Jump to content

Dva Sata HDD


rusici

Recommended Posts

Na mnogim pločama možeš da biraš boot sa hard diska pritiskanjem F9 bez ulaska u BIOS, mada ako instaliraš drugi OS, Windows će automatski da prilagodi boot meni na primarnom disku, tako da ćeš odatle birati OS, bez ručnog biranja hard diska.

Naravno ako su različite verzije Windowsa, novija se instalira posle starije, nikako obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

može i starija posle novije, i to radi :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

mada ako instaliraš drugi OS, Windows će automatski da prilagodi boot meni na primarnom disku, tako da ćeš odatle birati OS, bez ručnog biranja hard diska.

da i kad ti "zvekne" boot od tog prvog diska "zveknulo" ti sve

mnogo elegantnije (bar za mene) svaki OS ima svoj disk bez petljanja jednog OS u drugi

s F11 (ili sta god je u tom biosu boot meni) izaberem disk/OS i ciao

cak i da svi OS u tom "momentu" operativni kreshiraju ili zaraze izvadim disk is ormana i podignem sa njega OS ko da nista nije bilo ;)

ghost je cudo nevidjeno narocito kad su cene hdd smesne narocito "malih OS specijalaca" [8D]

Link to comment
Share on other sites

Ja bih instalirao na drugi novi hdd os, zasto je tu bitan raspored kada fakticki hdd je prazan

samo ti izvadi kablic od "starog" diska pre instalacije ako instaliras vistu/7 da ti nebrlja po bootu tog diska

i vista i win7 vole da "najasu" boot prvog diska/prve grane bez obzira sto ti instaliras na drugi prazan disk (ko da im je to neko reko da rade) [:p]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...