Jump to content

Sword of the Stars


Dandy

Recommended Posts

hmm koje je fora igram sa tarkas

treba da se prodje malo veca razdaljina i nestane gorivo a imam oko 5 tankera i 15 ostalih brodova , tipa 6 turna su imali gorivo :(

sto se tice sots wiki ima par korisnih informacija :D dobro je mesto i zvanican forum

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupih danas original :P

Igrao sam jednu partiju na netu. Jako je interesantno rešeno to što zapravo možeš da uđeš i izađeš iz bilo koje partije koja je u toku. Ako uđeš u partiju koja je u toku preuzimaš nekog od AI-a, a ako je napustiš AI nastavlja umesto tebe.

Ušao sam u igru umesto AI-ja koji je igrao Morrigi-ja (prilično loše) u 136-om potezu.

Host je bio Human i par poteza posle toga mu se dogodio AI rebellion. Nastavili smo još 50-ak poteza, ali mene je klao Tarka, a on je izduvao od AI-a, pa smo se složili da nema smisla da nastavljamo.

Super je i to što vidiš kada neko ima borbu i koliko još ima vremena do kraja iste, pa za to vreme možeš opušteno da dizajniraš brodove, proučavaš mapu i praviš planove ili da se prosto taskuješ i čitaš forume. Igra sjajno podnosi taskovanje, a nastavlja da radi u pozadini, tako da dobiješ zvučni signal kada počne sledeći potez.

A da... blesavo je (mada logično) to što ne razumeš u chatu onog drugog dok ne istražiš xeno tehnologiju za komunikaciju sa njegovom rasom :D

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ma da, kupio sam preko GamersGate-a. Sada mogu da je download-ujem sa njihovih servera kada hoću, ali zapravo sam samo ubacio svoj key u registry i vozi miško :P

Stvarno se isplati dati 30-ak evra s obzirom na to koliko zabave mi je ova igra pružila.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

hmm fina je to investicija :D

kako hejtujem igram sa hiverima i nisam dobio farcast arrrrr

i jel ima neka fora da se napravi flag ship ? researchovao sam ali ne mogu da designujem :(

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Sword of the Stars 2 :)))) dojaja :) 

instaliram sada keca ne mogu da verujem da nisam igrao ovu igru uopste ... koji sam idiot :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

hmm igram jednu partiju sa drugarom vec 11h i ne mogu da savladam kompa imao sam los pocetak i tako se nastavilo

na svu srecu drugar ass rapuje tako da izgleda da cemo pobediti :D

jel se zna koliko mogu da vodim brodova sa cnc armada ili flag shipom ?

samo pise da mozes vise :D

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

To zavisi i od dodatnih tehnologija, ali okvirno Armada CNC ti dozvoljava da dovedeš CNC dreadnought-a i još dva, dok mislim da Flagship može da povede još 3 ili 4 dreadnought-a sa sobom u bitku (možeš da imaš samo jedan flagship u floti).

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Uffff .... maks sto sam ja dobio je 78 ja mislim sa CnC Flagship-om, a mislim nisam siguran da Armada fura do nekih pa 60 ili tako nesto - racunajuci da imas holographic tactics ili kako se vec zove.

Dandy je vec bacio SoTS wiki link, ja bi samo skrenuti paznju na Ship Sections stranicu, posto je meni do jaja pomogla :)

A mogli bi da opikamo neki multiplayer za jedno nedelju dana ili tako, posto Dread place kako mu krece kolokvijumska nedelja :D

Link to comment
Share on other sites

Ja nekako preferiram oko 60 zvezda, da se igra ne bi previše razvukla. Za oblik bi bilo dobro nešto što nije previše 3D zbog snalaženja. Disk npr ili spiral.

Dužina bitaka mislim da je najbolje da bude default jer je prosto igra izbalansirana za nju, a za strateški potez recimo 5 minuta maksimum.

Ja bih mogao od sledećeg ponedeljka recimo, do tada ne mogu da odvojim toliko vremena u komadu. Možda bih mogao da uletim na kratko, pa da vam ostavim ubicu AI-a da vas dokusuri umesto mene ;)

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

2D nikako ne, jer na njoj ne mogu dobro da se rasporede zvezde pa su neke rase hendikepirane zbog različitih udaljenosti (prvenstveno Human igrači). Disk, donut :P i slično je sasvim ok kompromis.

Jednom sam zezanja radi startovao 'realspace' mapu sa 350 zvezda... majkomila :D

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi te, sto se mene tice moze turn da bude i po 3 minuta, jel ja igram veoma brzo, combat isto default, sto ja mislim da je opet 3 minuta. Dread ce se smoriti u pojam, jel njemu potezi traju po 15 minuta minimum sada kako smo dosli na 150+ turn-ova, taj decko ima 0 organizacije :D

A sto se tice velicine, pa sve zavisi koliko ce nas igrati, jel ako nas igra 6 ili 8 ili kolko god vec, 60 sistema nije dovoljno, nekih 100inak, sto se svodi optimum od 10 planeta po coveku.

2D i nije toliko los - moraju malo vise da te ukenjaju zvede blize tebi - takodje molim vas da bude 6 do 7 ly izmedju zvezda, ne ko Dread koji je stavio 9, pa se smorim kao neka sporija rasa dok dodjem do najblize kolonije.

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja igram isto tako, ovo Dread-ovo sto sada igramo u MP-u me je smorilo tesko na pocetku da sam izgubio volju da igram, znaci kada bi ste videli mapu vristali bi od smeha, ali zato ja sada na svih mojih 15 planeta gradim brodove, dok Dread place kako smo blago trsli i ako ima manju flotu nego ja :D

Edited by Zoddy
Link to comment
Share on other sites

hmm jel se isto i kod vas desava u mp igri da kasnije dugo ucitava end turn ?

i kako funkcionise davanje tehnologija ? meni drugar dao refelktore a ja njemu ne mogu nista da dam :(

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Da, traje do jaja dugo kasnije dok izprocesira sta bot radi.

A davanje tehnologije je veoma prosto - ako neko ima prerequisite za nesto, ali nije dobio sledeci research, ti mozes da mu das taj research - npr Dread je imao sve do Graviton Beam-a, ali nije dobio Graviton Beam, ja sam mu dao Graviton Beam, kada je zavrsio Graviton Beam sam mu dao Phased Graviton Beam ili kako god se zvalo to cudo, takodje odredjenim tehnologijama treba mnogo dugo vremena da se daju nekom drugom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...