Jump to content

Metro 2033


cali

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E Flick, gde nadje tu kurvu i sta mozes da radis sa njom? Trazio sam je i nisam je nasao uopste :(

Ona je mene nasla. U prvoj stanici me je odveo neki klinac do lika koji hoce da mu budem pratnja do jedne stanice, ja nisam krenuo odmah sa njim vec sam vec sam krenuo malo da istrazim stanicu i kupim municiju jer mi je lik dao jedan deo para unapred.

Kada izadjes iz prostorije gde je taj lik ima da sretnes ovu kurvu koja te doziva, ja sam naravno prihvatio ponudu, odvela me je u jednu prostoriju sa krevetom gde mi je rekla da zazmurim i da ima iznenadjenje za mene.

Kada sam otvorio oci zaista sam se iznenadio:

Od kurve ni traga ni glasa, ali je zato tu neka bradata strvina koja me nokautira. Naravno kada sam se osvestio bio sam opeljesen. Nisam proveravao jel mi fali i neki bubreg.

Link to comment
Share on other sites

Yep, provalio sam sam. Izgleda da i posle apokalipse vazi SSI :) Zivo me zanima da li ces da je sretnes kasnije :))

Promenio FOV i ukljucio vsinc u user.cfg-u. Em sto za divno cudo radi jos bolje *izgleda da nesto gura FPS dole ako nije ukljucen vsinc* i preglednije *FoV je 45 sto je bar po meni klaustrofobicno, 60 sasvim fino izgleda* nasao sam i unose za quick save/load koji ipak ne radi. Ocigledno je to planirano ali nije implementirano. I da, iako nisam odusevljen, nema sta drugo da se igra a mrzi me da instaliram DA da bi igrao Awakening [:p]

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pekar je potpuno u pravu i meni se cini da mnogo bolje radi sa vsync ukljucenim. Sa druge strane moram da kazem da mi igra jako lose radi na dx11 i very high, znaci ako nemate sli ili crossfire mozete da zaboravite na ovo podesavanje. Naravno u pitanju je 1080p rezolucija. High podesavanje radi onako kako treba.

Link to comment
Share on other sites

evo ga nas covek koji lajnuje u igrama :D

paz probao sam na dx11 u 1680x1050 super high izgleda fino sa par glitcheva tu i tamo, ali zaista ima nekoliko sjajnih momenata za prvih 15 minuta koliko sam igrao...

najlosiji je osecaj napucavanja i kretanja, po tom pitanju kao da je neki tech demo u pitanju, za danashnje vreme zaista neobjashnjivo (gori je i od stalkera po tom pitanju, dobro mozda samo po kretanju - ako mene pitas)

meni kao da postoji neki lag u kontrolama, i misa i tastature, nekada reaguje prebrzo a nekada presporo

zvuk isto nije najsjajnije pozicioniran u igri, ako hoces da slusas ko ti sta kaze malo se teze snalazis jer nema nikakvog indikatora

ali vucaranje po tunelima cela prica i dizajn je totalno okej... kao da im je falilo josh 3-4 meseca da je ispeglaju sa UI i tim kontrolama i sitnicama koje se danas apsolulutno podrazumevaju

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj slowdown ti je do grfike, smanji i videces da nestaje. Uzimam da reinstaliram igru, nestale mi crtice sa optike na pusci tj. trepere i prave mi frku kad ubijam pinball lopticama. :)

cek a zasto onda kretanje tastaturom je prebrzo a sa mishem tromo (pri tom ne secka grafika nigde

edit sad sam video probacu vsync i nove drajvere otkud znam

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

meni kao da postoji neki lag u kontrolama, i misa i tastature, nekada reaguje prebrzo a nekada presporo

Ja ovaj problem nemam, inace igra je postala jako vesela sada.

Nemam dovoljno municije da pobijem sve sto mrda, bliska borba sa nozem vise nije preporucljiva protiv pacova velicine coveka tako da sada moram da se sunjam po rusevinama moskve. Definitivno preporucujem da se igra na hardcore, meni je bar zabavnije tako.

Sakrijem se u neki cosak i prebrojavam municiju da vidim u kolikim sam govnima trenutno :D

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

evo jos par utisaka.... Metro je sjajan, atmosfera mi bas odgovara,

mozemo da kazemo da je ovo ruski half-life uz jednu manu - manjak

monstera... napucavanje u tunelima sa kojekakvim rusima i ponekim

monsterom je sjajno ali DAJTE JOS MONSTERA - ZAR NAPOLJU NIJE

RADIOAKTIVNOST OD KOJE SVE ZIVO MUTIRA ETC...?

Grafika je extra i uz par grafickih podesavanja igra izgleda fantasticno!

Sama pricha je glavni adut ove igre, osecam da su na konto iste mogli da

urade jos zamrsheniju igru ali generalno taj "falloutisticni" trip je skroz

gotivan pogotovo ovde gde su uspeli grafikom da docaraju ceo trip... sad kad

bolje razmislim, lici malo i na wolfenstein... okultno vs svakodnevno...

cini mi se da sam pred krajem igre pa cu baciti jos koji koment kad zavrsim...

PS: screenova nema jer mi iz nekog razloga u ovoj igri ne sljaka FRAPS...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Slatko, slatko i pored sve linearnosti. Prica je za nagradu, sama atmosfera je super. Pneumatsko oruzje je osvezenje, toliko da razmisljam da napravim onu pucu sam :). Kraj je fino odradjen, scena je bas onako filmska.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Stigao do 5. poglavlja (Polis) i oduševljen sam. Milion jebenih detalja koji čine pravu igru.

- NV naočare kojima ručnim dinamom moraš dopunjavati baterije

- Musava, oštećena i nepregledna optika (baš kao što bi trebalo da bude u postapokalipsi)

- Improvizovana pneumatska oružja

- Strele koje zaheftaju protivnika za zid i koje se mogu ponovo koristiti

- Gas maske koje naprsnu u borbi, i filteri koje je potrebno menjati da se ne bi gušio

- Realistični modeli ljudi, ako probate nožem da ubodete lika u glavu i pogodite šlem ili oklop, ne pravite dmg. Morate loviti nezaštićene delove. Ista priča i vatrenim oružjem, gde tipove sa kacigama sa vizirom morate pogoditi par puta dok ne odleti kaciga, pa tek onda headshot

- Nelinearni nivoi

- Svaki nivo ima svoj fazon, kao npr. kad nosiš klinca na ramenima pa ti laguje nišanjenje, ali ti zato klinac pazi leđa

I tako.. sjajna igra.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Homo Novusi pokušavaju da kontaktiraju sa tobom tokom cele igre, i svaki put kada napraviš moralno ispravan izbor pojavi se plavi bljesak i čuješ kako ti govore da nastaviš da hodaš pravednim putem. Ne smeš da kradeš municiju iz tuđih domova, pomaži ljudima koje srećeš, itd. i dobićeš na kraju izbor da li da pucaš u laser za navođenje raketa i spaseš Homo Novuse, ili da sedneš i gledaš vatromet.

Ja sam krao, jurio kurve i ubijao sve redom pa na kraju nisam imao taj izbor; Kada sam upucao onog što je probao da me spreči da im uništim hive, umro je bez reči i rakete su pale na hive.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam krao miniciju kao kleptoman, jesam propustio segment sa kurvom i generalno sam spasavao koga sam mogao. I jesam dobio taj kraj da pucam u laser za navodjenje :). Nego, sad mi sinu jos nesto da te pitam. Kad mrcvaris kroz D6 sa Millerom on u jednom segmentu, bar meni je tako bilo, krene da puca dok ga pratis sa nekim elektricnim oruzjem. A nisam mogao da stanem i da ga priupitam :) pa rekoh mozda si i ti video isto. Jos jedna inicijativa da igram opet recimo

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...