Jump to content

Tastatura A4 Tech X7 G800


Pipboy

Recommended Posts

Iam već skoro deceniju neku šugavu Arowana tastaturu, koja još uvek besprekorno radi, ali reko ajde da se ponovim sa ovim delom hardvera. Kod jednog čoeka sam video ovu A4 Techovu i oduševio se, ima sve što mi treba lepo raspoređeno (nije nabudženo i ubudženo pa stisneš osam tastera odjednom kada kucaš nešto), WASD i strelice su prevučene kvalitetnom gumom a za svaki slučaj dobijaju se i standardni ovi tasteri kada se gumeni pohabaju, ima USB i audio/mic priključke (još jedan plus), mogućnost da se isključe Win tasteri, promenljivi odziv tastera (još jedan plus, mada još uvek ne znam za čega bih to koristio), ima valjda 15 dodatnih gamerskih tastera što mi je takođe interesantno (nije da mi nešto fale tasteri, ali lepo kad imaš neke prečice koje su nadohvat ruke, prvo mi pao na pamet Mass Effect i powersi koji ovde mogu lepo da se rasporede), a najvažnije od svega izgleda svemircki i slagaće se sa stolom, monitorom i zvučnicima, što je ženi i najbitnije.

Pošto nisam neki stručnjak/fanatik za tastature, a multimedija preko istih me ne oduševljava previše (ima i to na ovoj, kao dodatni plus), a ono što mi treba od nove tastature su stvari koje sam pohvalio, čisto neka neko baci mišljenje o ovoj ili nekoj drugoj za koju smatra da je bolja (a da je u normalnom cenovnom rangu, do 2000 dinara, što je i slučaj sa ovom). Takođe, pošto ove više nema u ovoj selendri gde živim, mogla bi i preporuka firme koja se bavi prodajom i slanjem istih preko neta. Zavaljujem unapred, evo i slički, baš je moćna :)))

01.jpg

05.jpg

03.jpg

10.jpg

20.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

znam na osnovu iskustva nekoliko drugara da a4tech plasira prilicno "shit" proizvode. ja licno iz istih razloga ne volim tu firmu. jesu jeftini, ali se dosta brzo trose/kvare. slicna takva tastatura (nije isti model, ali je x7 serija), je kod mog druga za nekih mesec dana na tim gumiranim delovima izgubila oznake skroz (izbrisali su se od svakodnevnog kucanja valjda :D). moja preporuka bi bila logitechova g11 tastatura http://www.youtube.com/watch?v=eF5DmIfhUqA. kod nas se moze naci recimo u gamesu (game-s.rs), a cena joj je sada ja mislim oko 3k. ne uklapa se u budzet koji si predlozio ali tih 1k sigurno ne bi bilo baceno uzalud. takodje ima te macro tastere koji tebi trebaju, 2 usb prikljucka, cak i svetli u mraku [8D] tako da kontam da bi se uklopio i u gospodjinu zamisao :). jedini manjak (po tvom kriterijumu) je nedostatak tih audio/mic izlazaka ali na tastaturi od 2k to bas i ne moze da bude adekvatno odradjeno po nekoj mojoj proceni. nadam se da sam pomogao :)

Edited by toma
Link to comment
Share on other sites

Svaki savet je dobrodošao, zato i pitam da se ne zalećem :)))

Taj audio džek je najmanji problem, saću vidim našta liči ta druga, linak ne radi.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

znam da nije gejmerska tastatura ali evo

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-sk-8115/comp_comp_keyboard/177/415

odlican kvalitet, ne bi je menjao ni za taj g11 koji je iskreno najruznija tastatura koju sam video, da ne pominjem kolika je, premeri sto pre nego sto uzmes nju :)

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ima moj ortak tu tastauru. Pika Dotu i wc3 sa nje. Skroz preporuka!

Što se tiče firme A4 tech, imao sam dva A4 tech misha i zajedno su mi trajali oko 4.5 godine. Tako da ne znam baš koliko miš treba da traje nekom da mu se ne bi "brzo" istrošio.

Manja zamerka može da bude na finalnu izradu A4 tech proizvoda. Naravno da nije kvalitet plastike kao kod Logitecha/Razera, ali je skroz ok.

Za 2k nećeš naći bolju tastaturu sa svim tim funkcijama.

Nadam se da ti je ovo pomoglo. :)

Edited by Vladica^.^

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo pre metar dana ovo lukosu i PREZADOVOLJAN SAM !!!

Tasteri gumirani, svetluca plavo - idealno u potpunom mraku,

sa zadnje strane USB port i audio out izlaz, radi ko zmaj,

moze da se nadje za 5-6 soma mislim, ja je uzeo polovnu...

lycosa_spot.jpg

thumb_lycosa_07.jpg

a moze i samo WSAD da svetle lal!

60502d1195869622-razer-lycosa-gaming-keyboard-i-got-dsc00143.jpg

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pošto polako odustajem od ovog X7 (mada me još drži), kakav je verdict za, npr., ovo:

Genius_SlimStar335.jpg

Genius Slimstar 335 Battlecraft

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve zavisi za sta ti treba tastatura (gaming, kucanje, etc.). Imao sam neke A4tech tastature i znam da tasteri posle nekog vremena sve vise lupaju, genius je ok, ali moja preporuka je svakako logitech. Imas dobre logitech-ove media tastature koje su po 2-3k, msm da bi ti to zavrsilo posao...

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim ovu tastaturu a4tekovu sigurno godinu i po i zasad radi sve normalno, iako je udarana milion puta i to jako ... jos jedan plus taj dan kad sam kupio tastaturu, slucajno sam prosuo po njoj po bokala vode i evo i dalje radi normalno, mozda je mene usrala neka neunistiva serija ali zasad radi kao i prvi dan ... jedino sto je ps/2 pa pisti kad stisnes vise dugmadi, ako je to uopste zbog prikljucka ne razumem se najbolje u to ... Ali moja ti je preporuka svakako ova tastatura ...

za te pare(1500 din) definitivno je najbolje sto mozes naci ...

retard sad tek video da topik ima 10 dana -.-

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Ova x7 izgleda interesatno jer ima dugmice levo od leve ruke i neke ispot space-a, moze da bude korisno.. u nekim igrama dugmica nikad dosta. Zna neko josh neke slichne tastature? ne moraju da svetle i imaju takve zajebancije... samo da budu useful sa dugmicima shto vishe

Elem, neki likovi da bi dobili par dugmica korisnih vishe, ruku pomere sa "w asdf" na " e sdf".. ako se pomeri josh za jedno noda shift i ctrl budu mnogo daleko pa ne valja

edit:

za ove dodatne dugmice iskljuchivo mislim na da budu korisne za gejming.. ne treba mi da palim winamp i gledam mail ;p

Edited by TeacH

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto je rev rekao, ova dell je sasvim ok, sto prostije to bolje (ja imam logitech classic 200 usb). Ali za vas kojima treba puno dugmica za male pare, ovo je ok tastatura, mada meni bi licno smetali ovi tasteri ispod spejsa. Uostalom, sube vam je dao misljenje, a on je ima...

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...