Jump to content

Stalni internet?


Lucky

Recommended Posts

Pozdrav društvo,

Gledam neke opcije za uvođenje stalnog interneta, pa me zanima, koga bi sve tu mogao kontaktirati?

Već su meni pali napamet SBB i Telekom, znam da ima i Absolut, ali ko još nudi taj stalni pristup, a da nije naravno neko razvaljivanje od cene, kao što recimo nudi EUnet?

Link to comment
Share on other sites

Zavisi za sta ti treba :) Tebi verujem ne treba za neke igrice , pa zato uzmi Sbb , imaju brzi protok od Telekoma za manje para :) Telekom brze ucitava podatke iz Srbije posto je "hostovan" u Srbiji , a SBB vise ne uzima od telekoma internet vec preko nekog stranog provajdera :) Zato je ping sbbovcima na vecini srpskih servera veliki :)

^.^

Link to comment
Share on other sites

po meni je SBB trenutno best-buy. Imamo ga u kancelariji već godinu dana i imali smo možda 3 puta downtime od 15-20min i jednom downtime od 4h što je za naše provajdere sasvim solidno ja mislim.

Koje brzine ti trebaju?

Ne znam kakvi su ovi novi, www.oriontelekom.rs

Link to comment
Share on other sites

ja izbegavam sbb, jer ne mogu da zaboravim kakve su picke bili dok su imali monopol na broadband

koristim ikom (kabl) i prilicno sam zadovoljan

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se, tek sad videh da nisam precizno napisao ... treba mi upload koji je kvalitetniji od 768 ... znači najmanje 2mbit treba da bude upload, a bilo bi idealno da je 3 ili 4. Ne mora da bude 1:1, ali mi ni to ne smeta.

Znači 2/2, 3/3, 4/4 ili neke šeme tipa 12/3, 16/4 itd.

Bitniji mi je taj upload nego download.

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Sta znaci ono skroz dole na dnu ove stranice http://www.oriontelekom.rs/fiksna-telefonija.htm

pise paket internet 750kb/s za 1500 din + pdv ?

Koliko je to megabita ?

to ti je brzina od 750 kilobita u sekundi, odnosno za download ćeš maksimalno (teorijski, u praksi neće biti baš tako) imati 93 kilobajta po sekundi (KB/s)

@Laki:

Koja je to lokacija, na dobrom delu nbgda ogroman broj provajdera nudi optiku. Npr znam da telekom ima paket sa 6/6 Mbps flat koji je oko 600-650e mesečno (bio je prošle godine na jesen). Takođe imaš sve varijante od 2/2 pa naviše

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

* Flat rate pristup se podrazumeva za 1 kompjuter i zaštićen je od dalje preprodaje ili deljenja proxy/NAT putem, ograničenim brojem simultanih konekcija

LOL

genijalna "zaštita od NATa"

** Flat rate pristup je moguć i u varijanti sa zakupljenom fiksnom javnom IP adresom koja se ne menja i koja efektivno omogućava postavljanje javnog internet servera na korisnikovoj mašini ili dobijanje HighID statusa u p2p programima.

LOL²

Kakve veze ima statička adresa sa "HighID statusom u p2p programima"? Nije valjda da misle na javnu IP adresu?

Ne može imati javnu IP adresu jer se konekcija dinamički kreira kada se korisnik uloguje.

LOL³

[roflmao]

Bože kakav bogocar im je pisao ovaj tekst

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

sto rece mohi, za manje pare ima wlessa koji ti nude taj protok i cak 1:2 odnos. ja sam dok sam bio u zemunu imao 3/0.75 za 2k.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Wireless umire kada radi sa p2p i mnogo konekcija. Koristio sam ga neko vreme u novom stanu poshto nisam hteo da razvlachim kablove i net je bukvalno umirao kada sam palio utorrent... Sad sam stavio Powerline adaptere i preko istog rutera sve radi kako treba.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...