Jump to content

Intesa vs Raiffeisen vs Societe


Recommended Posts

intezu nisam izabrao zato sto im ebanking radi samo u ie i treba da nosis cd sa sobom da bi mogao da ga koristis, i zato sto su supci

Znaci kako mene nervira ovo :)

Nije to jebeni intesin ebank, nego pogani peximov. Imas pexim i halkom, i oni rade samo u IE. ovaj koji radi u FF je od neke trece firme.

Inace na korak sam da ugasim i u intesi sve (iako su super) i odem u Postansku stedionici ili eventualno komercijalnu. Razlozi emotivne prirode.

Nekada sam bio u rajfajzenu, ono je i pored sjajnog kompjutersakog sistema i odlicen aplikacije, najidiotskija banka gde rade automati bez IQ-a.

Sve u svemu zapalimo banke strane

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

devizni i dinarski kod inteze, jer su najbolji, devizni i virtuon kod rajfa, jer su svojevremeno to prvi nudili.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Idi u Intesu, ljudi lepo kazu najbolja je.

Za hit racun, koji mesecno kosta 298din imas: (ako ti treba, naravno)

1.Maestro

2.MasterCard

3.AmericanExpress

4.Visa Internet

5.EasyTravelCard Visa electron (kartica sa slikom JEJ! :D obzirom da si ti dread, ova trenutno ima fine nacine za manipulacije or so I'm told ;)

Sms izadje oko 6 din, R na 1500 ti daje pregled racuna,K kartice, dobijas sms kad god primis/podignes novac.I da, SMS banking je free (osim na upit)

Link to comment
Share on other sites

Idi u Intesu, ljudi lepo kazu najbolja je.

Za hit racun, koji mesecno kosta 298din imas: (ako ti treba, naravno)

1.Maestro

2.MasterCard

3.AmericanExpress

4.Visa Internet

5.EasyTravelCard Visa electron (kartica sa slikom JEJ! :D obzirom da si ti dread, ova trenutno ima fine nacine za manipulacije or so I'm told ;)

Sms izadje oko 6 din, R na 1500 ti daje pregled racuna,K kartice, dobijas sms kad god primis/podignes novac.I da, SMS banking je free (osim na upit)

Al treba valjda i neki depozit?

I zashto njima na sajtu pishe 100/250 za normal/hit kad ovde ljudi kazhu 150/300? :D Hoshtepleri nemaju dobrog web admina :D

Idem u intesu poprilichno, samo danas ne rade -.- Kolko treba za izdavanje Visa Internet?

Ja kolko sam video slike te ETC Visa sa slikom, ravno da prodam prichu da sam Direktor Intese i da mi je to VIP kreditna kartica koja je u isto vreme i frequent flyer miles club kartica i da imam 10 milion milja...pobego bi od sebe...chak i da sam george clooney :D Bozhe kolko je to nakardna kartica bar po slikama na sajtu :(

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

100 din je odrzavanje normalnog racuna...

A ove kartice sto je Demian naveo, nemoj da te bune, Maestro dobijes i sa obicnim racunom, a Visa Internet moze da izvadi ko hoce, to nema veze ni sa jednim racunom.

Moj ti je savet, da za pocetak otvoris obican tekuci racun, sa Maestro Card-om, i ujedno uzmi i Visa Internet karticu. Lako ces ti kasnije da se prebacis na hit, jer na taj postojeci obican racun doneses samo potvrdu firme, i odma te prebace na hit, koje je ponavljam sranje. poz

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

100 din je odrzavanje normalnog racuna...

A ove kartice sto je Demian naveo, nemoj da te bune, Maestro dobijes i sa obicnim racunom, a Visa Internet moze da izvadi ko hoce, to nema veze ni sa jednim racunom.

Moj ti je savet, da za pocetak otvoris obican tekuci racun, sa Maestro Card-om, i ujedno uzmi i Visa Internet karticu. Lako ces ti kasnije da se prebacis na hit, jer na taj postojeci obican racun doneses samo potvrdu firme, i odma te prebace na hit, koje je ponavljam sranje. poz

Ma otvaram normalni, za Maestro znam, al verovatno uzimam i Electron (samo da mi pojasne kolko oni mene zapravo kradu sa onim vezivanjem na devizni rachun i kad placam u zemlji) i nadsv Visu Internet. A posle ako bude sve fino tju samo da im trazhi Visu Classic jer stvarno ne vidim za shta ja platjam u Hitu dodanih 150 dinara sem za zdrastveno osiguranje...kad upravo shto kazhesh pola svega toga ima i normal...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Vidi,da ne zbunjujem stvarno;

Ako primas platu, Intesa je najbolja.

Sve navedeno je samo opciono, ti ces uzeti sta je tebi potrebno.Mozda ni neces kreditnu?Ako ne, osnovni ti je dovoljan jer ja zaista ne znam sta to hit ima (sem besplatnih kreditnih).Visa Internet je besplatna, nista se ne placa ni otvaranje ni odrzavanje,nikad nisam imao nikakvih problema sa njom.

Besplatno podizes pare samo sa Maestrom, na svom bankomatu.Sve ostalo se placa, mene je podizanje u inostranstvu kostalo 3% sume, provericu izvod pa cu ti javiti.O kakvom vezivanju elektrona za devizni pricas, izgubio sam se tu :)?

Link to comment
Share on other sites

Ah, pa onda mozhda tamo kad budem imao veliki promet uzmem Hit da mi se isplati :D

@demian: Nisi me nishta zbunio :) A za electron na sajtu im stoji:

Visa Electron je debitna kartica namenjena vlasnicima deviznih računa. Svi koji otvore devizni a vista račun dobijaju je besplatno. Omogućava Vam plaćanje roba i usluga na prodajnim mestima sa oznakom VISA Electron i podizanje gotovine u zemlji i inostranstvu. Celokupna potrošnja, čiji je limit određen visinom sredstava raspoloživih na deviznom računu, obračunava se u evrima, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji.

Pa ti onda kolko sam prochito na nekom forumu, vuku sa dinarskog po srednjem kursu ako nemash nishta na deviznom. I u sushtini je to neka mizerna pljachka o 0.2%...nisam josh izrachuna, chekam shalter da vidim shta je tu i kako zapravo!

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

E da, sad ozbiljno (da ne bude da samo prosipam anarho-levicarske parole) sjajna stvar kod intese je taj povojan kurs, jer mozes da strpnes od svake plate malo evra da ustedis po tom, nizem kursu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ah, pa onda mozhda tamo kad budem imao veliki promet uzmem Hit da mi se isplati :D

@demian: Nisi me nishta zbunio :) A za electron na sajtu im stoji:

Visa Electron je debitna kartica namenjena vlasnicima deviznih računa. Svi koji otvore devizni a vista račun dobijaju je besplatno. Omogućava Vam plaćanje roba i usluga na prodajnim mestima sa oznakom VISA Electron i podizanje gotovine u zemlji i inostranstvu. Celokupna potrošnja, čiji je limit određen visinom sredstava raspoloživih na deviznom računu, obračunava se u evrima, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji.

Pa ti onda kolko sam prochito na nekom forumu, vuku sa dinarskog po srednjem kursu ako nemash nishta na deviznom. I u sushtini je to neka mizerna pljachka o 0.2%...nisam josh izrachuna, chekam shalter da vidim shta je tu i kako zapravo!

Pa sta ti tu nije normalno?Ako si otvorio devizni racun, logicno je da ti se obracunava po srednjem kursu u devizama.Devizni je inace besplatan za otvaranje.Takodje ti kaze da je limitiran iznosom na racunu, odnosno ako imas 5e tesko ces platiti nesto od 20e.To sto si procitao da vuku sa dinarskog nije tacno, osim ako taj nema HIT.Kad otvoris HIT dobijes dva racuna i dinarski i devizni.Ako nemas na dinarskom, a imas na deviznom pretvaraju ti devize u dinare po pomenutom boljem kursu i nadoknadjuju.U suprotnom, nemas - ne kupujes.

Sad, ako sam ja tebe razumeo, ti ces uzeti obican dinarski tekuci za 150rsd + devizni free uz koji ti ide besplatna VISA Electron?

Link to comment
Share on other sites

Pa sta ti tu nije normalno?Ako si otvorio devizni racun, logicno je da ti se obracunava po srednjem kursu u devizama.Devizni je inace besplatan za otvaranje.Takodje ti kaze da je limitiran iznosom na racunu, odnosno ako imas 5e tesko ces platiti nesto od 20e.To sto si procitao da vuku sa dinarskog nije tacno, osim ako taj nema HIT.Kad otvoris HIT dobijes dva racuna i dinarski i devizni.Ako nemas na dinarskom, a imas na deviznom pretvaraju ti devize u dinare po pomenutom boljem kursu i nadoknadjuju.U suprotnom, nemas - ne kupujes.

Sad, ako sam ja tebe razumeo, ti ces uzeti obican dinarski tekuci za 150rsd + devizni free uz koji ti ide besplatna VISA Electron?

Za pochetak tju da uzmem dinarski, VISA Internet i da vidim dal mogu da vezhem Electron na dinarski kao u svim ostalim bankama :D

raiffeisen nije radio ni danas jer im se to ukljucivalo u prvomajski odmor :D /spit

Valjda tako svim bankama?

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

@Debeli: U kojoj si filijali da te gnjavim redovno shto mi nema trece decimale na izveshtaju :DDD

ма какве филијале, радим у контроли мајке свих банака, у Интези ми је само рачун. тако да немој да ме цимаш да ти решавам децимале, дај нешто јаче, да можемо да их оплетемо једном контролицом.

:))))

Pa sta ti tu nije normalno?Ako si otvorio devizni racun, logicno je da ti se obracunava po srednjem kursu u devizama.Devizni je inace besplatan za otvaranje.Takodje ti kaze da je limitiran iznosom na racunu, odnosno ako imas 5e tesko ces platiti nesto od 20e.To sto si procitao da vuku sa dinarskog nije tacno, osim ako taj nema HIT.Kad otvoris HIT dobijes dva racuna i dinarski i devizni.Ako nemas na dinarskom, a imas na deviznom pretvaraju ti devize u dinare po pomenutom boljem kursu i nadoknadjuju.U suprotnom, nemas - ne kupujes.

Sad, ako sam ja tebe razumeo, ti ces uzeti obican dinarski tekuci za 150rsd + devizni free uz koji ti ide besplatna VISA Electron?

Интезин ХИТ текући рачун је БОГ свих рачуна.

ипак мислим (готово сам сигуран) да Виза електрон не вуче са текућег, већ има свој посебни дебитни рачун. са Маестром можеш да вучеш девизе по иностранству (банкомати, плаћања) а да ти терете текући (било динарски било девизни). Виза електрон ни са ХИТ рачуном не терети текући.

пошто Дреда интересује потрошња на Нету, мораће да има тај девизни рачун, који је бесплатан.

Интеза је дефинитивно вепн оф чојс, али најбоље је да седне код неке мачке у некој филијали да му све потанко објасни. знајућши Дреда, можда добије и оно што нема у понуди.

;)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Znaci kako mene nervira ovo :)

Nije to jebeni intesin ebank, nego pogani peximov. Imas pexim i halkom, i oni rade samo u IE. ovaj koji radi u FF je od neke trece firme.

Inace na korak sam da ugasim i u intesi sve (iako su super) i odem u Postansku stedionici ili eventualno komercijalnu. Razlozi emotivne prirode.

Nekada sam bio u rajfajzenu, ono je i pored sjajnog kompjutersakog sistema i odlicen aplikacije, najidiotskija banka gde rade automati bez IQ-a.

Sve u svemu zapalimo banke strane

sta me boli kurac ciji je :) ako imam racun u intesi, da bi koristio ebanking moram da koristim internet explorer i vucaram cd sa sobom gde god da idem

Valjda tako svim bankama?

pre neki dan, dolazim ja u rajfajzen banku, vrata otvorena, prilazim i gari mi odjednom zalupi vrata pred nosom i zakljuca i pokaze prstom na radno vreme koje visi o vratima. radno vreme je do 17, a ja sam dosao u 17.02

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ono sto hocu da naglasim je da mi lik nije prisao i rekao "izvinite vise ne radimo" nego mi je bukvalno zalupio vrata pred nosom

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno, radno vreme.Cao.U 19:00 lock, cao zdravo, ne interesuje me kome se zuri, kome ne,ko ima svadbu,ko nije spavao.Da sam mali privatni preduzetnik i da je moje, potrudio bih se da mi musterije budu srecne.Posto sam rob MALOG PRIVATNOG PREDUZETNIKA i posto ako ti dodjes u 17:02 i ostanem sa tobom do 17:07 ja ni dinar a ni hvala ne dobijam za to.I jos mozda izgubim bas.Evropski sistem rada jebiga, radim od pocetka do kraja radnog vremena - zamisli?

Link to comment
Share on other sites

da, Visa Internet kod Intese ima zaseban devizni račun, ako ikoga to zanima :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno, radno vreme.Cao.U 19:00 lock, cao zdravo, ne interesuje me kome se zuri, kome ne,ko ima svadbu,ko nije spavao.Da sam mali privatni preduzetnik i da je moje, potrudio bih se da mi musterije budu srecne.Posto sam rob MALOG PRIVATNOG PREDUZETNIKA i posto ako ti dodjes u 17:02 i ostanem sa tobom do 17:07 ja ni dinar a ni hvala ne dobijam za to.I jos mozda izgubim bas.Evropski sistem rada jebiga, radim od pocetka do kraja radnog vremena - zamisli?

ne citas sta pisem? :) nije problem to sto nije hteo da me usluzi nego nacin na koji me je odjebao

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...