!

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jos pre dve god otprilike je pocela hrskavica da mi pucketa u ramenu kad ga okrecem kruzno, i to prilicno glasno, u predelu gde se spajaju rame, grudi i kljucna kost. Pukne svaki put npr kad radim u teretani stojece dizanje sipke iznad grudi za ramena (za onaj deo ispod usiju) i kod nekih letenja bucicama. Sad nije da me boli, ili da ne mogu da radim, ali smeta i bojim se da se ne povredim nekako.

takodje me posle tezeg treninga hvata blagi grc u misicu istog tog ramena.

kome da se obratim? :)

zasto radis stojece dizanje sipke ?:) sto ne sednes ?:) i spustaj sipku do pola potiljka :) I eto resio si problem :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Identican problem sam imao i jos uvek ga imam.I bio sam kod lekara znas sta mi je rekao?

Rece:"Nisi se dobro zagrevao pre treninga i rame ti je popilo svu upotrebljivu tecnost."

To ti je od nedostatka tecnosti,jebiga bice ti tako uvek s tim sto ako se ne budes dobro zagrevao moze se pogorsati.Tako da moj savet ti je da se pred trening ramena zagrejes duplo..Ali ne brini se to su normalne stvari,za momke koji treniraju redovno.Samo vodi racuna da ti se ne pogorsa i nekih metar dana nemoj forsirati ramena.Eto...

P.S.Imam sjajan program za trening dao mi drugar trener ako si za - PM!

radim po svom programu, ali thx za ovaj info

zasto radis stojece dizanje sipke ?:) sto ne sednes ?:) i spustaj sipku do pola potiljka :) I eto resio si problem :D

gari dizanje sipke spreda od struka do brade kad ti je lakat iznad sipke. al skripi stalno.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ja imam taj problem vec desetak godina. mada meni vise deluje ko da su tu neki ligamenti koji su se nesrecno isprepletali ili tako nesto, a ne tecnost ili nesto tome slicnu. to tripujem zato sto 'osecam put' kojim pici senzacija, a ponekad se to sranje zaglavi, tipa drzim ruku visoko (ona vezba beremo voce) i spustim, a deo ligamenta koji se spaja sa kljucnom kosti ostane i onda urlam dve sekunde i nabadam se da ga trigerujem da se vrati:)

takodje, nije da ne boli. a koliko god se istezao i zagrevao, apsolutno je potpuno identican intenzitet i krckanja i bola. tako da ja tripujem da je, barem sto se mene tice, neki nevaljali ligament u pitanju i da nema sanse da ode nekim razgibavanjem kad je vec sjebano. e sad, za tvoj trip ne znam dal je isti...

imam ortaka koji ima neverovatno gotivna iskustva sa likovima sto te masiraju i namestaju ti ligamente i koscice (naravno, ne treba se zezati i ici kod cika ljube kostolomca, vec kod medicinskih likova), namestali su mu prikljestene nerve, istripovane ligamente itd, cesto kada su lekari bili u fazonu 'ne znam ja sta ti je to, walk it off'. ja sam bio skeptik sto se toga tice, ali to su prosto neverovatne price sta ljudi rade. a proverene su. ima nekog lika lvl80, ako oces, pitacu ga za kontakt. ja cu otici sigurno jer sam sad teo fizicki da se aktiviram, ali ne vredi, uradim tipa 1 (jedan) sklek i mogu jos tries komada fizicki, ali ne mogu zbog ramena, jebes takav zivot:)

takodje, izgleda da je vrlo lako sjebati ovo, zato sto ja nisam video t od teretane, ovo je samo od basketa.

sto se tice kruznih pokreta koji ne krckaju, lol, to u mom slucaju nece da moze, posto bi to znacilo da ne pomeram ruku maltene:)

edit:

ne znam dal ima veze sa tim, ali je isto sto se lokacije tice...svi znamo za one bolove kad se trci, tipa kad krene tiba sa strane da cima i tome slicno. e pa mene krene da cima i taj predeo oko kljucne kosti, ali bas u tom 'trkackom' fazonu, ne ovako kao sto se govori u topicu. sad, ne znam da li su te dve stvari povezane ili je to cimanje kod trcanja normalno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Reci cu ti sto je i meni moja doktorka rekla. Dodatno zagrej gornji deo pre treninga i dobro se istegni posle. Mozda imas problem kao ja, istego sam tetivu na desnom ramenu, 10 dana uzastopno moram da mazem sa ben-gay-om taj deo gde je tetiva i da radim vezbu za opustenja ramenih tetiva. Al' najbolje ti je da odes do sportskog lekara i da ti on to pogleda. Jer kazes da te vec neko vreme zeza to rame, da ti se ne sjebe skroz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...