Jump to content

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate


voodoo_

Recommended Posts

ma odjebi ako si se i nasao prozvanim tvoj problem

prvo nwn1 nije ni 3d diablo, diablo je prekomplikovan za njega i ima vishe dimenzija u gejmpleju od nwn1

nwn1 je govno od igre. linearno dosadno govno koje nema ni r od rpg. zavrsio sam ga samo da se uverim do kraja koliko je GOVNO. jesam li rekao da je govno? i

ako nisi imao masinu i strpljenja da igras dvojku tvoj problem, solidan rpg. i gle ovo je forum o RPG igrama. Ako ces da raspravljas o fudbalu ili arkadnim avanturicama imas odeljak i za to

aj sad ozbiljno. ne bunim se ja ni oko cega niti pricam da je kec bolji od dvojke, kazem da je meni bolji i ispricao sam i zasto, sto nema nikakve veze sa tim sta se tebi svidja, ako mislis da je off, obrisi mi post. e, na to ti dolazis i obracas mi se kako mi se niko nije obratio na ovom forumu za osam dina kolko sam na njemu. i to bez ikakvog razloga. i zato sam odreagovao i ni zbog cega drugog. i cemu taj holier than thou nastup? niti imam deset godina, niti sam drsko nesto pricao, niti nije da nemam pojma o rpg-ovima.

ako imas nesto protiv mene reci mi lepo, a ne vidi ga ovaj, bolji mu nwn kec. mozda volimo i razlicite sladolede picka mi materina. i ne znam sta ti znaci ovo [nasao prozvanim], tvoj post je krajnje nedvosmislen?

nwn kec mi je bio fantastican samo zbog jedne jedine stvari, kad sam ga prvi put igrao, napravio sam rangera sa dva skimitara(ko je rekao drizzt), digao mu ac bruka, i sve featove za fajt, pustio ga medju 6 protivnika i zumirao do kraja i gledao

i to je to...

e skontao sam da me jedna stvar zestoko smara u vezi svih frpova, uvek igram sorcerera jer mi je najzanimljiviji, ali njega nema nikakvog smisla lvl-ovati posle 18tog... mislim stupido... sorc je early game sux, mid game FUCKYEABITCHESCOMETOPAPA, late game OHYEAHAREYOUTALKINGTOME, a epic game "ok, ja sad idem u onaj cosak zovite me kad se fajt zavrsi", sto je po meni dunno... trubuljica... nije hejt na igre nego na ceo setting

to je jednim delom do sistema i nije u svakom tako, u dndu je to malo izrazeno, medjutim, ne toliko koliko su crpgovi cesto neinventivni po pitanju encountera tako da te na prvom nivou napadaju dva goblina, a na petnaestom sto goblina, umesto da dodje neki, npr, iluzionista i da se smoris ko magare sto te jebe u mozak i trosis magije na mirrore i slicno. na primer. ili neka zivuljka sa interesantnim svojstvima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aj sad ozbiljno. ne bunim se ja ni oko cega niti pricam da je kec bolji od dvojke, kazem da je meni bolji i ispricao sam i zasto, sto nema nikakve veze sa tim sta se tebi svidja, ako mislis da je off, obrisi mi post. e, na to ti dolazis i obracas mi se kako mi se niko nije obratio na ovom forumu za osam dina kolko sam na njemu. i to bez ikakvog razloga. i zato sam odreagovao i ni zbog cega drugog. i cemu taj holier than thou nastup? niti imam deset godina, niti sam drsko nesto pricao, niti nije da nemam pojma o rpg-ovima.

ako imas nesto protiv mene reci mi lepo, a ne vidi ga ovaj, bolji mu nwn kec. mozda volimo i razlicite sladolede picka mi materina. i ne znam sta ti znaci ovo [nasao prozvanim], tvoj post je krajnje nedvosmislen?

ako ti je nedvosmislen ljuti se shta cu ti ja, jebe mi se da stavljam smajlije na svaki jebeni moguci post

ako ces da analiziras, nisam nigde tebe spominjao niti kvotovao, niti otkucao da treba da tebe da bude sramota

mene je sramota sto ima ljudi kojima je nwn1 bolji od nwn2... ako ti to nesto znachi, i ako ne, seva mi realno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

hajde da se slozimo da ste obe emocionalno snazne, nezavisne i sposobne zene i da prekinemo svadju :)

krecem danas onaj deo sto je vudi hvalio, pa je posle na redu ovaj najnoviji. agh, koja napala na nwn..

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

... i lik lepo odma na pocetku iskreno kaze, od rasa se ne isplati nista osim human il elf(i to kontam samo drow), a od klasa sto jednostavnije i max jednom dualovati, radi prestige classe, nikako vise od toga...

ovo je tako glupo i netačno, da nema dalje, ako govorimo o NWN2. Tačno je za NWN1 (Mada, elf-fajter/arcane archer/1. lev wizard, recimo, nije loše uopšte biti)

NWN2 bukvalo viče "tripleklasuj, bre!" svakom novinom koju ima

-imas gomilu podrasa, te znatno širu listu favoured klasa

-skilovi se mogu nabijati do kraja, ako uzmeš makar jedan level klase kojoj je željeni skil klasni, a još ima i able learner feat

-klase koje su idealne za to da budu treća klasa (eldrich kn, sacred fist...), ili moraju da budu treća ili četvrta klasa (arcane trickster)

uglavnom, jedva čekam da mi taj MoW padne šaka, da opičim wizarda/eldrich knighta/duelista...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

uglavnom, jedva čekam da mi taj MoW padne šaka, da opičim wizarda/eldrich knighta/duelista...

erhm

sorc/eldrich knight/dragon deciple will pwn your wiz/eldrich knight/deuelis

realno gorepomenuta je najbolja kombinacija

ali i dalje stoji da u epic lvl igri fajter >>> sve

ja sam igrao sad ovu govnjivu expanziju sa warlockom - dobar early game, jebokev mid game, dobar late game, epic nema ali je uzasan za to i to mogu da potpisem...

zasto? early i mid game on ima neogranicen broj enkantacija, koje ako se dobro iskombinuju lagano jebu keve jer ne moras da se stekas, late game izvlace kod njega samo dve stvari, read magic, i mid ac koji moze da fura, jos samo da imas vise scrollova da nadjes i da nije toliko jebeno skupo da ih pravis(mislim koja je logika da ti je 10x skuplje da uzmes feat scribe scroll i da ga napravis nego da ga kupis u ducanu, glupost), tako da u lategame-u dobijamo lika koji je sasvim dobar ali ogranicen malim brojem magija

uzeo sam wizarda da bi ga iskoristio bas zbog warlocka, za napitke, scrolove i wandove ali sam skontao da se nikako ne isplati, los early game, dobar mid, vrhunski late, ocajan epic

cleric... dosla maca na vratanca... ultimativni lik koji moze jednako da jebe mame i fajterima, i magovima, i svima... najjaca klasa u igri bez razmisljanja... uz par buffova moze da parira(ako ne i da bude jaci) od najboljeg fajtera po svemu osim po hp-u, ali to se uz koriscenje jednog-dva summona, ili harm, ili destruction lagano ne izjednaci, nego odvali...

fajter... jak early, jak mid, jak late, jak epic...

od epic klasa jedina mi ima smisao eldrich knight, ostale su mi hmhm, nisam nesto gledao klase za clerica ali provereno moze da se ta svinja od klase jos nabudzi

skillovi... jebiga, diplomacy ili intimidate su must, pored toga heal i read magic treba svaka klasa da ima

rase su sve govno sem humana i ni jedna se ne isplati. tebi posebno u midgame-u vise znaci dal ces biti 15ili 17 lvl nego sto imas 16 ili 18 str i dex

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

erhm

sorc/eldrich knight/dragon deciple will pwn your wiz/eldrich knight/deuelis

realno gorepomenuta je najbolja kombinacija

znam, ali je w/ek/d meni subjektivno bolji, tj. bliži onome kako ja rolam u RL-više na INT i Skill, a ne na sirovu snagu ili na lepe oči:-) a tu je i sjajan epic twist, kada dobiješ combat insight da biješ sa INT, i uzmeš halberd ili spear, sa kojima biješ 1,5X INT (jer je dvoručno), a zadržavaš i duelistov dmg bonus na piercing oružja. Jeste da u class description piše da taj Precise strike važi samo sa "light or one handed piercing" oružjima, ipak ide i uz haberd i spear, iako su dvoručni i golemi:-) Ali, ovo nije jedina stvar koja je pogrešna u class description, eto ima i to sa stackovanjem sneaka... Ali najsmešniji je Dragon Disciple sa svojim STR, CON, INT i CHA bonusom: tu jedno piše u class description, drugo u char sheat pod class feats, a otprilike se desi nešto treće kad ga leveluješ:-)

cleric... dosla maca na vratanca... ultimativni lik koji moze jednako da jebe mame i fajterima, i magovima, i svima... najjaca klasa u igri bez razmisljanja... uz par buffova moze da parira(ako ne i da bude jaci) od najboljeg fajtera po svemu osim po hp-u, ali to se uz koriscenje jednog-dva summona, ili harm, ili destruction lagano ne izjednaci, nego odvali...

od epic klasa jedina mi ima smisao eldrich knight, ostale su mi hmhm, nisam nesto gledao klase za clerica ali provereno moze da se ta svinja od klase jos nabudzi

totalno je imba cleric, a još je više imba sacred fist, stvarno mi nije jasno kako su mogli da naprave tako prejaku klasu-mislim, ima AC bonus, leveluje monkov DMG i speed, leveluje divine kasting, i to ne svaki drugi level, kao warpriest, već, valjda, za svojih 10 levela nabije ti 8 divine caster levela, ima ultra jak defanzivni i još moćniji ofanzivni power, i na sve to još i High Base Attack, mislim jebote! MotB sam igrao kao monk/cler/sacred fist, i u jednom trenutku sam imao 65 AC- sad, možda to nije nešto, ali napominjem da se uopšte nisam trudio oko AC, ništa nisam enchntovao ni sabirao ni oduzimao, samo je došlo tako... Da sam razmišljao više o tome, i enchantovao, šta bih imao, 80 AC?

A tu je i glupost sa level adjustment-om, koji ništa ne smeta borbenim klasama, ali ubija kastere, naročito arcane, u pojam (kakav crni drow, napravim ga kao nekakvog arcane castera, i počinjem MotB bez Lev9 magija i sa <100HP:-). A nije mi jasno ni šta je to tako moćno kod arcane magija da wiz i sorc imju kita HP i BAB i ne mogu da nose armor? Jer ako je tako, onda bi trebalo da budu mnogo moćnije od divine magija,ali nisu, jebiga... Ja bar ne vidim da su moćnije...

I tako se može raspravljati u nedogled... I to je najveći kvalitet NWN-a, a naročito dvojke, taj sistem razvoja lika, i gomila opcija u vezi sa tim, iako ima dosta mana i šupljina. I meni je to dovoljno da me drži da ga igram, ako se ukomponuje u solidnu priču i da ne smara mnogo. Moguće je i da sam više vremena proveo u onom sobičku na početku MotB kreirajući likove i posle ih isprobavajući, nego što sam igrao NWN2:-) Ali kad god odigram neku NWN kampanju, zapitam se kako bi to genijlana igra bila da se ovaj sistem izvede u nekom otvorenom, nelinearnom svetu, tipa Gothic, pa se vratiš nabudžen, nabafovan i opremljen da sabiješ onog shadow beasta od koga si nekoliko levela ranije pobegao jedva spasavši živu glavu, zahvaljujući Expeditious retreat i Sanctuary, recimo:-)

EDIT: Ovo otvara i novo pitanje-kako onda oceniti kreativnost ljudi koji prave Neverwintere, kad najveći kvalitet tih igara nije njihova tvorevina, već nešto što su dva gika smislila pre trideset i kusur godina u nekom podrumu ili gde već?

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Javi utiske :)

sve je super za pocetak, ali me je kamera toliko razocarala i iznervirala da neam reci. zasto nisu mogli da ostave stari sistem? preglednost nula. mogu samo iz stroge pticje perspektive, ne mogu da zumiram kako hocu, a da se ne cimam 20 sekundi. ne mogu da gledam okolo sebe i na gore. i mozda najgore, kad idem kamera ima delay od par sekundi i tek onda pocne da me prati.

stigo sam u onaj prvi grad i tu stao. verovatno cu preci igru, al ovo je minus koji se ne oprasta. zadnji put kad sam video ovako ocajnu kameru je u nekom alpha niskobudzetnom besplatnom mmorpgu pre par godina...

edit: napravio sam fighter/weapon master/assassin i sasvim sam zadovoljan :)

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

blablabla vezano za dnd sisteme i za nwn da skratim sve sto si pisao :)

glavna prednost sorc/wiz u odnosu na clerica je snaga njegovih magija, spell focusi. ako se dobro iskombinuju, takodje i protekcije su izuzetna prednost u odnosu na clerica, cleric moze da razbije sve klase sto se tice fajta prsa u prsa, ali protiv maga/sorca puca jer nema nikakvu defanzivu protiv magija, a sorc recimo sa transmutation greater focus-om i par magija spusti mu save-ove i jednim desentegrate-om ga sprzi. ali opet, mogucnost clerica da bilo koji devine spell pretvori u healing je TOLIKO prebudzen da je to nesto sramotno...

puna snaga clerica i sorca je u diversityju, oni su support klase, kad igram sorca uzimam uvek prvo ofanzivnu magiju, onda defanzivnu i na kraju nesto sto buffuje moj tim u slucaju clerica ili sto spusta protivnicki u slucaju sorca.

nekako ja nikad nisam voleo da igram clerica, suvise su mi ne znam, dosadni.

wizarda nisam isto voleo da igram(jedina prednost wiza u odnosu na sorca je diversitet magija koji opet nista ne znaci ako ne mozes da scribujes scrolove jer kostaju boga oca, a realno po spell lvl-u 4 magije su imba i njih koristis a ostale cisto imas reda radi)

po meni savrsen tim cine fighter(cist, realno ne treba da multiklasuje jer mu se ne isplati)

cleric(nizak lvl budzis mass buff-ove, mid lvl budzis self buff, high lvl budzis ofanzivu, i uz mogucnost pretvaranja svake magije u heal... dobijes drugog tenka, supporta, ofanzivnog kastera)

sorcerer/eldrich knight(veliki broj magija koje moze da castuje uz scrollove i wandove prave od njega zver, na 10tom lvl-u ga dualujes u eldricha i do 20tog lvl-a ti imas solidnu kolicinu hp-a, solidan attack(uz tensnera jebozovan attack), mozes da se fajtas sa bilo kojim fajterom(uz bigbijevu zaustavljajucu ruku i da dobijes lagano) i 9lvl spellove)

i sad 4ti lik je pitanj sta uzeti, ja smatram da je tu najbolje uzeti rangera sa focusom na longbow, kasnije dobije druidske spellove, ima animal companiona koji moze da zadrzi protivnike, ima diversitet da sjebe imunitete kod raznih kreatura(razni tipovi strela jelten) i moze da se pretvori u malog tenkica kad mu das mach i tower shield. da ne spominjemo favored enemy, na 20tom lvl-u cini mi se da imas 4-6 vrsta favored enemyja koje mozes odabrati, mislim sramotno jak lik, ali opet treba ga koristiti uglavnom kao support.

i opet zato sto je ofanzivni lik bruka mu znace buffovi od clerica i sorca

my two cents o dnd-u :)

e da ne znam da li je bug ili ne ali mogucnost da bacis stoneskin na bilo kog lika u druzini je jednostavno mislim jebote...

stavim clerica na ulaz, bacim mu stoneskin, on baci one maceve koji se vrte oko njega, ovi pokusavaju da ga udare, on tu stoji i bije ih, oni umiru od shielda tog, ne mogu mu nista a ti u pozadini bljujes fireballove i slicna zla... tjao zdravo

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

sve je super za pocetak, ali me je kamera toliko razocarala i iznervirala da neam reci. zasto nisu mogli da ostave stari sistem? preglednost nula. mogu samo iz stroge pticje perspektive, ne mogu da zumiram kako hocu, a da se ne cimam 20 sekundi. ne mogu da gledam okolo sebe i na gore. i mozda najgore, kad idem kamera ima delay od par sekundi i tek onda pocne da me prati.

stigo sam u onaj prvi grad i tu stao. verovatno cu preci igru, al ovo je minus koji se ne oprasta. zadnji put kad sam video ovako ocajnu kameru je u nekom alpha niskobudzetnom besplatnom mmorpgu pre par godina...

Da ti slučajno kamera ne stoji na "strategy" modu? Jerbo imaš da prebaciš i na ono ko u NWN1, da je fokusirana na izabranog lika i da možeš slobodno da je rotiraš. Vidi negde u opcijama.

iemk28.jpg

Baš sad gledam, kamera se definitivno ne ponaša isto dok sam igrao MoW (a imao prethodno instaliran NWN2 i MotB), i sad kad sam stavio i SoZ.

Link to comment
Share on other sites

e, osecam se ko frodo kad se budio iz nesvesti posle ranjavanja u rame od nazgula, pa vidi aruenu kroz maglu i oblake, tako mi je vudi doso. :)

namestih kameru, prvo na character mode al onda je odjednom drzalo na max zoom-in, pa sam prebacio na strategy custom settings, jebiga cimanje al da se namestiti. bitno je da radi i super sam zadovoljan igrom. zaljubio sam se u onu krilatu, sto je nadjes u shadow temple. razmisljam da je drzim u party iako sam evil. inace, kakvo zlo onaj spirit shaman, mamojebac ipo. malo me brine spirit hunger, ne volim kad imam bilo kakav time limit u igri, nadam se da mi lek nece doci kad ubijem zadnjeg bossa tek -_-

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potrebna pomoc downloadujem mow preko razor 1911 ima 71 rar fajl svaki po 95mb,juse sam dl do pola danas kad probam ostalo kaze wait until download is completed a nista se ne skida

tako kaze i za free user i za premium acc,sta bi to moglo da bude?

help plz thx

Link to comment
Share on other sites

upravo predjoh mask of betrayer, bgaaargh!!! kako dobra igra, od baldursa nisam igro bolji dnd. malo da se oporavim od nespavanja pa jurisam na ovu expanzziju.

vudi zahvaljujem na preporuci, bas mi je leglo

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

skinuo sam nesto od 350 mb, zove se

Neverwinter.Nights.2.Mysteries.Of.Westgate-CPY

ali mi trazi patch 1.22 da bi se instaliralo. Koji patch onda treba da primenim, ili sta da uradim da ovo krene? imam nwn2 i motb, a mogu da instaliram i SoZ po potrebi...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Neverwinter.Nights.2.Mysteries.Of.Westgate-CPY više ne radi, nije krekovan već je došao sa nekim CD keyem koji je u međuvremenu bleklistovan tako da eto.

Što se tiče patcheva, pusti patcher iz launchera, desno dugme na njegov prozor i stavi Save Files, pa će ti patchevi ostati i za ubuduće.

Link to comment
Share on other sites

ali ja sam na dilaupu, pa moram naci nekoga da mi skine neki offline full kumulativni patch i lekic... a posto sam offline, ne verujem da ce smetati sto je taj CPY... ili hoce? Postepeno mi se sve manje igra ovo, jbte...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

instaliram cim me smori menadzer :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...