Jump to content

skocni zglob


edd.freak

Recommended Posts

Imao sam skoro distorziju skocnog zgloba(zaradio na basketu) i pauzirao 3 nedelje sa aktivnostima.Do sada nisam koristio nikakvu zastitu osim dubokih patika pa bih zeleo da pocnem,da me ne zadesi opet neka povreda.Ako neko zna sta kosarkasi koriste i sta je najbolje,bandaze(cvrste ili rastegljive,i gde ih kupiti) ili ono sto se nazuva,ne znam kako se to zove ima na pertle ili cicak,ovako nesto

MUE23_400_1.jpg ako ima kod nas negde da se kupi

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Moras vezati bandazom nekom, znaci one rastegljive, kupuju se u svakoj apoteci ja mislim

Ukoliko naravno mozes da nabavish ovaj steznik sto si nasao sliku, onda ti bandazna ne treba

Naravno, preporucio bih ti da odes kod lekara specijaliste (ortopedi valjda to rade) i da ti on lepo sve pogleda i proceni u kom su ti stanju ligamenti, i da li bi uopste smeo da igras basket dalje!

Link to comment
Share on other sites

Imas one steznike, koji izgledaju kao neki zavoj (kao sa gornje slike, samo ovaj deo koji se umotava okolo bez one podloge), samo su od jaceg materijala i rastegljivi su, a isto su na cicak. Uvijes oko noge i zalepis. Moj burazer je ranije igrao aktivno fudbal, pa znam da su oni to koristili da bi sprecili povrede. I ima da se kupi u bilo kojoj sportskoj radnji ja mislim.

A mozda imaju i neki specijalizovani steznici za basket :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

nema tih patika koje ce ti pomoci koliko se ti nadash da hoce...Duboke samo malo smanjuju rizik od povrede, minimalno. Elem, steznik je interesantno reshenje, ali ne dugorochno, jer kad ga 'dugo nosish', noga se navikne na njega i samim tim slabi.

Postoje vezhbe koje jachaju ligamente i sitne mishice u stopalu i oko skochnog zgloba i kolena, predlazhem ti da pitash bilo kog kondicionog, atletskog trenera o istim, jer ti ja ne mogu opisati ovde kako se izvode. Potrebne su posebne "sprave" koje je npr meni pravio stolar, od drveta. Ja ih imam 4, npr jedna izgleda otprilike ovako...Valjak od drveta prechnika 7-8cm i visine 30cm koji se polozhi na zemlju. Na njega se popreko stavi najobichnija daska debljine 2cm i jednom nogom se stane sa jedne strane a drugom sa druge strane u odnosu na valjak na zemlji i pokushava da se odrzhi ravnotezha, tj da ni jedan kraj ne dodiruje zemlju. I ostale 3 sprave su na slichan fazon samo izoluju druge grupice. Manje vishe svaki atletski trener bi trebao da ima te sprave i posavetuj se sa njima gde da ih nabavish i da ti pokazhu vezhbe...

A kod kuce bi mogao da radish sledece, izujesh charapu i bosom nogom prstima hvatash tu charapu i pravish i izdrzhaje i konstantna hvatanja i kombinujesh...ili ako imash buchicu, polozhish je na zemlju i na sredinu buchice (rukohvat) stanesh bosom nogom dok ti je druga ne zemlji pored i oslonish se koliko god mozhesh ( a da ti je ova druga i dalje na zemlji ) i rolash buchicu napred nazad po petnaestak centimetara...hodanje na spoljnjem delu, na unutrashnjem delu stopala, na prstima , petama....

Edited by Spils
Link to comment
Share on other sites

Patika koja bi te celog bacila na zemlju umesto da ti samo izvrne zglob se ne zove patika vec cizma za skijanje. Poz.

E da i ovo ti kaze covek koji je trenirao tenis basket i odbojku sve zajedno oko 20 godina i imao problema sa zglobovima i kolenima.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Nesto mi nelogicno deluje ovo sto Neo prica, ali moguce da je tako. Nemam neka iskustva sa tim stvarima.

Kontam da covek gore, trazi neko bolje resenje od duboke patike koja te tera da padas :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

E da i ovo ti kaze covek koji je trenirao tenis basket i odbojku sve zajedno oko 20 godina i imao problema sa zglobovima i kolenima.

a wow? koliko ti imaš godina, sine? :D

Link to comment
Share on other sites

Asics poluduboke patike sabijaju sve. Danas sam imao sansu da sjebem ligamente zgloba samo tako, ali srecom furam Asics za sport vec jako dugo i uvek te patika povuce ceo da padnes, a ne da sjebes zglob.

Koliko su te patike? I jel su ok i za trcanje? (zbog kesha trazim neke kombo patike) :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko su te patike? I jel su ok i za trcanje? (zbog kesha trazim neke kombo patike) :)

za trcanje treba uzeti patike za trcanje, koje NIKAD nisu duboke...Bas da biste sacuvali svoje vihorne noge do penzije..Mizuno i Asics imaju najbolje modele..Treba se iskesiti od 50 do 250eur ali se isplati...Trcanje u dubokim patikama stvara hronicne bolove u ahilovoj tetivi

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima,kupio sam elasticne bandazere valjda ce pomoci u prevenciji povreda.Mislim da svi profesionalni kosarkasi koriste neku zastitu za zglobove,osim dubokih patika.Znam od ortaka sto studiraju i igraju kosarku za koledz,da je tamo obavrzno bandazriranje,tako da kontam da nije dzabe.Ipak,najbolje je zagrejati se lepo, i istegnuti pre aktivnosti.

Znam spilse za to,to su proprioceptivne vezbe,kao sto si rekao dobre su za jacanje ligamenata i svih tih malih misica sto odrzavaju ravnotezu.

Link to comment
Share on other sites

za trcanje treba uzeti patike za trcanje, koje NIKAD nisu duboke...Bas da biste sacuvali svoje vihorne noge do penzije..Mizuno i Asics imaju najbolje modele..Treba se iskesiti od 50 do 250eur ali se isplati...Trcanje u dubokim patikama stvara hronicne bolove u ahilovoj tetivi

ok tnx mate

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima,kupio sam elasticne bandazere valjda ce pomoci u prevenciji povreda.Mislim da svi profesionalni kosarkasi koriste neku zastitu za zglobove,osim dubokih patika.Znam od ortaka sto studiraju i igraju kosarku za koledz,da je tamo obavrzno bandazriranje,tako da kontam da nije dzabe.Ipak,najbolje je zagrejati se lepo, i istegnuti pre aktivnosti.

Znam spilse za to,to su proprioceptivne vezbe,kao sto si rekao dobre su za jacanje ligamenata i svih tih malih misica sto odrzavaju ravnotezu.

profesionalni kosharkashi bandazhiraju oba skochna zgloba, vezivanjem elastichnog zavoja ( 90+% svilen ) ispod charape

Link to comment
Share on other sites

joj kolko sam ja puta izvrnuo skocni zglob, stao drugom na sapu bas kad nije trebalo i sl :)

uvek samo skinem patiku, carapu, nategnem stopalo maximalno u sva 4 smera i onda brzo obujem carapu i patiku i dooooobro nategnem pertle. i ko nov sam.

ja igram kosarku u converse-wade-1-reissue-1-570x314.jpg br 47

imaju duplu postavu i mnoooooogoooo su dobre. imam 2 para, prvi sam kupio pre nekoliko godina, i jos uvek su u upotrebi.

moja medEcina je "klin se klinom izbija" :)

It is in the end whatever the hell I want it to be, and when I'm through with it it's gonna blow a hole, this wide, straight through the world's own idea of itself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...