Jump to content

Planiraju DRVOCID!


Recommended Posts

a sto ga onda secemo odmah ?

^LOOOOOL^

- U elaboratu se nigde ne preporučuje....

Jesi li ti pročitao moj prethodni post?

Slažem se da je odnos vlasti prema građanima skandalozan. Idioti u vlasti su morali da lažu po svaku cenu, iako nikakve potrebe za tim nije bilo jer postoji sasvim racionalni razlozi da se sada zameni ceo drvored.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 367
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

postoji racionalan razlog da se menjaju stabla, ali ne sada, jer nemaju chime adekvatno da zamene platane koje seku. da im je cilj bezbednost gradjana posekli bi sto mora josh proshle godine ili vec 2008me. Ovako se svodi na prosto pranje novca ODMAH, SADA, ODMAH

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

postoji racionalan razlog da se menjaju stabla, ali ne sada, jer nemaju chime adekvatno da zamene platane koje seku.

Rekonstrukcija bulevara će trajati 6 meseci. Nešto ne mislim da je nabavka 500 stabala u tom roku gigantski problem ekvivalentan slanju Čoveka na Mesec.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

nije problem, pogotovo ako ce sada da pokradu 40% vishe para

Pokušaj krađe na drvoredu je čist idiotizam. Rekonstrukcija bulevara se meri milionima evra, dok se drvored meri desetinama hiljada. Ti sada meni hoćeš da kažeš da su se Đilas i co toliko iscimali oko svega da bi krali na poslu koji vredi par desetina hiljada evra, dok istovremeno imaju priliku da kradu na poslu vrednom milione evra.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Pokušaj krađe na drvoredu je čist idiotizam. Rekonstrukcija bulevara se meri milionima evra, dok se drvored meri desetinama hiljada. Ti sada meni hoćeš da kažeš da su se Đilas i co toliko iscimali oko svega da bi krali na poslu koji vredi par desetina hiljada evra, dok istovremeno imaju priliku da kradu na poslu vrednom milione evra.

nisam rekao da se cimaju samo zbog 10k ili nesto u tom rangu, nego im je ovo samo kao tresnjica na torti koja je napravljena od barem nekoliko stotina hiljada evra koje ce da ukradu na desetinama elemenata urbanog mobilijara

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ok ok ajmo :

secite onih 50 bolesnih

umesto tih 50 zasadite novih 50

onda za 10 godina opet secite 50 bolesnih i stavite 50 novih... :/

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

@tomkeus

Ti izgleda ne čitaš šta iguana piše, čovek je nacrtao i obojio sve!!! Ti i dalje vrtiš neku svoju ploču koja se bazira na razvodnjavanju....

Drugo, JEDNO stablo bednog promera od 20 cm košta 1500 evra!!! Za adekvatnu zamenu drvoreda, (za trenutak da ne ulazimo u to koliko je ta ideja kretenska) potrebna su stabla od najmanje 10 godina starosti, tj. veće debljine. Ta stabla bi trebalo da se gaje kod nas, što bliže mestu gde će na kraju biti presađenja da bi sadnja bila uspešna. Mi takva stabla nismo gajili, a kada bi ih uvezli to bi dakle koštalo najmanje MILION evra, samo sadnice, a radovi na presađivanju TOLIKOG DRVEĆA, ni malo nisu jednostavni ni jeftini.

Uzgred, platan može da živi i do 500 godina, a u urbanim uslovima do 250! Naši su tek blizu stotke...

I još jedan edit, ona sranja kakva su nameravali da sade, i kakva su već sadili u Nemanjinoj i Kralja Milana, koštaju 20 evra...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Imao sam polemiku oko ovoga sa drugarima i na uglavnom nisam imao argumenta za - "Zar nije bolje zameniti stare platane od kojih su neki truli, i zasade se novi platani koji ce biti mladi i lepi ;) Tj, zar nije okej zrtvovati veoma stare platane za rodjenje novih mladih?"

Najbolje sto sam umeo je "Glupo je tek tako poseci stare platane koji su vec dugo tu i deo istorije Beograda da bi zasadili nove ili napravili parking"

Link to comment
Share on other sites

Meni je stvarno poražavajuće koliko je lako ljudima isprati mozak... + malograđanski mentalitet - sve što je novo mora da je dobro!

Reci drugarima da idu da uživaju u hladu i lepoti novog drveća u Nemanjinoj... [:(]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Drugo, JEDNO stablo bednog promera od 20 cm košta 1500 evra!!!

Odakle ti ova brojka? PR zelenila je jasno i glasno rekla pre par dana da sadnice starosti 10 godina i prečnika oko 10 cm koštaju oko 50€ po komadu.

Ti izgleda ne čitaš šta iguana piše, čovek je nacrtao i obojio sve!!! Ti i dalje vrtiš neku svoju ploču koja se bazira na razvodnjavanju....

Ne razvodnjavam ništa. Ako se več rekonstruiše ulice drvored treba zameniti i tačka. Svi estetski i praktični razlozi govore u prilog tome. Nisam treehuger, ali sam geometrijski nacista i ne želim da vidim novu ulicu sa "krezoredom" što je sadašnji "drvored" u Bulevaru.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Ne razvodnjavam ništa. Ako se več rekonstruiše ulice drvored treba zameniti i tačka. Svi estetski i praktični razlozi govore u prilog tome. Nisam treehuger, ali sam geometrijski nacista i ne želim da vidim novu ulicu sa "krezoredom" što je sadašnji "drvored" u Bulevaru.

Pa da li ti znaš koliko su puta u bulevaru od 1917. pa do danas rekonstruisali ulicu?

Tvoja priča je sad nakon svog ubeđivanja "ma daj vidiš da rekonstruišu celu ulicu, neka poseku i te platane, bolje da stave nove".

To generalno nema veze s mozgom. Zamolio bih te da više ne lupaš gluposti na ovom topicu. Igi, Klinac i ostali su ti lepo obrazložili. Možeš samo još više da se zatrpaš, ako nastaviš da postuješ o tome kako treba poseći platane radi geometrijskog sklada.

Niko nije ovde treehuger, već je ovo ultimativan bezobrazluk koji ljudi sa vlasti nama plasiraju.

Čak šta-više ovo je i "najbezbolnija" stvar kad malo bolje razmislimo. Zamisli da su u pitanju neki lekovi ili neka delikatnija stvar? (mislim da je neko već spomenuo)

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti ova brojka? PR zelenila je jasno i glasno rekla pre par dana da sadnice starosti 10 godina i prečnika oko 10 cm koštaju oko 50€ po komadu.

Pod broj 1) čak i da uzmemo da je istina to što kaže, jesi li ti svestan kolika je razlika između drveta od 10 cm i 20 cm i koliko svaki centimetar/godine poskupljuje cenu uzganja?

Pod 2) Odavde mi je podatak. S obzirom da dolazi sa strane kojoj ne ide u prilog tolika cena kako bi ljude pridobili za seču, možemo da sumnjamo da košta još i više. Na internetu sam našao da drveće koje može da se transplantira može da košta i preko 3000 dolara po komadu, a naravno da treba da transplantiraju najveće moguće ako se hvataju toga...

Pod broj 3) da li ti znaš koliko je 10 cm? Ako ti misliš da je stablo do 10 cm u prečniku adekvatna zamena za ova stabla, onda ne smem da te kvalifikujem jer ću dobiti ban. Ima kurčeva koji imaju više od 10 cm u prečniku!!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

OK, biću malo kulturniji od vas i ponovo ću lepo da kažem:ceo taj drvored mora da se zameni u narednih 10-15 godina

sc1.jpg

sc2.jpg

Da je po vašem, izvođač bi morao da projekat ulice prilagođava postojećem drvoredu posađenom bez ikakvih urbanističkih standarda, potom da nema punu slobodu postavljanja podzemnih instalacija zbog toga što kada je drveće sađeno nije vođeno računa o razvoju korenog sistema, pa je on veći nego što bi trebalo, a onda će za 10-ak godina morati ponovo da se razvaljuje deo ulice oko drvoreda da bi se to silno drveće povadilo i posadilo novo sa kasetama za korenove.

Ali pošto se ne radi onako kako kaže bilo ko, već kako kažu malo racionalniji ljudi, izvođač ima opciju da bolje iskoristi prostor ulice, da efikasnije organizuje i sprovede radove i na kraju krajeva dobija se pravi urbani drvored i ulica neće morati kasnije da se razvaljuje zbog vađenja drvoreda.

Što se cena tiče, sasvim je moguće da je sadnica od 20cm skupa pošto platanima treba preko 20 godina da dostignu taj prečnik, ali drvo prečnika 10-ak cm je najmanje 10 puta jeftinije i ta kupovina koju Đilas pominje je čisto bacanje para i kretenizam.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi mi drago da radiš u Zelenilu ili u nekoj gradskoj službi, pa da zato radiš ovo što radiš, u suprotnom je stvar vrlo tužna...

To što si ti citirao i slikao, nije The Elaborat (koji je i sam po sebi sporan, ali čak i takav ne ide dovoljno u prilog njihovim poganim ciljevima) nego propagandni pamflet iz februara 2010. koji zločinačka gradska vlast potura nalepljenog na pravi elaborat. To rade kako bi i ono malo lakomislenih ljudi koji su se potrudili da to skinu i pročitaju odustali od daljeg čitanja posle čitanja tog manipulativnog i LAŽNOG zaključka (koji je nalepljen kao uvod!!!) pravog elaborata.

Ono što si napisao u prvom pasusu je upravo opis kako to rade civilizovani evropski gradovi u kome ne živi i ne vlada pseudourbanizovana stoka.

I da, platanu treba mnooogo godina da naraste na tih 20 cm prečnika - TO JE UPRAVO I POENTA!!!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Da je po vašem, izvođač bi morao da projekat ulice prilagođava postojećem drvoredu posađenom bez ikakvih urbanističkih standarda, potom da nema punu slobodu postavljanja podzemnih instalacija zbog toga što kada je drveće sađeno nije vođeno računa o razvoju korenog sistema, pa je on veći nego što bi trebalo, a onda će za 10-ak godina morati ponovo da se razvaljuje deo ulice oko drvoreda da bi se to silno drveće povadilo i posadilo novo sa kasetama za korenove.

da

osim toga što je ovo o 10 godina notorna laž

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ni Klinac, ni ja nemamo ovde nameru da nekog vređamo, već jednostavno ne možemo da verujemo da je neko toliko ubeđen u neke laži.

Napomenuo sam da niko nije ovde treehuger.

Naša misija je slična Neo-voj, da ga prosvetlimo. :))

Međutim, ja odustajem od daljih pokušaja ubeđivanja tomkeusa u nešto kad on dečko prvi neće da uzme naše argumente u obzir ili razmatranje.

Samo mogu da kažem tomkeusu da je upravo ovo apsolutno tačno

izvođač bi morao da projekat ulice prilagođava postojećem drvoredu

Tako je u svim razvijenijim gradovima.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...