Jump to content

Compaq 610 ili neki drugi?


rev

Recommended Posts

dakle lap za osnovne internet/office/multimedia potrebe, nece se koristiti za igrice.

znachi treba da ima solidan cpu, 2gb rama (dobro to je jeftino, mozhe i da se doda), bar 250gb hdd, da ne bude preterano tezhak (recimo ~2.5kg da ima) i ekran bar 1366x768 rezolucije.

netbook varijante optadaju jer je neophodan dvdrw. isto tako mora biti kupljen u zemlji, da ima garanciju i pozheljno da mozhe da se uzme na kredu. cena nije fiksna, recimo od 40 do max 60k ali je bitno da ima dobar value for money.

gledao sam dosta ponuda nashih firmi i ovaj laptop mi je nekako iskochio u prvi plan pa me zanima jel ima neko iskustva sa njim ?

poshto daju 3% popusta na web kupovinu ispalo bi 44.600 shto meni deluje kao dosta dobra ponuda. jel ima josh neko neki predlog ? (me looks at highl1 & voodoo :)) hvala

Edited by superbad
Link to comment
Share on other sites

ovo, toshiba l300, probook 4515s ili 4510s ako moze da se uklopi u te pare

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

opa ovaj probook mi izgleda bash predobro, nasho sam dve konfiguracije 4515s-a

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/lt/lt/sm/WF...46-3956542.html - 42.000

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/lt/lt/sm/WF...46-3956543.html - 51.000

razlike su:

AMD Athlon™ X2 Dual-Core Processor QL-66 2.2 GHz, 1 MB L2 cache -vs- AMD Turion™ X2 Dual-Core Mobile Processor RM-76 2.3 GHz, 1 MB L2 cache

AMD RS780MN Chipset -vs- AMD RX781 Chipset

ATI Radeon™ HD 3200 -vs- ATI Mobility Radeon™ HD 4330 (512 MB dedicated video memory (1024 MB HyperMemory))

jel se isplati tih 9k razlike u ceni ? i a ne mogu nigde online kod nas naci 4510s, imash ideju neku gde da pogledam ? kad bi ti uzimao sebi izmedju ovog drugog probooka i compaqa shta bi odabrao ?

meni probook deluje mnogo bolje izradjen a i lepshi mi je od compaq-a, l200 sam u startu otpisao zbog rezolucije. kontam da ako mislish da mirna srca mogu uzeti turiona umesto nekog c2d cpu-a onda je to to.

Link to comment
Share on other sites

mozes, ako ti autonomija ne treba. Dalje, ta grafika je slaba, al opet ce da posluzi, nije integrale. Gde ima 4510s, to pojma nemam, ja sam imao jedan na testu, bez grafike, i skroz mi se video, ima T6400 proc

I ne znam sto juris 1366x768, a 1280x800 ti ne odgovara? Nije mi jasna ta logika :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja ti preporucujem Acer Aspire 5735Z

http://www.gigatronshop.com/html/arena/show_product/15278

Inace Compaq zaobidji zbog kvaliteta (ekran, grejanje, ugibanje itd), a taj HP ti je sa AMD procesorom plus posebna graficka, racunaj na dosta vece zagrevanje.

Toshiba je isto dobra, samo proberi nesto sto ti odgovara, racunaj da njihovi jeftiniji modeli cesto idu bez Windowsa

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Al lik popljuje sve i preporuči Acera [roflmao]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Al lik popljuje sve i preporuči Acera [roflmao]

secam se testa pre par ili vise godina (nesecam se koji casopis) kad su testirali laptope po "proizvodjackoj specifikaciji"

-50c u zamrzivac

+50 u rernu

pad na kant sa 1m visine

itd

i slike na kraju gomila razlupanih i istopljenih laptopa

samo Dell solidno oprljen al radi na vrhu

pa sad...

jel bio neki test u skorije vreme slicnog tipa?

Link to comment
Share on other sites

To mi vise lici kao reklama/narucen test za dell nego realan test.

Ne znam nikog (osim drugara iz Big bang th.) koji bi radili na -50, ili u rerni.

Izbor laptopa je sad mnogo tezak kolko ih ima na ponudi.

Al ja se i dalje vodim devizom (kad bih kupovao) samo IBM/lenovo, pa onda hp/dell.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i deviza ti je skroz dobra

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja ti preporucujem Acer Aspire 5735Z

http://www.gigatronshop.com/html/arena/show_product/15278

Inace Compaq zaobidji zbog kvaliteta (ekran, grejanje, ugibanje itd), a taj HP ti je sa AMD procesorom plus posebna graficka, racunaj na dosta vece zagrevanje.

Toshiba je isto dobra, samo proberi nesto sto ti odgovara, racunaj da njihovi jeftiniji modeli cesto idu bez Windowsa

Ovo je jedan besmislen odgovor.

HP je kupio compaq odavno pa je sa HP=compaq.

I njihov kvalitet mozda pada, ali je i dalje u odnosu na acera sramotno dobar. Znam jer sam ih pipkao :)

Za topic startera : uzmi najjeftiniji i neces pogresiti jer nemas nikakve potrebe koje najjeftiniji model ne moze da ispuni.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i ja se vodim tom logikom, sony, ibm, hp i dell. 1366 ekran bi uzeo jer bi jedna od osnovnih namena bila gledanje filmova pa zbog odnosa, a gledao sam specifikacije tih toshibi i uglavnom su sa X2 athlonima a i radije bih hp pa sam ih preskochio :) jel stvarno tolika razlika u grejanju izmedju amd-a i intela ? isto tako chito sam neki review sinoc o 4515s i kao ima dosta ugibanja, i sama tastatura i poklopac ekrana i sama shasija. oce mi dati u radnji negde da ja to savijam ? :) i aj mi poshalji taj test iz sk-a ako ga josh imadesh?

Link to comment
Share on other sites

Al lik popljuje sve i preporuči Acera [roflmao]

Mozda gresim, ali zar nije Acer medju top par proizvodjaca laptopova? I da su, izuzimajuci kvalitet plastike, generalno dobrog kvaliteta, a HD ekrani cak jako dobri? Na svim testovima koje sam citao su dobro ocenjeni, pa si me malo zbunio :D

Cekaj da vidim ako sam dobro skapirao, ako autonomija nije prioritet amd=intel?

Link to comment
Share on other sites

Ma brate svi su oni top. Ali ko je jednom uzeo IBM t60 njemu ce i qsmio i ostalo biti shkr

Acer je super po performansama-ekranu i sve to, ali onaj touchpad, tastatura, plastika...ma brate.

Opet idealno za nekog ko ne fura po terenu nego mu lap sluzi kao desktop...

Jel znaš možda tačno koja je?

I jesi apdejtovao drajvere? Pošto sam čitao negde da drastično (drastično u smislu 10 vs 20 frejmova :) ) radi u zavisnosti od verzije drajvera na Intelu.

Ne ynam koja je pise na sjtu, a sad mi je ugasen

I posto 50 posto vremena provodim updetujuci i setujuci razba IBM sranja, ne pada mi na pamet da to radim i sa svojim Lip-Topom :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

danas sam nashao super laptop, lenovo n500 sa C2D T5800 (2.0GHz/2MB/800FSB), 1GB DDR, 250gb HDD, GMA 4500MHD itd za 410e, znachi sa josh 2gb rama je 430e shto je za 50e jeftinije od compaq-a a chak 120e jeftinije od probooka. medjutim pogledam clip na jutubu kad ono ima jebeni glossy ekran :/

kako sada stoje stvari najblizhe sam uzimanju toshibe l300 i to ovog modela - http://www.gigatronshop.com/html/arena/show_product/15957

kontam ima bolje karakteristike od svih nabrojanih kao i onu no matter what garanciju na 2 godine, 46000 je sa popustom, bagatela. eto, a bash nju sam na startu otpisao, tenkre...

Edited by superbad
Link to comment
Share on other sites

Mozda gresim, ali zar nije Acer medju top par proizvodjaca laptopova? I da su, izuzimajuci kvalitet plastike, generalno dobrog kvaliteta, a HD ekrani cak jako dobri? Na svim testovima koje sam citao su dobro ocenjeni, pa si me malo zbunio :D

Cekaj da vidim ako sam dobro skapirao, ako autonomija nije prioritet amd=intel?

acer je treći na svetu po udelu, ali je on napredovao toliko prošle godine zbog činjenice da je aspire one najprodavaniji netbook. Npr prošle godine u ovo vreme, dell je imao 15%, Acer 10, sad Dell ima 13.6%, a Acer 11.6%. Uglovi gledanja na ekranima krš, plastika, tastatura, touchpad, mnogo toga fali kod acera.

Teško ćeš danas reve naći laptop koji nema glossy ekran

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mozda gresim, ali zar nije Acer medju top par proizvodjaca laptopova? I da su, izuzimajuci kvalitet plastike, generalno dobrog kvaliteta, a HD ekrani cak jako dobri? Na svim testovima koje sam citao su dobro ocenjeni, pa si me malo zbunio :D

Cekaj da vidim ako sam dobro skapirao, ako autonomija nije prioritet amd=intel?

Tako je, ali zaboravio si da je Hajli najpametniji i da on sve zna

Da ne zaboravim Igicu koji ih je pipkao :)

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

da kažeš da je Acer krš ne treba da budeš ni najmanje pametan. Uzmeš bilo koji Acer u ruke, pa čak i Ferarri, pogledaš uglove sa strane, malo ga gnječiš i videćeš sve i sam. Ako laptop kupuješ samo po tome šta je unutra, onda ko te jebe

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

e nashao sam Sony VAIO NR498E (Intel Core2Duo T5750 2.0GHz, 3GB, 250GB, DVD-RW DL, 15.4inc WXGA with XBRITE-ECO, Intel X3100, modem, LAN, 4xUSB2.0, FireWire, card reader, Vista Home Premium, garancija 12 meseci) za 57000 kao i Sony VAIO NR435E (Intel Dual-Core T3200 2.0GHz, 2GB, 160GB...) za 47000 stim shto imam mogucnost da u startu uradim upgrade HDD-a pa me interesuje kolika je razlika izmedju ovih cpu-ova, poshto kolko sam prvi ima 2mb L2 kesha, drugi 1mb ali me buni to shto je prvi C2D a drugi samo DC mobile ? koja je razlika u grejanju ?

Edited by superbad
Link to comment
Share on other sites

prvi je bolji, više L2 keša, simple as that

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...