Jump to content

IGN Top 25 video igara ikada


Recommended Posts

Eto vidis Dule da mozes! A to za Bitlse, iako ima smajli, je huljenje!

Meni je uvek zajebano da se setim igara, jer realno nisam igrao mnogo (kad to kazem, mislim recimo u odnosu na Lakija ili Lexa). Ali na mene su ostavile najsnazniji utisak (ne ovim redom):

- Kings Bounty (originalni i novi),

- No one Lives Forever,

- Fallout 2,

- Caesar 3 (ali i 4),

- UFO (prvi deo),

- Warcraf 2,

- Sim City (prvi i 2000),

- Civ 2,

- Diablo I,

- Championship Manager 97/98,

- Prahistoric,

- WoW,

- KOTOR,

- Splinter Cell (svi delovi),

- Rock Band,

Mislim da je to to, odnosno ne mogu vise da se setim. Ove sam najvise igrao, ali realno od ovih nabrojanih bi ponovo igrao mozda tri ili cetiri. Mislim da bi glavni kriterijum za igru trebalo da bude "igranje u svakom momentu" ili sto bi se to reklo na engleskom "replayability".

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to to, odnosno ne mogu vise da se setim. Ove sam najvise igrao, ali realno od ovih nabrojanih bi ponovo igrao mozda tri ili cetiri. Mislim da bi glavni kriterijum za igru trebalo da bude "igranje u svakom momentu" ili sto bi se to reklo na engleskom "replayability".

A Plants vs Zombies?

A City of Heroes? ;)

Link to comment
Share on other sites

ja recimo ne bih uzimao riplejabiliti kao neki preterano bitan faktor, jednostavno neke igre nisu dizajnirane da imaju riplejabiliti, recimo avanture, a ako gledamo neki individualni trip, onda to postaje suvise subjektivna lista. neke igre su objektivno riplejabilne, mahom sandbox igre i igre gde nema skriptovanja, kao recimo simcity ili tetris, ali mislim da to nije fer prema npr shadow of the beast koja je divna igra, a nema neke svrhe prelaziti je vise puta (osim na nostalgicnoj bazi, kad se uzelis).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo neka moja lista, al ni po babu ni po djedovima, sobzirom da neke od ovih naslova bas nisam voleo, a neke i mrzim. Znaci nije moja lista po pitanju sta sam najvise voleo da igram, vec za koje smatram da su imale najvise uticaja na pomak u razvoju svojih zanrova ili imale extra dodatak poput War 3 i HL-a oko modovanja.

Ah da, i nije prva najgora/najbolja, vec vise onako nabacano. I vezana samo za kompove, inace ne bi moglo da se napravi ako bi se ubacile i konzole a pogovoto automati.

1. Microprose Grandprix 2

2. Test Drive

3. Sensible soccer

4. TV Sports Basketball

5. Pirates!

6. Fallout

7. Everquest

8. System shock

9. Resident Evil

10. King's Bounty (kao pocetak celog serijala)

11. Civilization

12. Master of Orion

13. Sim city

14. Starcraft

15. Shogun: Total War

16. Warcraft 3

17. Populous

18. Dune 2

19. Homeworld

20. Elite

21. Wolfestein

22. Quake

23. Diablo

24. Half life

25. Myst

Imam jos par nekih, ali koje su suvise blizu, al jbga, ogranicili smo na 25 :). Morao bih da napomenem i Blade of Darkness koji je mogao da napravi veliki korak napred u industriji igara, pogotovo RPGa (iako ce sad G da me popljuje, no tu sam za megdan), ali je zavrsio kao corsokak. Tu u blizini su i Championship Manager, Silent Hunter, Far Cry i jos poneke koje nisu "stale" verovatno sto sam listu malo vise opteretio sa rpg/strategijama, sry :) Verovatno bi i stale da nisam ubacio WC3 i HL, ali gore navedoh razlog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...