Jump to content

Ovo je poslednji "gde ima topik" na RUR-u!


Recommended Posts

Ali zašto bi to neko hteo da ima? :)

Ozbiljno, postoje jasni razlozi zašto nema puno ljudi koji imaju takve vizitke, plus je to sve tekovina brzog razvoja tehnologije, uslovno rečeno, pa su se ljudi istripovali da su i takve stvari "kul", plus je dokazano da takvi CD-ovi (posebno ovaj kao zupčanik majko moja :)) oštećuju DVD uređaje.

Ali ako si i dalje zagrejan, raspitaću se ko to radi pa ću ti javiti, radila je to gomila štamparija.

Link to comment
Share on other sites

Ma za vizit-kartu je debilno, naravno... Ne treba mi zato.

Zgodno je i simpatično za distribuciju određenih materijala, e-bookova itd. Znam da vama smešno zvuči, u fazonu, što mu ne bi napisao link gde si to okačio pa da skine, ali niste svesni koliko ljudi nije u stanju da ispravno prekuca neku adresu u browser, a onda eventualno ako to nije direktan download link, da pronađe kako da skine... Neki bi odustali već pri samoj pomisli da moraju nešto da urade na kompu da bi do toga došli, umesto samo da im se pojavi na ekranu.

Znam ja npr. mojoj kevi kada god nešto diktiram, pa uvek je problem, ako sadrži naša slova (jer joj je u firmi na defaultu naša latinica), pa ima prored između dve reči, nema prored, tačku, ma...

Nije mi samo jasno što oštećuje drajv, kada ga on hvata za onu rupicu koliko ja znam, a ovo spolja samo vitla po vazduhu?

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Nije mi samo jasno što oštećuje drajv, kada ga on hvata za onu rupicu koliko ja znam, a ovo spolja samo vitla po vazduhu?

nema uniformni moment inercije pa prouzrokuje oscilacije u motoru CD drajva? or something ... to je jedino sto mi pada na pamet sa ovako laickim znanjem fizike iz srednje skole

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Ma za vizit-kartu je debilno, naravno... Ne treba mi zato.

Zgodno je i simpatično za distribuciju određenih materijala, e-bookova itd. Znam da vama smešno zvuči, u fazonu, što mu ne bi napisao link gde si to okačio pa da skine, ali niste svesni koliko ljudi nije u stanju da ispravno prekuca neku adresu u browser, a onda eventualno ako to nije direktan download link, da pronađe kako da skine... Neki bi odustali već pri samoj pomisli da moraju nešto da urade na kompu da bi do toga došli, umesto samo da im se pojavi na ekranu.

Znam ja npr. mojoj kevi kada god nešto diktiram, pa uvek je problem, ako sadrži naša slova (jer joj je u firmi na defaultu naša latinica), pa ima prored između dve reči, nema prored, tačku, ma...

Nije mi samo jasno što oštećuje drajv, kada ga on hvata za onu rupicu koliko ja znam, a ovo spolja samo vitla po vazduhu?

+1000

Gomila "poslovnih ljudi" na kompu zna jedino da redja pasijans! ;/

.

Link to comment
Share on other sites

Ako nije za vizit karte, onda kupi i uradi sam, imas po mega marketima ove pravougaone blanko a vecina novijih stampaca ima adapter za njih. Radio je moj kume book-ove za modele pored stampane i u digitalnoj varijanti sa tim.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja i bih najradije da to sam uradim, ali gledao sam po Tempu itd, nigde to nisam video, ako neko ima i takvu konkretnu informaciju neka javi slobodno.

@trooper

Ima smisla to što si rekao, ali onda ovaj reckavi što ga je Laki optužio da je najopasniji, uopšte nije opasan, on bi imao uniformnu rotaciju, ne bi zezao... Bio bi onda najzajebaniji ovaj što je kao bočica parfema, on je totalno nesimetričan.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

pekare, zašto tvoj kum ima toliko kulji posao od tebe? :D

nema uniformni moment inercije pa prouzrokuje oscilacije u motoru CD drajva? or something ... to je jedino sto mi pada na pamet sa ovako laickim znanjem fizike iz srednje skole

mislim da bi to sa momentom imalo smisla samo ako bi mašina neprecizno isekla disk, inače će moment biti ok sve dok je tako isečen disk centralno simetričan.

a i dvd ne bi trebalo da pravi probleme, veća je frka sa cd-ovima koji se brže okreću.

p.s. lale, piše u uputstvu i da ih ne intaliraš u bazenu :)

Link to comment
Share on other sites

Uh Laki, čitao si uputstva za CD drajv... [:D] Je l' te to mučila neka tajna služba? [8D]

Šalu na stranu, gledaću da uzmem neki normalniji ako budem imao prilike da biram. Sa druge strane, gomila drajvera za razne kompjuterske uređaje je dolazila na tim mini sranjcima, malo nelogično da neko iz IT industrije distribuira drajvere ili bilo šta propratno ako se pouzdano zna da je to štetno.

mislim da bi to sa momentom imalo smisla samo ako bi mašina neprecizno isekla disk, inače će moment biti ok sve dok je tako isečen disk centralno simetričan.

Pa to, onaj kao bočica parfema nije centralno simetričan, verujem da taj može da sjebe drajv.

EDIT: Evo sada vidim ima neki i kao kućica na onoj prvoj slici koju sam okačio.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

plus je dokazano da takvi CD-ovi (posebno ovaj kao zupčanik majko moja :)) oštećuju DVD uređaje.

daj neki link, to moram da vidim.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Šalu na stranu, gledaću da uzmem neki normalniji ako budem imao prilike da biram. Sa druge strane, gomila drajvera za razne kompjuterske uređaje je dolazila na tim mini sranjcima, malo nelogično da neko iz IT industrije distribuira drajvere ili bilo šta propratno ako se pouzdano zna da je to štetno.

To su drajveri za uređaje nekih kineskih proizvođača, misliš da njih briga dal' ćeš ti nešto svoje da sjebeš ili ne? :)

Link to comment
Share on other sites

a zasto ne bi razmislio o vizitkama koje imaju u sebi one ultra slim usb drajvove od po maks 512 mb

Pa nije ni to loše, gde to ima?

Ima valjda i Data Copy i Copy Centar tu uslugu...

Evo proverih, nemaju... Takođe ko reče da ima u megamarketima proverio sam Rodu i Tempo, nema ni tamo.

Potraga se nastavlja! Ko zna nešto, neka viče! I ova igijeva ideja o USB-u mi se vrlo sviđa, to izgleda ovako:

usb_business_card.jpg

MTO-BO00068-3.jpg

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

@cd-ovi

nemas to nigde u srbiji, trazio sam ja pre par nedelja i nemoguce je naci.

ako je u pitanju promo materijal, mnogo bolje resenje ti je usb, ako uzimas na veliko mozes da nadjes za 5eur po komadu 2gb usb, doduse standardne na kojima moze da se radi stampa, nisam vidjao te kao kartice da nude

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...