Jump to content

Kako otkriti pass wireless mreže?


Lucky

Recommended Posts

Evo kakva je situacija...

SBB kablovski internet, na njega nakačen Zyxel P330w, sa wirelessom naravno. Taj ruter šalje wireless mrežu pod imenom "Mreža".

Na taj wireless se kače dva TOSHIBA laptopa, oba sa Windows Vista. Oba koriste neuki korisnici :)

U jednom trenutku "tokom skajpovanja" (ja prenosim samo, nisam bio tu) jedna Toshiba "ispada" sa wirelessa, i od tada izbacuje za tu konekciju "Mreža" da "podaci za konektovanje nisu ispravni".

Pošto ja to u tom trenutku nisam znao, tj. loše su mi objasnili, ja doneo lap do redakcije, nakačio ga na našu "RUR" mrežu, sve šljaka kul, radi net, tako da je sa te strane TOSHIBA ispravna.

Druga TOSHIBA sve vreme fercera bez problema na toj mreži "Mreža", radi net, surf itd.

Ključ je u tome što ovi ne mogu da se sete "ključa" odnosno "passcodea" odnosno šifre za Wireless mrežu. Probali smo 5-6 nekih kombinacija koje su "sigurno", ali nije niti jedna od njih. Čisto da budem siguran da nije neki problem do te TOSHIBE i te wireless konekcije, sve passworde sam paraleleno isprobavao kod sebe na TOSHIBI (to je treća TOSHIBA u priči :)) ali bez uspeha (ja imam Win7 doduše, al' to nema veze).

Uz to, naravno nemaju pojma ni setovanja za ruter (koja mu je IP adresa, koji su user/pass itd).

I sad ja kapiram da imam dva neka "puta":

1. Da li je moguće da izvučem password nekako sa ove TOSHIBE koja je nakačena na "Mreža" wireless i radi bez problema?

a) Da li mogu nekako na USB da snimim setovanja (znam da tu ima tako neka opcija, ali ne znam baš za ovaj konkretni slučaj) pa da presnimim na ovu prvu Toshibu?

b) Da li mogu da nekako provalim koji je passkey kroz Windows, pošto tamo u podešavanjima Vista prikaže polje za lozinku, naravno ima "tačkice" umesto karaktera, a ono "show characters" je zasivljeno i ne mogu ga štiklirati. Kako rade oni programi za probijanje passworda i šta god?

2. Alternativa ovome mi je da resetujem ruter i da krenem sve ispočetka, ali onda predpostavljam da bih morao negde na netu da iskopam default podešavanja za Zyxel, odnosno koji je default user/pass, koja je IP adresa itd, i onda ispočetka da vidim kako će se povezati to sve.

Valjda sam pokrio sve što sam hteo da kažem.

Hvala svima unapred :)

Link to comment
Share on other sites

a jesi probao da otvoriš interfejs rutera sa admin/admin kombinacijom? ip mu je onaj koji je upisan kao default gateway na tom laptopu koji radi, ili onaj koji izađe kao prvi kad kucaš tracert google.com

Link to comment
Share on other sites

Nisam, a možda je trebalo.

A nisam, jer je ceo ruter, mreža itd bila podešena ipak malo naprednije nego standardno. Odnosno mreža se ne zove baš default tipa "linksys", "hg520i" i to :)

Ali probaću, to je isto kul dobar drugi hint.

Hvala i Uvetiću!

Link to comment
Share on other sites

<kili_car> a kako se hakuje ? </kili_car> [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Laki uradite factory reset rutera a prethodno mozete da probate da IZMENITE NAZIV te mrezhe"MREZA" ili kako vec beshe... to cesto pali kad se zablentavi neki lap i nece ponovo da se nakaci na isti ruter na kojem je do juce radio bez problema...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...