Jump to content

Softver za OS X


Lucky

Recommended Posts

Prvo, naleteh slučajno na ovaj D8 conference, ovaj Stiv se ponovo osušio, kao smrt izgleda.

Dalje, i poenta topica, treba mi savet u vezi nekoliko programa za OS X, za koje postoje Windows verzije, koje po meni šljakaju bolje.

1. Total Commander - Jel ima neka dobra varijanta za OS X, pošto Finder ne zadovoljava uvek.

2. WinRAR - Jel ima nešto ovako, a da valja, pošto ovi neki arhiveri na koje sam naišao su plač.

3. Picture Viewer - Ovaj default je nekako čudan, moraš da selektuješ sve slike i da ih otvoriš da bi posle mogao da ideš "levo - desno" kroz njih, ili sam ja samo glup?

Neka to bude za sada, setiću se još pa ću dodati.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

1. Total Commander - Jel ima neka dobra varijanta za OS X, pošto Finder ne zadovoljava uvek.

ehh.... teško da ćemo to ikada dočekati... Total Commander je otprilike jedina stvar koja mi je uvek bila kilometrima daleko od bilo kog Linux/OSX utility-ja te vrste. Platio bih dobre pare za portovanje Total Commandera na Unixolike sisteme :)

Kakve mogućnosti očekuješ od zamene za WinRAR? Većina ovih default arhivera u Linuxu (kojih verovatno ima i za OSX) radi sasvim pristojno.

Link to comment
Share on other sites

1. ima nekih koji liče ali nije to to. pogledaj disk order, on je blatantna kopija. ako ti treba sekvencijalno preimenovanje fajlova, skini name mangler

2. ja koristim neki unrarx, al kao što mu ime kaže, nije za pravljenje arhiva (što nikad i ne radim)

3. justlooking

Link to comment
Share on other sites

Hm, znači nisam baš debil, pošto sam sam pokušao naći pa nisam uspeo.

Od WinRAR-a očekujem da otpakuje fajlove, ali tamo gde mu ja kažem. Nekako taj unrarx ima samo unrar odma direkt u neki folder koji se zove kao ime fajla, nešto na taj fazon, i ima glup neki GUI... tako.

A za total commander ništa onda, samo da vidim taj justlooking.

Link to comment
Share on other sites

lol, MC :)

Za WinRAR, možeš da probaš da ga koristiš kroz WINE (emulacija Windowsa na linux/osx mašinama), mada ne znam koliko je to efikasno, ali u teoriji bi mogao da imaš full feature set onoga na šta si navikao u Windowsu, minus verovatno shell extensions (opcije koje dobijaš right-clickom na fajl, tipa Extract here).

za alternative, Google kaže

http://wakaba.c3.cx/s/apps/unarchiver.html

http://leifertin.info/app/eZ7z/#download

Link to comment
Share on other sites

ja kao ekvivalent TC na meku koristim Pathfinder (koji moze da se namesti da radi i lichi 90% kao TC - http://dl.dropbox.com/u/3552160/Picture%201.png ), a sto se tiche rar-a koristim Stuffit Expander. A na trece pitanje, odgovor mi je Xee

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ima unrarx biranje foldera za unrar, ali je zavučeno, moraš da ga otvoriš, pa da podesiš foder, pa da mu onda dropuješ prvi rar. nema feze sa "filozofijom" osx-a, morao bi taj postupak da bude pet puta jednostavniji.

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto trazio to ono danima, neki dobar riplejsment za total commander, i imas taj disk order al realno nije to to...

dakle:

1. Tacno ko sto kaze Igi: Path Finder je naj po tom pitanju, lichi cak na total, i ima kul stvari da se radi sa njim.

http://rapidshare.com/files/361639615/561k_ed.zip.html
(regujesh sa bilo kojim imenom, ne ostavljaj prazno) 2. Stuffit expander, najbolji je i sve najbolje radi, a probao sam bash puno komada tih, i ovaj je ispao mljac
http://rapidshare.com/files/320745876/STD2K10Folder.zip[/code]

(mislim da ne treba cd key, nisam probao preko ovog linka tako da ne znam)

3. Xee definitivno, on je free pa ga lako nadjes preko gugleta

Link to comment
Share on other sites

Coko, prijaviću te da širiš pirateriju sa StuffIT-om :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

expander je free...

nisam imao pojma, znam da neki Deluxe StuffIT masno naplaćujemo :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...