Jump to content

Sword of the Stars


Dandy

Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jednom sam zezanja radi startovao 'realspace' mapu sa 350 zvezda... majkomila :D

Ni pod razno, evo kao shto vidite zoddy se ubio u pojam jer oko 100 turna ili se smorish ko zoddy i imash 15 planeta ili ko dread progutash pola svemira i imash 100 planeta al ti turn jedan traje oko pola sata :D

Malo smo quitovali jer u sushtini mnogo ubija u pojam rachunjanje tog kompa a i mene je zamaralo da igram pola sata dok poshaljem 10 flota, naselim 10 planeta, napravim 10 flota i potencijalno 50. Jer komp iritantno ti ne da da idesh sa jednom masivnom flatom nego morash lepo da ga sechesh sa svih strana...taman se probijesh u jednom pravcu on ti se probije u drugom i onda tako u krugu.

NI POD RAZNO NE IGRATI 350 ZVEZDA i 9LY. Prvih 100 turnova je igrivo.

100-150 uvrh glave za 4 igracha!

cek i dalje mi nije jasno sto se tice tehnologija :D

ja nisam dobio mnogo bitne tehnologije kao npr ai a drugar ne moze to da mi da

moze smao deflektore i cloak

Imash nekoliko puteva za AI - dokle god postoji mogutnost da tjesh sam dobiti ne mozhe da ti da...

2D nikako ne

Kako onom 3D da vishe ne izgubish gde shta ko i kuda? Ajd Cube josh nekako :D Al kad su onako rasute q q

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Kako onom 3D da vishe ne izgubish gde shta ko i kuda? Ajd Cube josh nekako :D Al kad su onako rasute q q

Disk ili spiral je sasvim ok za snalaženje, a mislim da je ipak potrebno malo 3D-a da bi imao utisak da si u svemiru :P

Ja lično volim partije sa manje zvezda, trenutno mi je omiljeni broj 60. Onda se mnogo više cimaš oko svake i ne dolaziš u situaciju da kasnije imaš 20 bitaka po potezu.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ukratko...

Moral opada:

Kada civilna populacija dostigne limit i ne može više da raste.

Kada imaš negativan imperijalni novčani balans.

Kada se ratuje iznad te planete, kada se izgubi neka planeta ili velika bitka.

Kada je u toku neka zaraza na planeti.

Moral raste:

Kada imaš rezervu novca u kasi (+1 za milion, +2 za 5 miliona, +3 za 15 miliona).

Kada imaš popunjene sve trade rute na toj planeti.

Kada imaš parkiran police cutter iznad te planete (zapravo ovo poništava negativne efekte populacije, ne dodaje pozitivne).

Kada imaš parkiran propaganda brod iznad te planete.

Kada uništiš neprijateljsku koloniju ili dobiješ veliku bitku.

Ima tu još nekih sitnica, ali ovo su najvažniji uticaji.

Uvek možeš na planeti da odeš na onog čikicu, pa da vidiš šta tačno utiče na moral stanovnika.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Pojavio se 1.7.2b patch na GamersGate-u, mada koliko sam skapirao on zapravo ne menja ništa u igri, već je samo update-ovan patch zbog ljudi koji su imali problema sa instalacijom prethodnog.

Impulse i Steam nisu ni pustili 1.7.2 patch, već će odmah omogućiti ljudima da svuku 1.7.2b, pa pretpostavljam da je suština u tome da svi imaju identične verzije zbog multija.

edit:

Kao što sam i mislio... izgleda da je zapravo razlika samo u installer-u, jer kada probam da uradim update javi mi da ne može da ga uradi jer imam pogrešnu verziju, ergo već sam update-ovan.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

hmm danas probao malo drones pa me zanimaju par stvarcica

zasta sluzi col ?

i kako da pravim heavy drones :( ja ih dizajniram ali nema gde da se prave /cry

sada malo isprobavam drones zanimaju me par stvarcica

cemu sluzi COL ?

i kako da pravim heavy drones ja ih dizajniram ali nema gde da se prave ?

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nisam se nikada zanimao sa drone-ovima do sada, ali - s tim da drone-ovi se ne prave, vec da dolaze sa mission delom, predpostavljam da je isti slucaj i ovde, samo da se normal drone-ovi zamene sa heavy drone-ovima, ili mozda heavy drone-ove mozes da kacis samo na dreadnoughte ... ne znam, ovo je nagadjanje samo, nadam se da je pomoglo barem malo

Edited by Zoddy
Link to comment
Share on other sites

Hm... nisam ni ja još nikada koristio ozbiljno dronove jer sam smatrao da nisu baš upotrebljivi pre ovog poslednjeg patch-a, a od njega nisam još ni jednom igrao sa Morrigi-ijima koji imaju najbolje dronove pa bi se isplatilo probati ih.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Mene je sinoć oprao na netu jedan lik.

Doduše upao sam u partiju koja je već bila u toku (ne sećam se koji potez, nešto tipa 20-30), pa sam uleteo u Tarke koje je vodio AI i to ne baš najsrećnije.

Mapa je bila mini clusters, nešto relativno malo zvezda, oko 50-ak. Ja Tarka i tri Morrigi-ja.

Dva Moriggija su imala u svojim cluster-ima malo zgodnih planeta, pa su se brzo smorili i napustili igru. Ja sam morao da se bacim na teški research da bih stigao preostalog Morrigi-ja koji se najviše raširio. Zaletim se na suspended animation, kolonizujem 4 planete u svom clusteru i onda krenem na cruiser-e i usere me za biological transfer. Onda sam naštancovao 5 kolonizacionih flota koje sam poslao u druge cluster-e i krenuo da sređujem malo ekonomiju.

Tarka u fission eri užasno sporo putuje, tako da dok su moje kolonizacione flote stigle, već sam počeo da štancam freighter-e.

Krene tu da kaplje neka kinta, polako se razvijaju nove kolonije i taman sam istražio Armor Piercing Mass Drajvere, kad mi se pojavio nad homeworld-om drugar Morrigi sa 60-ak cruiser-a i krenuo da me zbombljava :(

E sad, nisam se dao lako. Moj homeworld ima dovoljnu produkciju da u jednom potezu obnovi skoro celi ring medium satelita koji su sa AP drajverima umeli da ga zabole (srećom nije dovukao repair brodove, pa je šteta bila kumulativna). Četiri poteza je on mene bombardovao, pobio mi oko 800 miliona imperijalista, ja sam napravio i dva puta po jednog armor kruzera koji se dobro pokazao i uspeo u saradnji sa satelitima da mu uništi par brodova. Njegovi brodovi su bili uglavnom kombinacija Battle Bridge/Blazer i Hammerhead/Armor sa Particle Beam-ovima i još nekim cannon-ima.

U tom potezu je meni trebalo da stigne pojačanje koje je putovalo 3 prokleta poteza sa najbliže planete (jbna fisija...) i tu on prosto skoči u jednom potezu na moj drugi slabo branjeni obližnji sistem i nastavi sa bombardovanjem. Očigledno je i istražio dosta xeno tehnologija jer se posle dva poteza sistem predao...

Onda mi je uporedo napao još tri kolonije u drugom cluster-u koje još uvek nisu stigle da se razviju do kraja, a i nisam imao para da napravim dovoljno brodova za odbranu. Dve su se predale, jednu je uništio...

Imali smo još jednu veliku bitku gde je oko 15-ak mojih cruiser-a naletelo na preostalih 40-ak njegovih iz glavne udarne flote. Otprilike su gubici bili 1:1, ali je naravno on dobio tu borbu.

U tom momentu sam bio na granici sa novcem. Ostalo mi je par razvijenih kolonija koje su mogle da odolevaju još 10-ak poteza, ali nisam mogao da razmišljam ni o kakvoj kontraofanzivi ili nedajbože research-u fuzije da bih ubrzao svoje puževske brodove.

Čestitao sam čoveku i predao partiju... :)

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Sword of the Stars 2 Interview with Martin Cirulis

Inače, igrao sam jednu multi partiju u veeeeelikoj galaksiji (mislim da je bilo oko 300 zvezda) i bilo je interesantno. Bio sam čak veći deo partije najbolji i onda sam zasrao i desio mi se AI rebellion (ko me terao da istražujem to kad sam bio već najbolji). Onda sam se sledećih 15 poteza klao sa AI-jem koji mi je uzeo 8 kolonija i počeo da proizvodi brodove zastrašujućim intenzitetom, ostala dva igrača su se smorila i host je prekinuo igru :(

Hint dana:

Kada naređujete izgradnju brodova na planetama, shift+dupli klik naručuje 5 komada, a alt+dupli klik naručuje onoliko brodova tog tipa koliko može da se napravi u jednom potezu.

Btw, da li ste znali da postoji mogućnost pravljenja špijuna u repair brodovima koji onda mogu da se postave u asteroidnom pojasu protivničke planete da skupljaju informacije, pa posle moraju da se pokupe da bi se dobio info koji su skupili? :P

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

bice zanimljivo kada izajde sots 2 :D mada ja bi bio srecan da ne manjaju mnogo samo da dodaju stvari kao neki veliki expansion pack

Igram sada sots sa 2 drugara i prvi put sam ukusio kada je 3d galaksija nije lose ima poseban smek.

Stigli smo do 220 turna koliko se secam i uvece nastavljamo ,za sada je komp prvi i to zuul jer je bio u centru galaksije sam i kolonizovao jedno 20 planeta a ostali su bili na krajevima galaksije i treba jedno 15 turna dok se stigne do prve zvezve.

Sto se tice setupa igrali smo sve random :D od mape pa do rase , ponovo moja srece pali mi tarkas 2 moja drugara dobili morigi kao jos 3 ili 4 kompa ne secam se.

I meni se AI pobunio 2 planete sam izgubio relativno na pocetku bio neki 70 turn :( e sada mi malo nije jasno researchovao sam AI slaves ali se planete nisu vratile samo je AI ponovo krenuo da radi ??

imam jos 2 pitanja :D kako funkcionise Subgate ili vec kako se zove drugar je osvojio 2 morigi bez da je opalio jedan metak :D

i kako fukcionise commerce raiding ?

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Kada istražiš AI virus i AI slaves, "trebalo bi" da ti se vrate kolonije koje su pobunile. E sad... nisam još bio u toj situaciji, pa ne znam da li to zaista tako funkcioniše. Do sada sam se samo borio protiv AI-a koji se nekom drugom pobunio ili se pobunio meni, ali nisam u tree-u imao ni virus ni slaves. Slaves ti naravno vraća i bonuse od AI-a. Moguće je da moraš zapravo da odeš nekim brodom do te planete koja se pobunila da bi je vratio pod svoje, jer inače i virus i slaves deluju tokom bitaka, i to tako što onesposobe neki broj AI brodova pa se oni raspadnu od prvog pogotka.

Kolonije koje je AI kolonizovao posle pobune ti se nikako ne vraćaju same, već moraš da ih osvojiš na teži način.

Ako imaš dovoljno xenotehnologije za neku rasu, možeš prilikom opsade njihove planete da zahtevaš da se predaju (dobiješ i tu opciju pored standardnih za borbu). Da li će oni prihvatiti zavisi od više faktora, ali glavno je koliko je tvoja flota u orbiti jača od njihove odbrane i koliki je moral stanovnika na planeti.

Commerce raiding nisam nikada koristio, ali koliko sam shvatio koncept, to ti omogućava da šalješ svoje brodove u protivničke trade sektore da budu pirati i savatavaju njihove trade brodove.

Btw, igrao sam jednu multi partiju u kojoj je učestvovao i Mecron, tj. ovaj lik što priča u videu o SOTS-u 2 :P

Još nešto. Ukapirao sam da je nemoguće igrati u velikim galaksijama i snalaziti se kako treba ako se ne koriste note-ovi za planete. Uglavnom ih koristim da obeležim planete koje su mi sledeće u planu za kolonizaciju, kao i moje glavne centre za produkciju da bih mogao lakše da ih lociram na mapi.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

hehe jel makar zna da igra mecron ? :D

mi sada nastavili partiju i kao obicno moja srece krenem sa flotom sve super u osvajanje i prva planeta koja je pala osteti mi rafineriju i sada ne mogu da nastavim osvajanje eh sta da se radi :D

reci mi kako funkcionise popravljanje i kada je moguce znam da moze da se popravlja ako imas onaj brod salvage and repair kako moze jos da popravis brod ?

i sta je to VN Homeworld ? pojavio se na mapi i ne mogu da unistim ?

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Pa možeš da popravljaš brodove ako imaš repair & salvage brod u floti ili ako si iznad tvoje planete (valjda i iznad savezničke). Ne vidim kako drugačije misliš da bi mogao da popraviš brod?

Inače u ozbiljno osvajanje se ne ide bez barem 2 R&S broda kao backup.

VN Homeworld je ono što mu ime kaže :), tj. planeta sa koje dolaze VN konstrukti, tj. one prizme i kasnije VN berserkeri.

Ja ga još nisam lično video (verovatno jer igram manje galaksije, a da bi se on pojavio mislim da treba da bude neki minimalan broj zvezda). Koliko sam čuo dosta je zeznut za osvajanje.

Btw, kako igrate te partije? Ima li neki način da uletim u neku? :)

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

mozes da uletis ako se javis u narednih 15-20 min igramo sada samo nas 3 po 10 zvezda i ocemo brz fight :D

ako nisu tu mozes da ostavis msn skype gtalk nesto pa te cimamo kad igramo ono tipa sat dva pre nego sto krenemo

ovu partiju necemo da nastavimo jer je gotovo za dzabe da izgubimo jedno 3-4 h da unistimo kompove

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...