Jump to content

zanimljiv film


Recommended Posts

mene je film skenjao jer mi deluje da je od ovog momka, da je imao normalne uslove, bilo nesto. i to me uvek sjebe, mislim sta sam ja bolji od njega, i jebeno imamo li mi imalo vise ljudskosti bre.

vazno je da pogana govna hlapaju, kradu, i proizvode nesrecu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tiha voda breg roni... to mozda za vas koji se pomirite da je zivot takav kakav ti je serviran, ono.. sudbina.... ja sam misljenja da je imao izbora.

nije serviran, ali ga je silom prilika ziveo takvog i onda i kad dodje do nekog izbora, ti ocekujes od tako ostecenog, socijalno retardiranog, lika koji je ziveo zivotom u domu koji ima sasvim drugacija pravila od nekog, aj da kazemo, normalnog, da on lepo sklopi dva i dva. vidis bre da je prsnut, pokusava da nadje smisao u nekim grafitima da ne bi prso jos vise, ali nazalost ne uspeva. naravno da imas izbor, ali nije to ni izbliza tako lako kao sto ti oces da predstavis. cak i kad kazes da je tesko, nisi reko dovoljno dobro.

vidis da nije tupav, vidis da povezuje neke stvari, ali sa druge strane, vidis i posledice koje ostavlja takav zivot. 99% takvi likova duva lepak, a ti ne duvas lepak, jel to zato sto su oni slabiji od tebe?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

mene je film skenjao jer mi deluje da je od ovog momka, da je imao normalne uslove, bilo nesto. i to me uvek sjebe, mislim sta sam ja bolji od njega, i jebeno imamo li mi imalo vise ljudskosti bre.

vazno je da pogana govna hlapaju, kradu, i proizvode nesrecu

мене је то лупило одједном, овде, после Мохијевог поста.

навијао сам за њега.

јебига.

можемо и ми да одемо да роштиљамо са тим туретом, не треба нам твоја другарица. осим ако није параноичан.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

AU.

Stvatno potresan film, mene je najvise skenjalo sto se ubio/overio 12 dana posle rodjendana, verovatno nije mogao da nadje tu nikakav smisao u tom zivotu.

A ono sto je stvarno odvratno je kako neki ljudi pisu kao ko ga jebe i te fore, a brate...

Sta ti si seo pogledao filmic od pola cuke o necijem sjebanom zivotu, i sedis kuci za kompom, u svojoj sobi u fotelji i iznosis svoje stavove tek tako, usao si u sustinu problema.

PA ISTI si kao oni sabani sto izlemaju lika jer pretura po kontejneru, lepo i Bojan kaze, niko i ne pomisli ZASTO on to radi... 0% razumevanja za drugog coveka.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

nije serviran, ali ga je silom prilika ziveo takvog i onda i kad dodje do nekog izbora, ti ocekujes od tako ostecenog, socijalno retardiranog, lika koji je ziveo zivotom u domu koji ima sasvim drugacija pravila od nekog, aj da kazemo, normalnog, da on lepo sklopi dva i dva. vidis bre da je prsnut, pokusava da nadje smisao u nekim grafitima da ne bi prso jos vise, ali nazalost ne uspeva. naravno da imas izbor, ali nije to ni izbliza tako lako kao sto ti oces da predstavis. cak i kad kazes da je tesko, nisi reko dovoljno dobro.

vidis da nije tupav, vidis da povezuje neke stvari, ali sa druge strane, vidis i posledice koje ostavlja takav zivot. 99% takvi likova duva lepak, a ti ne duvas lepak, jel to zato sto su oni slabiji od tebe?

Ja, kao prvo, ne ocekujem nishta. Dao sam primer da nacin zivota koji je on imao nije jeidni moguci. Dakle, moglo je biti drugacije... i nisam ulazio u to kako i zasto. Mozda nije mogao da bira, ALI U SLUCAJU da se moglo desiti drugacije, to je morao ON sam sebi da obezbedi, nece niko da ga podigne iz govana umesto njega (nazalost, nekad stojis u govnima, a nekad si upao u govna do vrata).

Sto se tiche duvanja lepka, droge i drugih bezveze stvari... ti meni pricas pricu kako ja to sve iz svoje tacke glediste gledam, a ti pokusavas da zauzmes neku neutralnu allround poziciju koja se moze aplicirati na ovo da mi kao objasnis sve to. Jel ti mozda tvrdis da znas kako je njemu bilo? Da li je mogao da se izvuce? sta je mogao da radi? Zasto nije mogao?

Sad, ne znam da li sam ja jachi od ljudi koji duvaju lepak (ne znam ni sto bih merio mentalnu snagu protiv narkomana uopste, nije fer u startu). Ali sam rodjen i odrastao u kraju gde su bili neki od prvih narkomana u beogradu, kad sam imao oko 6,7 godina i znao sam cak koji su, posto su tada bili stariji likovi od 30,40,50 godina, i poceli su da umiru jedan po jedan, samo vidis novu umrlicu negde i skontas da je to lik koga si video unezverenog pre neki dan.

Znaci sa svoje pozicije, mogu da kazem da ne bih nikad. A pokusavajuci da zauzmem tvoju neutralnu, koja i nije uopste neutralna nego je neki genericki stav "zemlja je sranje, nema uslova, mladi ljudi u kurcu", s te pozicije mogu da kazem da droga nije odgovor sigurno.

A ono sto sam rekao da se zapita lik oko toga sta zeli i kako zeli u zivotu... ja ne znam, ja nikad nisam samo zivot prepustio da teche pa ono... sta bude bude. Nego mi se desavalo u zivotu da se zapitam sta i kako, sta mi je plan, cilj, kako do cilja, posebno kad sam bio u nekim vecim sranjima. I mislim da to nije nista specijalno, nego da svi ljudi to mogu. Tako da mi je neverovatno da decko koji je u sranju celog zivota ne razmislja o tome.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

мене је то лупило одједном, овде, после Мохијевог поста.

навијао сам за њега.

јебига.

можемо и ми да одемо да роштиљамо са тим туретом, не треба нам твоја другарица. осим ако није параноичан.

E HOCU I JA AKO NIJE CIM. I AKO VAS DVOJICA VOLITE RES PECENE BALIJE! [freak][cutout]

Salim se naravno.

Ne volim ni ja res. :LOL:

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Tako da ti ne seri nego dopusti da je moglo da podje i drugacije.

ама ја допуштам да је МОГЛО другачије. али, кажем да НИЈЕ. такође, кажем да је беспредметна прича могао је требало је, која доказује да је МОГЛО другачије, јер се НИЈЕ догодило другачије. зашто? то не знамо поуздано. такође, НЕ ЗНА нико од нас КАКО је стварно било покојном Бојану, хвала Богу.

како би ТИ поступио НЕ ЗНАШ, јер, многаја љета теби и твојима, НИСИ доживео то. а судити из удобног развијеног садашњег живота неки такав трагичан туђ живот је смешно и показује или незнање да је немогуће судити или тежња да се представиш јачим него што јеси (другима, али пре свега себи). није лоше тежити томе да будеш јачи, само кажем ти да, око овог питања, сереш.

:)

једини легитиман закључак на ову тему би могао да буде реално сагледавање стања, узрока и последица који се назиру из овог филма и предузети било шта да се овај проблем из корена темељно реши. дакле, на основу проблема, треба причати, осим о узроцима, и о начинима његовог решавања или превазилажења.

твоји постови не нуде ништа тако квалитетно.

око дроге:

основни проблем, који ствара нове кориснике и касније зависниоке, је доступност, необавештеност, незрелост и култ ("кулност", мистика, бољи микродруштвени статус) дроге.

разлози због којих људи НАСТАВЉАЈУ уживање дроге су бесконачни и у основи имају свој устаљен ток. неко да му буде боље него иначе, неко да му буде макар мало подношљивије. зависност не бира на основу мотива.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam filmic nakon citanja svakakvih pametnih postova, ljudi koji su ocigledno prosli svi kroz sito i reseto pa razumeju momka. Mozda je trebalo prvo da pogledam klip, no dobro sad.

Mislim, malo je uzasno, da dodje neki salonski burzuj, i da prica sta je mogao, kako je trebalo da radi momak sa klipa.

Ne razumem ni ja njegovu doticnu situaciju, ali mislim da razumem delimicno taj trip i mogu samo da kazem 'jebi ga, sta sad, zivot je sranje.'.

Film, lepo odradjen, ideja zanimljiva, mislim da fali samo malo vise drame i patetike, da deca shvate for real poentu. Ali sve u svemu svaka cast za Ivanu(?).

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

pesma:

ne, nisi me skapirao. kao sto i drale kaze, mislim da lako dolazis do zakljucaka, a jednostavno nemas osecaj, kao ni svi mi ovde. takodje, ne pricam o tome kako je zemlja u kurcu blabla, pricam o psihologiji i intelektualno-socijalnom razvoju takvih likova. tu se vrse razne psiholoske studije na tu temu, nije to bas tako 'vidi ovog, ja ne bi tako'. zato i kazem, mnogo, mnogo, mnooooogo vecu ulogu tu igra okruzenje nego kod tebe koji imas jak nukleus. kapiras, ne mozes da se stavljas u njegovu poziciju. to je kao kad bi te ja pitao, 'e brate, da si gej, jel bi vise voleo kratak a debeo ili tanak a dugacak da te prca', mislim, jedino sto mozes da mi kazes je 'nemam pojma, nisam gej, ne mogu ni da pretpostavim'.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...