Jump to content

Problem...


Vićsa

Recommended Posts

Imam problem sa autom. U pitanju je For Fiesta '98.

Kada je auto u pokretu sam ubrzava. Kad je u brzini recimo prva, druga, tretja... Bez gasa mogu da ga vozim. Ide nekom minimalnom brzinom. Chim pritisnem kvachilo (a auto je i dalje u pokretu) pochinje naglo da bruji i ubrzava rad motora. Chim stanem to se smiri. Znachi kad auto stoji u mesto to se ne deshava... naravno kad god menjam brzine u trenutku pushtanja gasa i pritiskanja kvachila on ne smanju je brzinu *rad motora, kakogod) nego je povetjava...

Kontam da je neka elektronika u pitanju, samo shto se ne razumem pa pojma nemam shta je :) Enivejz... Mishljenja su dobro doshla, ali najbitnije mi ako neko ima, zna ili jeste osoba koja poseduje da mi kaze koliko bi, odprilike, koshtala opravka istog? :) Kontam da to treba da se prikachi na neko komp i odradi :) Znachi, ne razumem se u to i treba mi da me majstor ne odere upravo zbog te chinjenice :)

Unapred hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Pa, postoji mogucnost da je neko dok si ti spavao ili stagod, otvorio haubu kola, skinuo tvoj kolski kompujter i stavio onaj za Fiestu sa automatskim menjacem!

Kako se to ipak verovatno nije desilo :) onda se verovatno komp (ECU) uzjogunio nesto, a moguce i da ti ne valja senzor koji prati broj obrtaja motora, pa salje ECU-u informaciju da su mu potrebni obrtaji. Takodje, moze da ti crkne neki relej (osigurac) koji kontrolise rad motora u pogonu... ma moze da bude milion stvari kada je u pitanju elektronika. Dakle, najgore sto moze da se desi je da menjas ceo ECU, onda bi verovatno jurio neki polovni... al nije ni to strasno.

anything else? :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...