Jump to content

Windows Live Messenger


Ramirez

Recommended Posts

prestao je juce da mi radi msn. svaki put kad pokusam da ga pokrenem mi kresuje, i izadje send error report govno. ne znam koji je uzrok jer je sve fino radilo na ovom sistemu od kako sam ga stavio. juce sam izasao na par sati, i kad sam se vratio gajbi je jednostavno poceo da zajebava (mozda je sestra mladja nesto ceprkala po netu, al nemam predstavu sta bi moglo da mi sjebe smao msn).

probao sam da reinstaliram. skinuo sam i par razlicitih verzija sa neta i pokusao sa njima, da bih na kraju uspeo sa verzijom 8.5. znaci instaliram je, i pokrenem sinoc i sve radi kao normalno. medjutim danas opet truba. opet pokusavam reinstalaciju svih tih verzija, ukljucujuci i 8.5 koja je radila juce, al ne radi. crash+error fazon sve vreme.

smorina ipo ja da vam kazem, posebno zbog toga sto ne znam sta bi mogao da bude problem imajuci u vidu sve ovo gore sto sam napisao. samo mi jos skace pritisak zato sto me "machine spirit" zajebava...

HLEP!1

Link to comment
Share on other sites

nije taj tip errora. izadje mi "Windows Live Messenger has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. blablabla", pa imam ispod toga da otvorim "What data does this error report contain?" koji me vodi ka error signature koji izgleda ovako:

AppName: msnmsgr.exe AppVer: 8.5.1302.1018 AppStamp:4717a53b

ModName: f3reprox.dll ModVer: 1.0.3.5 ModStamp:4b90c695

fDebug: 0 Offset: 000056f1

sto mi ne znaci nista, jer nije za pretragu bas.

imam ispod toga i "view the contents of the error report" sto mi izbaci huge report kodova i kojecega. da znam u sta gledam tu ne bih pitao vas za pomoc ovde ;[

Link to comment
Share on other sites

ja sam nekih 6-7 meseci na mirandi...mislim, live messenger mi je jedno 19 puta bolji, ali me mrzi da reinstaliram win samo zbog msn-a, ne znam kako bih drugacije resio problem uopste, cimao sam se mnogo...

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

moj brat je imao isti problem koji je jednostavno bio fantomski, i desavao se na bilo kom racunaru sa bilo kojim messengerom da je instaliran. account mu je radio na pidginu/trillianu/itd, samo na MSN (live) messengerima nije hteo

problem je nestao sam od sebe posle 2-3 meseca. doduse mozda je nestao i ranije, samo ga u tom periodu nije koristio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je crack za Pass4Sure (Cisco i Microsoft test okruženje) disableovao DCOM Server Process Launcher servis na XP-u, i posle toga MSN nije hteo da radi, čak i kad servis manuelno startujem. Format c: je rešilo stvar (i naravno posle toga P4S u virtuelnoj mašini :))

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nešto sam gledao po netu tamo vamo i naletim na program emesene. Isto je open-source i besplatan kao Pidgin, isto koristi GTK+ za "grafiku", ali je razlika što je pravljen kao Live Messenger klon, odnosno radi isključivo sa MSN messagingom. Zbog toga podržava ključne funkcije (npr. offline messaging radi nativno kao kod MSN-a, za razliku od Pidgina koji to imitira nekim plaginom koji šalje poruke tek kad se drugi korisnik konektuje). Takođe sadrži kompletan set ikonica iz Live-a, layout prozora može da se prilagodi kao u originalu, tu je kompletna privacy lista gde piše ko vas ima a vi ga nemate i obrnuto, znači sve isto.

Uglavnom, oduševljen sam i mogu reći da je ovo najbolja Live Messenger alternativa.

(U slučaju da vam se desi da UI bude mnogo ružan pri startovanju, možda su ostali repovi od nekih drugih GTK+ programa, pa podesite grafičku temu ovom alatkom, preporuka Clearlooks)

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...