Jump to content

Recommended Posts

Zanimam me da li je neko radio u kirbyju pre i kakva su mu iskustva. Ja cu vam prepricati svoja :D

Jednog dana pozovu mene ljudi iz firme "falco" i kazu mi da sam dobio posao, treba samo da ispunjavam 2 uslova i to da imam minimum srednju skolu i da sam ne zaposlen. Njima trebaju menadzeri, vozaci, magacinski radnici i svi ostali radni profili.

Posto nemam posao, a trazim isti, odem na razgovor i tamo mi kazu da je plata fixna, 30k dinara + procenat, posao je kancelarijskog i terenskog tipa (ja biram sta mi vise odgovara), radno vreme je od 10 pa dokle mi ostanemo, ekipa je super, svi su veseli nasmejani, pozitivni itd.

Odlazim na obuku gde mi ponavljaju isto to, s tim sto ubacuju da imaju nagradne igre, nagradna putovanja, pominju neke rolex satove, televizore i pare koje dele sakom i kapom.

Zavrsavam obuku i pocinjem da radim tako sto biram neke svoje prijatelje, poznanike, rodbinu kod kojih cu da drzim prezentaciju i naravno pokusavam da im uvaljam usisivac od 2k evra :D to je samo proba koja traje 2 dana, a nakon toga mi oni traze prezentacije.

Kada pocinjem da radim stvarno, ispostavlja se da je radno vreme od 9, plata u stvari 16k, a ako imam 1 prodaju onda je 30k dinara, oni mi odredjuju prezentacije, s tim sto mi oni rasporedjuju i vreme tih prezentacija (to ostavlja prostor za manipulaciju tako da mi se u vise navrata desilo da imam prvu prezentaciju u 11:30 a drugu u 19:30), tako da sam svako vece dolazio kuci u 10 najranije. Posto je vise nas u istoj grupi, neko od nas uvek ima tu kasnu prezentaciju, ne mozemo da idemo kuci kad odradimo svoje prezentacije. Za to vreme mi moramo da "registrujemo".

Registracija se sastoji u tome da ja idem od vrata do vrata i delim ljudima letke za "nagradnu igru" u kojoj je glavna nagrada lcd televizor 32" dijagonala a postoje i utesne nagrade a to je ciscenje i pranje tepiha. Naravno, televizor niko ne dobija (mozda direktor) a ljudi koji se upecaju imaju prezentaciju u kojoj ce probati da im prodaju kirby.

Ovo je ilustracija kako treba da izgleda registracija:

http://img63.imageshack.us/f/registracije.jpg/

Kada sam ja radio prezentacije su bile u Staroj i Novoj Pazovi, tako da sam bio prinudjen da cekam vozaca (par puta sam isao vozom do Rakovice :D )

Sada cu vam opisati kako izgledaju sastanci gde "sirimo optimizam i + energiju"

Pustaju nam muziku uz koju moramo da igramo i djuskamo a izvodjaci su pussy cat dolls, shakira i ostali mtv kreteni. Posle toga pevamo "himnu kompanije". Na sledeca 2 linka mozete videti kako to zvuci i kako ide tekst :D naziv te pesme je "kirby spirit"

http://img413.imageshack.us/f/kirbysong.jpg/

Inace direktor te firme je bivsi bokser, neki baja koji je drzao splav lukas a do tog polozaja je dasao tako sto se "udao" za kcerku osobe koji je zaduzen za ceo region jugoistocne Evrope. Ilustracije radi, to je osoba koja se ponosi time sto pije 6l koka kole dnevno :D

Da vas ne bih mnogo davio, pokazacu vam jos nekoliko slika koje su mi dali u fasikli.

http://img171.imageshack.us/f/filteri.jpg/

http://img338.imageshack.us/f/13zlatnihpravila.jpg/

http://img710.imageshack.us/f/stripvl.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Pustaju nam muziku uz koju moramo da igramo i djuskamo a izvodjaci su pussy cat dolls, shakira i ostali mtv kreteni. Posle toga pevamo "himnu kompanije". Na sledeca 2 linka mozete videti kako to zvuci i kako ide tekst :D naziv te pesme je "kirby spirit"

lmao, samo im fale menadžeri obučeni u improvizovane sveštenske odore pa da bude prava sekta :))))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kirbi u beogradu - slaba vajda

ali.

imam sestru koja zivi u jednom malom selu blizu kikinde. ona se RAZVALJIVALA od kesha od prodaje kirbija. fazon ponekad proda 2-3 dnevno.

u bogatim selima je dosta lako: kako komsija da ima to, a ja da nemam? inace prekinula je da radi zato sto je peder od shefa zajebao za placeno letovanje ako proda xy kirbija. ona je skoro duplo njegovu cifru obrnula i nije nista dobila. mada je dojaja prosla od provizije.

tldr: prodaj u selu, ne u gradu

Link to comment
Share on other sites

Meni je bivši kolega pričao da je bio na jednoj od tih motivational sastanaka, seli svi u krug, pohvatali se za ruke i počeli da pevaju. Kolega počeo nekontrolisano da crveni i da se znoji, kaže, jedva se smirio posle toga :(

Inače ovde kod nas krstare u nekim kombijima njih par, dok jedan ide po kućama i nagovara ljude, čim dobije zeleno svetlo svi se sjate i podonose masu nekih stvari za tu prezentaciju. Moja žena se jednom tako navukla, dva sata su likovi smarali, prosipali neka sranja na tepih i prali, sva sreća što je to sranje toliko skupo inače ne bi izbijali iz kuće :)

Lol, čitam sad ovo:

6. Zatvaraj na vrhu vala....

Genijalno, jebote, jel vam dolazio Alek Boldvin da vam diže spirit :)))))

http://www.youtube.com/watch?v=y-AXTx4PcKI

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je navikao, u 50% slucajeva dobija taj odgovor, 10 % samo zatvore vrata, 10% se izdere na njih a kod ostalih nekako udju u kucu =).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

jedna moja ortakinja je tamo radila nekih mesec dana i prodavali su joj svo vreme prichu kako ce da tabana do 3 meseca i onda ce da postane menadzer koji ce raditi u centrali sa jedinim zadatkom da obucava nove zaposlene. Uglavnom su neke price kao iz satanistickog kulta

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

zvali su mene na razgovor.naravno pri prvom pozivu nisu otkrivali o cemu se radi, samo su mi rekli da ce me zvati u ponedeljak da se dogovorimo za sastanak u utorak i da se firma zove falco.ja rekoh, ok nemam nista da izgubim, jes da ne znam o cemu se radi(nikakve informacije nije davala sem adrese), al aj, pocicu na taj razgovor.i u ponedeljak se nakanim da ponovo probam da nadjem nesto o toj lokaciji na netu i kliknem na prvi link koji je izasao, blog nekog lika.neka njegova ortakinja je isla na razgovor i lepo je objasnila ostalima o cemu se tu radi, tako da nema potrebe da se trosi vreme na glupost.

kad me je pozvala ONA, nameracio sam malko da je drkam, al za divno cudo nije se dala.

-dobar dan marko!pricali smo blabla

-jesmo bogme, jesmo!(sa maltene istim entuzijazmom ko ona)

-da li ste idalje raspolozeni za sastanak sutra?

-uuuuuuuuuhm, suuuutra...pa mooooze samo da nije od 14-18

-al...ali to je jedino vreme kad odrzavamo sastanke!

-ja bi naprimer, eto, rado dosao u sredu!samo da mi kazete tacno cime se bavi taj falco, meni ovo deluje ko cetke-metle?

-nista marko, prijatno.

:(

imao sam nameru da je drkam oko tih termina koji deluju bas ko neka sekta:)sve u svemu, ako vas pozovu na razgovor, drkajte ih ako vam se drka il ih jednostavno odjebite

evo linka tog bloga ako neko bas zarko zeli da se zaposli u kirbiju

http://prokka.net/27/03/2009/bizzz/karijera/susret-sa-kompanijom-%E2%80%9Emokra-krpa-gost-bloger-the-traveler

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Da kad je on radio u kirbiju, ukapirao sam da je zivot u stvari film.

Zamisli ljude kojima je usao na gajbu da ih ubedi da kupe jebeni usisivac ahahahahah

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zamisli još urađen i u odelu!!! :D

U stvari.. ne mogu ni da zamislim ko bi ga putio u stan? Kad bi kod AK-a zakucao na vrata, samo bi se čulo sa druge strane CANGR, i sutra u novinama "pasionirani igrač CS-a iskočio kroz prozor".

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...