Jump to content

Učenik tuče profesorku


Recommended Posts

ne kapiram paralelelu :)

niko ne tvrdi da su autoriteti bezgreshni, nisu oni bogovi :] al jednostavno na stupnju psihichke evolucije na kome je chovek sada njihovo postojanje je neophodno, bez njih bi bilo mnogo gore.

naravno, ne pricam o autoritetu kao pojmu. simptomaticno je da su kod nas uglavnom kompleksasi autoritet.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

naravno, ne pricam o autoritetu kao pojmu. simptomaticno je da su kod nas uglavnom kompleksasi autoritet.

није тачно. комплексаши немају ауторитет, па мисле да ће га стећи надркавањем и истресањем. и нису само комплексаши без ауторитета. има и просто људи који нису за просвету.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

haha dule, taman u poluvremenu pm poruka overimo topik :) na dva fronta!

naravno, ne pricam o autoritetu kao pojmu. simptomaticno je da su kod nas uglavnom kompleksasi autoritet.

pa onda ne kapiram paralelu :)

kod nas ? u srbiji ? pa mislim .. srbija :) shta retji :] mada je to prevelika generalizacija :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ама шта ти имаш са њим да причаш?

причаш кад одговараш или кад ти се обрати.

lol,to negde u diznilednu mozda?

lako je da pricas sad sa 25+ godina takve stvari,i mene sad realno boli kurac,jer sam gimnaziju zavrsio.

ajde nek ti sef na poslu uvali kurac u usta,oces da cutis i glodjes ili ces pokusati da pricas sa njim? ne zaboravi isto,niko te nije terao da radis to,mozes uvek da das otkaz @peja. :)

to sto si ti tako vaspitan je druga prica,kao sto sam i ja vaspitan drugacije nego moj mladji burazer koji je 93. i meni smeta mnogo stvari kod klinaca danas,razmazeniji su nego ikad i sve su gori... a na sve to dodamo sranje u drustvu i iskrivljen sistem vrednosti i eto ti pun grada malih debila. samo eto,jedan je snimljen u akciji i okacen na youtube.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

није тачно. комплексаши немају ауторитет, па мисле да ће га стећи надркавањем и истресањем. и нису само комплексаши без ауторитета. има и просто људи који нису за просвету.

pa to, zvanicni autoritet, nametnut, bez obzira na neko realno, aj da kazem biolosko lol stanje stvari.

maud:

paralelu sa paranoikom? pa to sto ako ja imam problem sa autoritetom, ne diskredituje me automatski iz diskusije.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

maud:

paralelu sa paranoikom? pa to sto ako ja imam problem sa autoritetom, ne diskredituje me automatski iz diskusije.

pa diskredituje te, jel problem sa autoritetom imaju samo osobe koje ne uvidjaju njegovu neophodnost. znachi nisu dovoljno razmislile o njegovoj vazhnosti nego furaju neki rebel trip. uostalom vishe o tome sam ti napisao u onoj paralelnnoj diskusiji na pmu :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

to sto ti kazes je sve u redu i kul, ja sam samo teo da kazem da mozda postoji i drugi aspekt koji se ne indukuje odma po konzumaciji filmica jer ce svako da ispizdi na lika kad vidi ovakvu scenu, zar ne?

naravno da nisam tuko nastavnije jer nisam mogo, al da je neko teo da ih tuce (a nije mi dobar drug pa da ga kao odvracam) reko bi mu samo napred. i drzava je autoritet pa smo svi kao skidali slobu, nemoj te price, dobro znas kakvi su neki nastavnici bili, sigurno si ih i ti imao takve. i naravno da sam za to da se liku lupi sankcija odgovarajuca, tu nema diskusije, ali mislim da treba malo pauzirati pre emotivnog praznjenja u bilo kom pravcu posle gledanja filmica.

sve to otpisi, osim je li, ucenja za popravni, sto je opet podleganje maltretiranju. recimo, to se meni desilo. i polozio sam na popravnom. i to je sad do jaja. nije do jaja, mozda nekom posle treba ta ocena, mozda padnes prijemni za pola boda, mozda se smoris. priznajem da malo i ja serem na svoju vodenicu, ali me strasno nervira taj trip, vise od tripa bilo kakvih batica. mrsko mi je kad neko zato sto ima autoritet nekom, a pogotovo klincu, napravi pet sekundi deranziranja zato sto mu se digo kurac, da ne pricam o konstantnim sikaniranjima, obaranjima i ostalim vidovima ekstenzivnog maltretiranja. a dobro znas da je sve ovo ostalo sto si napisao lol, roditelji na razgovor, pa tek onda ima da idem na sest popravnih, pa nisu ni ti profesori ludi da se izivljavaju bez pokrica, svi redom koji su to radili u mojim skolama su imali ledja neverovatna, tipa ministrov kum ili vidjeniji profesor u profesorskim krugovima, najjaci je ortak s direktorkom itd...

moja sveca je tukla profesora (ne rodjena)... ali bas ga je izubijala... izgleda normalno i uopste nije neka napucana kung fu riba... medjutim ona je iz tog predmeta imala 5 (isla i na takmicenje!), a incident je nastupio zato sto joj je profa kenjao za mrtvog caleta... epilog: izbacena iz skole, pala godinu, zavrsila srednju u drugom gradu... (bitan detalj da je zavrsila i fax maltene u roku)...

zakljucak: nije bitno da li je profesor debil, bitno je da ti ne budes, bez obzira na to koliko si iznerviran... a ovom magarcu su svi krivi zato sto ne zna koje mu je boje udzbenik...

bilo je ovakvih retarda i u moje vreme, samo znalo se da ce to biti olos i krimos.

Mnogo gore od njega je :

-sto se ovo desava u gimnaziji (ako sam dobro ukapirao) a ne u MOC-u, EPŠ-u ili tako

-snimanje mobilnim

-uopste rasprava ko je kriv ili bilo sta drugo. Ovi koji pricaju da ga je bakica izazvala, neka se umiju i razmisle o svemu pomalo.

omatoreo sam, sve se slazem sa covekom u poslednje vreme :P

Link to comment
Share on other sites

lol,to negde u diznilednu mozda?

lako je da pricas sad sa 25+ godina takve stvari,i mene sad realno boli kurac,jer sam gimnaziju zavrsio.

ajde nek ti sef na poslu uvali kurac u usta,oces da cutis i glodjes ili ces pokusati da pricas sa njim? ne zaboravi isto,niko te nije terao da radis to,mozes uvek da das otkaz @peja. :)

to sto si ti tako vaspitan je druga prica,kao sto sam i ja vaspitan drugacije nego moj mladji burazer koji je 93. i meni smeta mnogo stvari kod klinaca danas,razmazeniji su nego ikad i sve su gori... a na sve to dodamo sranje u drustvu i iskrivljen sistem vrednosti i eto ti pun grada malih debila. samo eto,jedan je snimljen u akciji i okacen na youtube.

cutis i glodjes :)

ili pricas i glodjes toliko da ti je zao sto imas jezik :)

edit: Pogresan topik.

Lik je debil.

haha warpovao ti se topic :)

pa to uopste nije isto sarmo jbte -_-

posledica je ista jbg... pravda je za lalalend ;)

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam kako je bilo, kako ce biti, a i nesto me bas zabole. Ali evo, uzecu sadasnjost za primer. Stanje je takvo, da cutis i trpis. Ako ne trpis najebes.

Ako si saban/huligan/'mudo' i ne trpis, prebijes profesora, izbace te iz skole, sutradan si uspeo u zivotu jerbo to je taj srbija stil, gledala deca 'rane' sa 12 godina pa izvukla 'pravu' poruku.

Dakle, poenta je da kakav god je profesor retard, on je profesor. Jbg sad, da li je dovoljno strucan ili ne, da li je dovoljno pedagog ili ne, nisi ti tu da sudis.

Ako si dovoljno pametan iskuliraces sva njegova/njena sranja. Tako je kako je, nema sad tu nekog mrsenja muda, nije kao da imas pregolem izbor.

Evidentno je da je prosveta u kurcu, ali realno kad sagledas, nemas ti bas nekog uticaja tu, tacnije skoro nikakvog. Ali ako se potrudis shvatices da lako mozes da zajebes sve to i da pritom budes primeran i uspesan ucenik. Sve zavisi koliko si sposoban/inteligentan/svestan.

Edited by TheJack

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

pa diskredituje te, jel problem sa autoritetom imaju samo osobe koje ne uvidjaju njegovu neophodnost. znachi nisu dovoljno razmislile o njegovoj vazhnosti nego furaju neki rebel trip. uostalom vishe o tome sam ti napisao u onoj paralelnnoj diskusiji na pmu :)

pa nemam ja problem sa svakim autoritetom, molim lepo, kad sam trenirao karate i te kako sam rispektovo mastera:) jer je on imao i fakticko utemeljenje tog autoriteta, a ne samo 'pravno' koje, pogotovo kod nas, mos da okacis macku o rep.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa nemam ja problem sa svakim autoritetom, molim lepo, kad sam trenirao karate i te kako sam rispektovo mastera:) jer je on imao i fakticko utemeljenje tog autoriteta, a ne samo 'pravno' koje, pogotovo kod nas, mos da okacis macku o rep.

mogao je da uradi usiro mavashi pre nego sto ti izvalis da strunjace nisu postavljene?

Link to comment
Share on other sites

pa nemam ja problem sa svakim autoritetom, molim lepo, kad sam trenirao karate i te kako sam rispektovo mastera:) jer je on imao i fakticko utemeljenje tog autoriteta, a ne samo 'pravno' koje, pogotovo kod nas, mos da okacis macku o rep.

znachi ti poshtujesh samo onoga ko je vetj grmalj od tebe, ono mozhe da te prebije ..

to je ovaj koji ti hotjesh ovde da kazhesh:

pa to, zvanicni autoritet, nametnut, bez obzira na neko realno, aj da kazem biolosko lol stanje stvari.

bioloshki autoritet [roflmao]

znachi, znam shta mi je chiniti sada, koji beshe blok 64 ? [:D][8D]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

tvoje je da se trudish da budesh pravedan i nishta drugo ne treba da te zanima. ni fakultet ni srednja shkola nisu obavezni. ti prihvatash pravila igre kakva su i nemash pravo nishta da se ljutish, ko se ljuti uvalim mu kruti.

Pravila igre treba da vaze i za profesore. Oni moraju da postuju pravila igre da bi dobili tu platu. Bash zbog tog stava da su oni bogovi, a djaci govna imamo tako uzasne odnose djak-profesor i to je zaostavstina komunistickog sistema rada reda i discipline gde neko trenira strogocu. Ako si vec za pro zapadne vrednosti zapitaj se dali tamo vaze ta pravila za koja se zalazes na ovom topiku ili su svi jednaki i profesor i ucenik ...

Nije uopste poenta da neko opravdava ovog lika jer to niko ne radi, vec smo prevazisli to i sad pricamo o iskompleksiranim profesorima koji su zasticeni na mestima profesora kao beli medvedi i ciji rad niko ne kontrolise. Tek ako se dovoljno ucenika javi (a dovoljno je fazon celih nekoliko odeljenja) onda bivaju sankcionisani mozda, a koliko puta mi se desilo da bash mene drndaju jer im nisam simpatican ili bilo koga drugog itd itd ... Nema toga, svi su jednaki i posao im je da prema svima budu jednaki i da ne prenose svoje zivotne frustracije na decu koja se tek formiraju.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

znao sam da tjesh kad tad da uletish sa bash ovom temom :)) razlog zashto sam to izbegavao da pricham jeste shto zhivimo u srbiji gde ako kazhesh neshto kompletno reshenje kako treba neko tje da uzme samo jedan deo tvog izlaganja i da ignorishe sve ostalo i da viche "pravda za urosha", a to nije poenta. kutja se zida od temelja, a mi to ovde nikako da svatimo.

temelj u ovom sluchaju jeste da ne mozhe nikako uchenik da prebije profesora, a pogotovo (shto je vrlo chest sluchaj u poslednje vreme) da roditelj prebije profesora. znachi tek kad se to dovoljno slegne mozhemo da prichamo o ostalim sluchajevima.

e sad da vidimo, poshto znam da tebe netje zadovoljiti prethodni pasus.

Pravila igre treba da vaze i za profesore. Oni moraju da postuju pravila igre da bi dobili tu platu. Bash zbog tog stava da su oni bogovi, a djaci govna imamo tako uzasne odnose djak-profesor i to je zaostavstina komunistickog sistema rada reda i discipline gde neko trenira strogocu. Ako si vec za pro zapadne vrednosti zapitaj se dali tamo vaze ta pravila za koja se zalazes na ovom topiku ili su svi jednaki i profesor i ucenik ...

naravno da pravila igre treba da vazhe i za profesore. ajde da to grafichki predstavimo.

prva igra: igrach je uchenik/student, a pravila igre odredjuje uchitelj/profesor.

druga igra: igrach je uchitelj/profesor, a pravila igre odredjuje direktor/ministarstvo prosvete.

jel kapirash ? to shto postoje (naravno da postoje) uzhasni profesor ne treba da bude nikako u nadlezhnosti nekog uchenika. on je tu podredjeni, iliti onaj koji trpi radnju. kao shto sam vetj rekao nije na ucheniku da vrshi evaluaciju profesora nego na inspekciji, a josh manje je na ucheniku da uzima pravdu u svoje ruke, naravno ako smo za pro-zapadne vrednosti. naravno da bi bili za pro-zapadne vrednosti moramo i da imamo pro-zapadni mind set, al ne onaj iz vremena divljeg zapada, nego chipovani najnoviji i naravno poshtovanje pravila (procedura), pre svega.

evo kako to izgleda u praksi ovog sluchaja sa snimka:

uzmimo hipotetichki pristup da je lik mica najvetja i da mu je matora olichenje sotone koja mu je nepravedno zabila keca.

bez pravila:

baba-sotona mu zavaljuje keca. lik osetja nepravdu. uzima 'pravdu' u svoje ruke i zavaljuje joj shamar. epilog: lik je izbachen iz shkole, mozhda zaglavi tvorza ili uslovnu, baba-sotona ostaje da deli zlo njegovim drugarima i svima posle njega.

sa pravilima:

baba-sotona mu zavaljuje keca. lik osetja nepravdu. odlazi kod roditelja kojima pricha svoju sumnju da je baba-sotona. roditelji odlaze kod direktora. roditelji ili direktor zovu inspekciju. inspekcija performira evaluaciju i isteruje babu-sotonu. komisija popravlja njemu keca, a njegovi drugovi i sve generacije koje dolaze su oslobodjene baba-sotone. sve baba-sotone out there tresu gatje da se i njima ne desi isto.

nadam se da ne moram dalje da objashnjavam shto se ovoga tiche.

dalje, nepraktichno je porediti nash sistem (i pri tom ne mislim na ovaj sada, nego na primer onaj iz '70-'80, dok smo josh bili iole normalna zemlja) obrazovanja i zapadni sistem obrazovanja jel su totalno drugachiji. po lichnom mishljenju ne mogu da dam prednost ni jednom ni drugom nego svako ima svoje prednosti i mane i ne mozhe neki kvalitativni sud da se donese. nadam se da si chitao kako izgleda zapadni sistem ili bar prichao sa nekim pa da mozhesh da komentarishesh, a ne da samo shishtish "zapadni bolji", nadam se.

Nije uopste poenta da neko opravdava ovog lika jer to niko ne radi, vec smo prevazisli to i sad pricamo o iskompleksiranim profesorima koji su zasticeni na mestima profesora kao beli medvedi i ciji rad niko ne kontrolise. Tek ako se dovoljno ucenika javi (a dovoljno je fazon celih nekoliko odeljenja) onda bivaju sankcionisani mozda, a koliko puta mi se desilo da bash mene drndaju jer im nisam simpatican ili bilo koga drugog itd itd ... Nema toga, svi su jednaki i posao im je da prema svima budu jednaki i da ne prenose svoje zivotne frustracije na decu koja se tek formiraju.

dok sam ishao u shkolu "na zapadu" i tamo je postojala pricha "e ovaj profesor me mrzi". jednostavno nemogutje je za ochekivati da svi imaju isti tretman jer svi smo razlichiti (sa svojim prednostima i manama, mislim na uchenike), a na kraju krajeva i profesor je chovek, a ne robot. naravno da to ne treba da sluzhi za opravdanje za budale koji istresaju frustracije, al kad ga ti srochish ovako ispada da su svi uchitelji/profesori budale, a sva deca jadne male bele zeke.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Jedna veoma veoma bitna razlika koju sam napisao i u proslom postu. Ucionica nije profesorov licni dvorac gde on odredjuje pravila, svi igramo po pravilima ministarstva i igramo uloge, profesora i ucenika.

Svuda ce i uvek biti "profesor me ne voli" ali postoji jasna razlika izmedju toga i izivljavanja odredjenih profesora na djake koji im nisu simpaticni ili cak na sve ucenike. Tvoja teorija o ucionici kao profesorovom domejnu je razlog zasto se to i desava. Isto kao i uceniku tako i profesoru neke stvari trebaju da budu jasne.

E sad sta je starije koka ili jaje ... ti profesori su generacija roditelja neke od te dece ili njihovih roditelja ... I oni ucestvuju u obrazovanju te dece vise kroz osnovnu skolu ali ni tamo nije bolje stanje sa profesorima. Sta mislis kakve vrednosti se usadjuju deci kad se neko izivljava jer mu se moze? Jer je profesor? Da ti ljudi nisu izfrustrirani i izkompleksirani bili bi pravedni prema toj deci i ta deca bi naucila o pravednosti.

PS: O zapadnom sistemu sam govorio samo o "zasticenosti djaka" od dosta stvari kojima su ovde izlozeni. To nema toliko veze sa skolskim sistemom koliko sa generalno ljudskim pravima u tim zemljama.

PPS: to de si ti bio nije zapad nego istok :P

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

prva igra: igrach je uchenik/student, a pravila igre odredjuje uchitelj/profesor.

druga igra: igrach je uchitelj/profesor, a pravila igre odredjuje direktor/ministarstvo prosvete.

treća igra: igrač je direktor/ministarvo prosvete, a pravila igre odredjuje učenik/student!

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

e ovaj tip diskusije koji se zasniva na tvojoj lichnoj precepciji ne vodi nikuda matori. mislim shta evo mogu da navedem primer Tesle koji nije ishao u shkolu, a postao jedan od najbitnijih nauchnika ikada .. mislim mani me toga.

srednja i fakultet nisu obavezni, ako ti se ne svidja ne morash da idesh i tachka. eto i na zapadu neki su kao ti kukali "netju da igram po pravilima, netju, netju" pa su za njih izmislili homeschooling i gotovo. ti si doshao tamo zbog znanja koje je olicheno u tom profesoru i tachka. niko te nije primorao da ti budesh tamo, znachi, da, uchionica jeste njegov dvorac, domain. to shto ti isto kao i dulio imash problema sa autoritetima je tvoj problem i tvog rebel tripa.

ostalo tju morati da ponovim. nije tu uchenik da evaluira uchitelja/profesora jer nije merodavan.

a sad zashto je to tako i kako i kokoshka i jaje, u to je besmisleno ulaziti i razvodnjava diskusiju.

ps: to postoji i kod nas, samo shto kod njih sistem bolje funkcionishe nego kod nas, a to je zato shto smo mi debili.

pps: zavisi odakle gledash :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

znachi ti poshtujesh samo onoga ko je vetj grmalj od tebe, ono mozhe da te prebije ..

ne pravi se tupav kad nisi. uvatio si se za to zato sto je karate. jel dusko vujosevic autoritet sto moze da prebije one mamlaze od dva metra?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

niko te nije primorao da ti budesh tamo, znachi, da, uchionica jeste njegov dvorac, domain.

au jebote ti nisi normalan, brate, ne moram da idem ni u prodavnicu, pa ona nije prodavcev domain, mozda je vlasnikov domain, ali nemamo posla s vlasnikom.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne pravi se tupav kad nisi. uvatio si se za to zato sto je karate. jel dusko vujosevic autoritet sto moze da prebije one mamlaze od dva metra?

a jel pandur autoritet ?

au jebote ti nisi normalan, brate, ne moram da idem ni u prodavnicu, pa ona nije prodavcev domain, mozda je vlasnikov domain, ali nemamo posla s vlasnikom.

kao prvo, morash da idesh u prodavnicu jel zhivish u gradu.

ona jeste vlasnikov domain i ne mozhesh da se ponashash kako ti hotjesh.

daj dulio shta prichash ti .. nemoj da opet moram tvrdo, mislim saberi se :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ne nego zato sto moze da im skrati plate :D

pa ne znam, meni deluje da ga likovi prilicno slusaju zbog njega samog.

a jel pandur autoritet ?

da, u okvirima u kojima deluje. sigurno nije autoritet za fiziku i hemiju, mada moze da bude ako se ispostavi da pere:)

i ne, ne svidja mi se kad za autoritet postavis retardiranog coveka, ne svidja mi se ta cinjenica. sto ne znaci da cu da idem i pisem grafite o retardiranim murkanima. i ne, necu zabosti pandura zato sto ce mi jebati mater, pa ma koliki debil on bio.

jeste vlasnikov, ali profesor nije vlasnik, sto sam i napisao, al ti ili ne citas ili te mrzi.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...