Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

Ja malopre imao 100k na small blindu. Big blind ima 200k. 24 igraca, 20 placa. Dobijam AQ suit i svi do mene se fold. Razmisljam se da kradem sa min raisom i reko bolje da idem all jer je moguce da mi plati min raise sa bilo cime. Naravno lik okrece AA i ispadnem. Krvio mi bilo malo jer mi je roll slab i mogao sam da iskuliram jos 5 min do nagrade (~70e 20. mesto a to mi je u ovom trenutko solidan br boost ) ali opet pokusavam da izbegavam "dogmizavanje" do prize pool-a jer je to pogresan potez na duge staze. Bice bolje sutra

Meni je tu ok open shove sve dok tih 100k nije vise od 15bb. Upao si u vrh njegovog rangea, a da ne pricam da u dinamici sb vs bb, i btn vs blinds, mnogo sire mozes da callujes jer je profitabilno gotovo any two da shovujes sa stekom od 10bb. Znaci bukvalno on ce ti tu u 95% slucajeva okrenuti keca kojeg dominiras (a snapovace te skoro uvek), razne KQ,KJ, parove manje, a imas i raznorazne ludake koji ti tu nece baciti ni konektore :D Ja sam juce obv ispao sa prvog hive turnira jer sam pozvao K2o shove sa buttona, lik okrenuo 85, ali boli ga kurac, ranuje dobro :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam kontao da je dobar shove.

 

Nego sad sam ispao sa Hive Event 5. 5k guarantee. Ispao 11ti ruku pred final table. A8 na dugmetu imam 150k, blind je bolesnih 25k. Small blind me krade sa J9 izadje mu J. Bas mi neda poker da uzmem nesto vece od 200e u posljednje vreme.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ti ces minrejzovati vrh rangea i svako dobar ce postati svestan toga posle izvesnog vremena. Ako balansiras, onda ok. Nemac je malo radio sa Micanom (koji se sa Veljkom i ostalima raspravljao oko toga), ali se ja generalno slazem sa njim i usvojio sam tu shove strategiju sa AQ jer generalno, precenjujemo tu ruku, precesto cemo promasiti sa tako plitkim stekom, cbetovacemo i izgubicemo 30% steka, u situacijama gde cemo shoveom cesce uci u situacije da smo ispred, nego sto ces tu shovnuti 12bb A7 recimo, jer A7 nikada neces otvarati sa 15bb. 

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni nije ok shove sa AQ sa 12-20BB... AT+ ja tu min raise callujem jer ces tako da izvuces max value na turnirima, istao kao i 77+, setup je setup i ne mozes nista protiv toga :)

ja min raisovao A9 suited sinoc sa buttona u bubble-u... izasao flop AJ9... covek mi okrenuo AJ...

Da, ali ti ces minrejzovati vrh rangea i svako dobar ce postati svestan toga posle izvesnog vremena. Ako balansiras, onda ok. Nemac je malo radio sa Micanom (koji se sa Veljkom i ostalima raspravljao oko toga), ali se ja generalno slazem sa njim i usvojio sam tu shove strategiju sa AQ jer generalno, precenjujemo tu ruku, precesto cemo promasiti sa tako plitkim stekom, cbetovacemo i izgubicemo 30% steka, u situacijama gde cemo shoveom cesce uci u situacije da smo ispred, nego sto ces tu shovnuti 12bb A7 recimo, jer A7 nikada neces otvarati sa 15bb. 

ovaj lik sto ga cesto gledam je isto u tom fazonu... ako je izmedju 10 i 15 BB... uvek ce da shavne AQ... bacice samo na raise i reraise... logika mu je da uglavnom nece flopovati i da ce onda biti u situaciji da napravi kriticnu gresku u post flop igri... 

Link to comment
Share on other sites

AA vs KK preflop... turn K 250BB

AA vs KJ... flop KJ... 200BB

JJ vs AA flop QJ9 all in... runner runner boja... 300BB

46 na bb fold to anybet... small blind dodaje... izlazi 357r...  min raise/reraise jedno 20 puta do all in-a... lik okrece 33 river 3... 200BB...

iz tilta tribetujem 78s... lik 4bet... placam... flop 9TJr... lik full pot, ja all in (jos mrmljam: ako si me 4betovao sa KQ zelim ti rak :D )... okrece QQ... turn K... 200BB...

kunem vam se, sve ovo se desilo za pola sata... session sam zavrsio sa -1BI... znam, trebalo je da ustanem kada je lik flopovao KJ... :D

 

igrao sam zajebani bounti prekjuce 15+5+2 (i samobanovao sam se posle toga sa zajebanih turnira kao i lubenica :D )... pocelo je jako lose posto sam izgubio sa AA 20% stacka i nisam posle mogao nikoga da izbacim... zanima me koliko sam lose odigrao poslednju ruku...

blindovi 200/400 (mislim da je krenuo ante, ali nisam siguran)... utg flat raise (totalno loose lik sa brda cipova, ali ih rasipa polako i poprilicno je nafidovao neke za stolom)... 3 call-a i fold... drzim TT i imam 15BB... small blind ima isto cipova kao i ja, bb je dced...  u tom trenutku sam otprilike 70/120 (40 je u isplati)... 

call po meni nije dolazio u obzir... da bacim 2 blinda u potu sa jos cetvoricom mi je delovalo nerealno... razmisljao sam se koji bih flop voleo da vidim da bih grunuo ili callovao all in (posto bih imao otprilike isto cipova koliko bi vec bilo u potu)... fazon 26Tr... to nije realno... :D da je bio samo jedan call mozda bih foldovao... na reraise bih foldovao 100%... ali previse je bilo cipova u potu i nadao sam se da cu sa all in-om da izolujem jednog i igram flip za triple up... 

ispratio me je samo UTG+1 sa KK... deluje mi kao da je sve tempirao da me nasadi na kurac... znao je da ovaj dize svasta, znao je da ce vise ljudi da calluje, posto je pola stola bilo poprilicno deep... i tacno je sacekao da se neko izalavi, pa da ga usere... flop je bio under (fazon 973r) tako da bih i sa callom sigurno gurnuo all in na flopu... 


e da... a na nekom smesnom turniru mi ostalo fazon 5bb i blind na blind me gruva chipleader... K3o na TT... AQQ9A... kad nece, onda NECE... :D

Link to comment
Share on other sites

Sarmo, sto pre prestanes da pamtis i da reagujes na ovakve ruke to bolje, veruj mi. Sve je moguce dok nema 0% i to je to :)

Sto se TT ruke tice, to je auto snap shove ako je UTG takav kako ga opisujes, a UTG+1 (ako je on callovao uopste) nije najveci kamen na svetu. Mnogo je vec u potu, ICM nema nikakvog uticaja jos, i takav spot sa TT ja ne propustam.

Sto se tice one gore ruke sa AQ, slazem se pomalo sa obojicom. Veliku razliku pravi igrac na bb. Ako je fish, ja otvaram ceo svoj 12-15bb range, tipa 2.5-3x, ako je reg, onda shovujem ceo range. Min protiv rega mi se bas ne svidja, ljudi sad precesto calluju i brane blind sa svim i svacim.

 

Srecno svima danas, dobra nedelja, moj omiljeni dan. <3

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

Petre, da li mozes da mi kazes kakvo je tvoje misljenje sto se tice limpa sa btn? Poceo sam masovno da ga koristim jer apsolutno imam edge postflop. Pritom, balansiram u potpunosti taj range, limpujem i premijume, ali i totalna govna tipa T3s jer realno ljudi masovno odustaju od limpovanih potova i ne bore se za njih.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ja to ne radim generalno, open limpujem samo SB vs BB. Sad kad razmislim malo, u ranim fazama bi moglo da bude ok, sto vise deep turnir, to bolje - odigras skroz small ball protiv losijih, pasivnih ljudi i mislim da je to ok. Kapiram da nemas limp/fold u takvom slucaju?

Regovi koji su solidni+ bi mogli da ti naprave problem cini mi se, jer ulazis u ruku bez ikakvih informacija o njihovom rangeu, i dosta ce manje bacati postflop. U kasnim fazama mi se ne svidja, mislim da je shove/raise sasvim dovoljno opcija za ceo range, jer moras da balansiras premiumima limp range, a mislim da ti onda raise range ostaje preslab i bez premiuma (?), a moras da imas i raise/fold, raise/call i to sve postaje prekomplikovano i niko ziv to ne moze da isprati. :D 

Moguce da je ok da limpujes sa <20bb bas value heavy range i da siroko callujes regove, to mi deluje kao da ima smisla.

Mada kapiram da nisi ni planirao da limpujes T3s sa 20bb a i balansiranje rangea na velikim MTT turnirima je precenjeno... :P

Ne znam, nisam mnogo razmisljao o tome do sada pravo da ti kazem, nabacao sam sta mi je prvo palo na pamet. :)

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

ma meni je skroz regularno da izgubim na runner runner... da puknem od 2 outa na riveru... ali ne 9 od 10 puta u pola sata... onda me stvarno pogodi...

lik ti gurne all in na flopu AQJ, gde ti drzis AA... okrene ti 56o i izadju TK... plati covek 3bet i donkuje te na takvom flopu... znam da je taj lik divan za sve nas... i obelezen je istog momenta... ali ako mi se to ponovi dovoljan broj puta u kratkom vremenskom periodu ODLEPIM... 

pritom mi je tesko da ustanem sa stolova i kada dobijam i kada gubim... najlakse mi je da quit-ujem kada se vrtim 3 sata... :tf:

a za turnir sam bas dosta razmisljao... jbg cash game igrac... meni je JJ ruka na koju sam izgubio najvise love i onda shavujes sa TT ceo sto na turniru... treba se privici... :D

Link to comment
Share on other sites

Juce mi se desilo nesto po prvi put od kad igram poker... bablovao sam na 5/7 turnira... dok sam na preostala dva isto bio blizu isplate...

maksimum pet ruku bih odigrao drugacije i to da su moji protivnici igrali sa otvorenim kartama...

bez obzira na surovost flipa u odlucujucim trenucima zaspao sam kao da sam osvojio wsop... :p

Link to comment
Share on other sites

Ja sam morao da ga nadjem na playerscope-u i rezultati nisu bas ispunili moja ocekivanja :D Al to je samo za turnire tako da necu nista da kenjam, mozda mlati lovu na keshu. Nek kaze covek sam ako hoce

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...