Jump to content

Bear Grylls - Man vs. Wild


Recommended Posts

Koliko vidim nema topica o njemu i ovom reality show-u/emisiji (šta god :D).

Kako vam se čini? Ja sam skinuo sve sezone i sad polako gledam. :)

Po mom mišljenju možda jedna od najkorisnijih emisija ikada emotivana na TV-u.

Ne samo po čistom preživljavanju (malo je verovatno da će se neko naći u prašumama Belizea :D), već po njegovoj inventivnosti i kako čovek može da iskoristi najbolje iz sebe u prirodi. :)

Takođe moram da mu odam rispekt za sve što je progutao/pojeo. Ima epizoda "Bear Grylls Eats" - gledajte je pre hasa. :))

Nisam gledao ovo na Discovery-ju "I Was Bitten". Je l' i to valja?

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ok je lik, mada ima nekih problema sa njim... Osim sto neki tvrde da je veliki fejker, u svojim emisijama uvek zaboravlja da napomene jednu stvar - ako ti se desi neka nesreca i zavrshish "nasukan" u nedodjiji, osnovni savet je da se ne pomerash sa mesta pada jer ce te tamo prvi potraziti spasioci...

Ali ako to stavimo na stranu, interesantne su scene kada od nekih stvari koje nadje u prirodi napravi alat, obrok, ili skloniste.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

da da cuo sam i ja da mu je sve to kao vec podmetnuto sta ti je znam ...po meni ....stvarnooo

ja mu skidam kapu...

samo neverujem u to hvatanje tih zivotinja ...znas on kao postavi zamku i kao idem da prosetam i ono pup! ju jbt zec ili tako nesto :)

ali sto se tice ribe stvarno je majstorski hvata : )

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam brda man vs wild, pa cak i one specijale.stajaznam, ja ne posmatram emisiju kroz to sta je namesteno sta ne, jednostavno se prepustim i upijam:)kad bi cepidlacio i gledao sta je namesteno sta ne prvo pitanje koje bi postavio sebi "Zar kamerman nije duplo veci baja?" :)

i da, emisija kad je u legiji stranaca je vrh.tad je bio mladji dosta cini mi se.

i was bitten(charlie did it i knew it!) nisam jos gledao.jel se daje na diskoveriju?posto ovakve emisije zaista ne skidam, nego kad uhvatim na tvu.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

meni je totalno smeshan

i one zamke nema shanse da odrade svoj posao a on ono hvata kao blesav na njih

i njegovo prokleto stenjanje pri najmanjem pokretu me uzasno nervira... previse se trudi da bude ubedljiv i to me odbija od serije

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I meni je lik smesan skroz, tj. ok je, jede govna i ostalo, odgledam ponekad na diskaveriju jer se uglavnom emituje kad ja lezim u krevetu i uspavljujem se uz tv... i ono, sve je isto - pojavi se negde, pojede koju larvu, govno ili leš, sasvim slučajno nađe neki kanap ili lanac, napravi zamku, ulovi nešto i pojede, posle preskače neke litice, obavezno se pokvasi itd... a naravno kamerman je ninja 3 puta veći od njega onda. Interesantno mi zvuči to kad je u legiji stranaca, voleo bih to da odlgedam, ako ima neki streaming link, mrzi me da skidam, hvala :)

Poenta je da sve te emisije na diskaveriju, ti "reality show"-ovi, imaju scenario. Najodvratnije su mi one emisije o radionicama raznoraznim, što prave custom automobile/motore, obavezno vrh riba koja je kao neki mehaničar, u razradi obavezno neko kašnjenje ili problem, pa onda kao u frci su "omg još 29 sati do predstavljanja a motor kasni!" da bi na kraju svi bili srećni i nasmejani lalala...

Link to comment
Share on other sites

Po meni to je emisija iskljucivo zabavnog karaktera iz koje realno ne mozes da naucis nista ... vrhunac svake emisije je ustvari kada on pojede neku bubu sto je prilicno tupavo.

Postoje mnogo bolje emisije na tu temu koje nisu sklepane oko toga da voditelj skoci u neku nedodjiju jede govna i pije mokracu i jede bube ... Recimo bushcraft BBC emisija jedno vreme se emitovala na discoveriju ... medjutim voditelj nije jeo bube pa je verovatno zato uklonjena.

Discoveri i svi ti navodno science kanali su slicni pinku i ustvari imaju po 3 4 velika brata u razlicitim verzijama zamaskirane u neku junk nauku ... razumem da 90% ljudi to vise voli da gleda nego neki suvoparni dokumentarac medjutim meni je to totalno ogavno.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Po meni to je emisija iskljucivo zabavnog karaktera iz koje realno ne mozes da naucis nista ... vrhunac svake emisije je ustvari kada on pojede neku bubu sto je prilicno tupavo.

Brate ne znam da li si cuo,ali zahvaljujuci toj njegovoj emisiji neki lik se negde izgubio i rekao je kad su ga nasli da je radio isto sto i Bear i da mu je pomoglo...

Imate u novom Playboy-u intervju sa njim gde on lepo objasnjava sta je i kako je...Kaze da ide sa njim ekipa od 3 kamermana,da su unapred pripremljeni i da on pre svakog snimanja ide sa "lokalnim rendzerom" u blago upoznavanje terena,obraca paznju na opasne predele itd..Kaze da sad imaju 2 tima,dok on sa jednim snima,drugi ide u izvidnicu sledece lokacije za snimanje.Takodje imaju full opremu sa sobom(satelitski tel,hranu,neko oruzje i ostalo...Znaci ni jednog trenutka on nije rekao:"e brate ja sam idem u 3 kurca i bas sam faca...itd...".Sve je otprilike isplanirano,ali dosta i improvizuju sto i daje neku draz emisiji...

Cilj emisije kako je on rekao je da pokaze kako se snaci u situaciji kad si izgubljen u nekoj sumi/dzungli/pustinji/stepi ili gde god...

da ne kenjam vise,koga zanima nek nabavi playboy! [8D]

It's half man,half bearpig...NO,its half bear,half manpig....half pig,half manbear?

Link to comment
Share on other sites

Cilj emisije kako je on rekao je da pokaze kako se snaci u situaciji kad si izgubljen u nekoj sumi/dzungli/pustinji/stepi ili gde god...

a ja sam mislio gledanost i zarada :(

river monster's je do jaja stvar sto se toga tice

juce sam gledao kako hvata soma od 80 kila gde su na kraju zakljucili da moze da bude jos veci

a postali su tako veliki jer lokalni crnci sahranjuju svoje mrtve u reci gde ih spaljuju

i onda su ribe pocele da se tove i tove ostatcima ...

to ne moze biti namesteno nikako a sigurno nije nesto sasvim obicno ili glupo da bi bilo dosadno

na stranu to sto pola emisije ponavljaju scene/reklame i kupuju vreme nekim nebitnim sitnicama

@topik

emisija kad je bio u legiji je poebdnicka :) odgledao sam je 2x celu ja mislim

Link to comment
Share on other sites

Brate ne znam da li si cuo,ali zahvaljujuci toj njegovoj emisiji neki lik se negde izgubio i rekao je kad su ga nasli da je radio isto sto i Bear i da mu je pomoglo...

Imate u novom Playboy-u intervju sa njim gde on lepo objasnjava sta je i kako je...Kaze da ide sa njim ekipa od 3 kamermana,da su unapred pripremljeni i da on pre svakog snimanja ide sa "lokalnim rendzerom" u blago upoznavanje terena,obraca paznju na opasne predele itd..Kaze da sad imaju 2 tima,dok on sa jednim snima,drugi ide u izvidnicu sledece lokacije za snimanje.Takodje imaju full opremu sa sobom(satelitski tel,hranu,neko oruzje i ostalo...Znaci ni jednog trenutka on nije rekao:"e brate ja sam idem u 3 kurca i bas sam faca...itd...".Sve je otprilike isplanirano,ali dosta i improvizuju sto i daje neku draz emisiji...

Cilj emisije kako je on rekao je da pokaze kako se snaci u situaciji kad si izgubljen u nekoj sumi/dzungli/pustinji/stepi ili gde god...

da ne kenjam vise,koga zanima nek nabavi playboy!  [8D]

lol

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Za hejtere koji misle da je apsolutno sve namešteno neka pogledaju

S05E01.Bear.Grylls.Ultimate.Survival. Mexico.HDTV.XviD-GNARLY

Man.vs.Wild.S06E10. Montana.HDTV.XviD-OMiCRON

Man.vs.Wild.S06E14.North.Africa.HDTV.XviD-GNARLY

Montanu posebno kada su mogli svi da izginu!

Inače u ovoj Man.vs.Wild.S06E13.720p.HDTV.x264-MiRAGETV opisuju ko sve ide sa njim tj. ono "Behind The Scene"

Čovek je kralj! :)

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

ta montana ako mislis na scenu sa vozom je takva namestaljka lol. kao ovde voz ide jednom u pet dana i bas kad su usli u tunel naidje voz. i lol on skoci na voz i sledeca scena kamerman ga snima kako trckara po vazu sa jednog od vagona.. lol

ali super je emisija, zabavnog je karaktera i tako je i treba posmatrati

\m/

Link to comment
Share on other sites

ta montana ako mislis na scenu sa vozom je takva namestaljka lol. kao ovde voz ide jednom u pet dana i bas kad su usli u tunel naidje voz. i lol on skoci na voz i sledeca scena kamerman ga snima kako trckara po vazu sa jednog od vagona.. lol

ali super je emisija, zabavnog je karaktera i tako je i treba posmatrati

Ovi "lol" argumenti su ti baš jaki! Kaži mi kako su terentni voz namestili? Scena kada se on penje uz taj most je prestravična ili kada gura sebi u bulju onu polu-zagađenu vodu da bi uneo neku tečnost ili kad jede ona bug-burger.

Da baš je zabavnog karaktera. Sve se smejem kada jede one odvraštine.

Zabavnog karaktera ti je onaj Survivor na FOX-u a ne ovo.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi ne kapiraju da se on dokazao odavno. Boli njega uvo da zabavlja retarde koji menjaju kanale po ceo dan na TV-u.

Pošto smo generalno postali toliki no-liferi, on pokušava neke osnovne stvari da objasni ljudima kada je u pitanju preživljavanje.

A i realno većina ljudi sa ovog foruma ne bi 2 dana moglo da preživi u nekoj divljini.

P.S. Ima i epizoda sa onim komedijašem Will Ferrell-om koji nešto pokušava da ga ismeje, pa se nije baš zabavio sa njim...

Edited by Vladica^.^

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...