Jump to content

Sword of the Stars


Dandy

Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja preorderovao :P

Javiću ti utiske ;)

Kapiram da neće biti problem, pošto igra nema nikakvu posebnu zaštitu.

Jedina kvaka je to što su se odlučili da prebace inicijalnu aktivaciju i update-ove na Steam, tako da ne znam koliko će piratske kopije moći da se update-uju, tj. zavisiće od grupa koje moraju da izbace patch-eve.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Izbačene su dva nova patch-a u međuvremenu, ali čak i ova planirana release verzija je puna nedovršenih stvari.

Rekoše ovi iz Kerberosa da će u sledećih nedelju dana bukvalno svaki dan izbacivati patch-eve.

Inače igru nisam stigao ni pošteno da probam. Jedno 20 minuta sam se igrao sa opcijama i čačkao razne ekrane u nultom potezu nove igre.

Malo je konfuzno, čak i meni koji sam itekako usavršio prvi deo, ali valjda će leći sve na svoje mesto vremenom.

Sviđa mi se što igra radi izuzetno glatko, grafika je ok za ovu vrstu igre, a svakako je primetan napredak u odnosu na prvi deo. Moraću da vidim neku veću bitku da bih mogao da steknem pravi utisak.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno sta se bre desava sa razvojnim timovima?! Zasto izbacuju ne dovrsene igre?! Kao da smo mi krajnji korisnici pali sa marsa i da uzivamo u poludovrsenim igrama. Pa ne potoji nijedan zakon koji ce nas da zastiti, a njih stiti milion zakona. Izgleda da je jedino Blizz ostao koliko toliko profi, da igre pre izbacivanja debelo istestira i tek onda pusti u promet, mada i oni krpe, ali daleko manje od drugih. Ova igra ima ogroman potencijal, ali da sjebu i da se izblamiraju na Steamu najgore, nemam reci za to. Pustili su na Steam neku betu i kada su pocele da stizu prituzbe igraca, brzo su skinuli i rekli su da su greskom okacili beta verziju i da ce da je zamene sa finalnom, koja je po ponovnom kacenju opet neka beta verzija, sa istim problemima kao i prethodna.

Link to comment
Share on other sites

U principu se slažem, ali ja sam toliko izgladneo za ovakvom vrstom igara da nisam mogao da čekam :P

Elem... igrao sam opet malo (stigao do 25-og poteza kada mi je pukla igra), pa provaljujem polako stvari. Interfejs je izuzetno loše projektovan, prosto imam utisak da se rvem sa njim umesto da mi pomaže. Problem je još gori jer gomila tooltip-ova ne postoji, a ni enciklopedija nije uopšte kompletna i veći deo trenutno fali.

Trebalo mi je 5 minuta da provalim kako da pošaljem flotu da istraži susedni sistem :P

Koncept organizacije brodova je prilično promenjen u odnosu na prvi deo. Brodove sada ne možeš da šalješ pojedinačno nigde, već samo kao deo flote. Flote se formiraju u sistemu i svaka mora da ima C&C brod i svog admirala koji dodaje neke bonuse u zavisnosti od osobina. Flota je vezana za sistem, a količina brodova koje je moguće imati u jednom sistemu zavisi od komandnih poena. Oni se povećavaju izgradnjom i upgrade-om naval base-ova.

Ako hoćeš da pošalješ flotu negde, moraš da joj definišeš misiju, ali to radi naopako, tj. prvo recimo izabereš sistem koji hoćeš da istražiš, pa izabereš SURVEY i onda ti on ponudi spisak flota u blizini koje mogu da izvedu tu misiju.

Flota može da se prebazira na drugi sistem, ali samo ako on ima dovoljno komandnih poena da je podrži.

Grafika je dopadljiva i čini mi se da će svemirske bitke biti vrlo interesantne. Sada imaš 3 vertikalne ravni između kojih možeš da prebacuješ brodove, tako da možeš donekle da praviš i 3D formacije. Više o tome kada zapravo budem odigrao neku bitku...

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Post na blogu Arinn, jedinog ženskog člana Kerberos razvojnog tima, otkriva zašto je igra morala po svaku cenu da bude puštena sada, iako su i oni svesni da nije završena.

Finansijski su bili na granici, morali su i da skrešu broj ljudi u poslednjih par meseci, a da su odlagali još release, skoro sigurno bi morali da zatvore firmu.

Jbg... barem su mogli da budu malo iskreniji prema igračima i kažu odmah kakva je situacija, a ne da se prave da se je sve u redu.

U svakom slučaju, takva je situacija kakva je. Ako iskustvo sa prvom igrom bilo šta pokazuje, onda će i SotS 2 vremenom postati fantastična igra. Osnova je tu, vidi se da ima ogroman potencijal.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Extra Credits likovi su skupili tonu para za operaciju ramena koleginice, znaci donacije. Verujem da su izasli i rekli "Narode, nama trebaju pare da zavrsimo igru" skupili bi i ovi. Nije isto operacija i finansiranej igre ali neko bi dao.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

r17430

------

Additions and Improvements:

- A new badge has been added for all factions.

- The game will now start in native 64-bit mode on operating systems that support it.

- Added 15 new entries to the encyclopedia.

Bug Fixes and Other Changes:

*** This update will break save games due to changes to special encounter implementation. ***

- Fixed a divide by zero crash that could occur when the game tried to trigger a rebellion on a planet with 0 civilian population.

- Fixed a crash that could occur when entering the multiplayer lobby.

- Fixed issues where the game would hang on end turn when resolving AI versus AI combat.

- Fixed issues where concurrent combat scheduling could cause game turns to hang.

- Fixed an issue where the game could crash when a player attempted to save between turns.

- Fixed an intermittent crash that could occur during combat.

- Fixed a crash that could occur when committing an intercept mission.

- Fixed encyclopedia content appearing in the wrong locations.

- Fixed issues where user interface would be unreadable when starting a game window larger than the desktop resolution.

- Added more tool tips to the game lobby.

- Added more tool tips to the colony information widget.

- Added more tool tips to the build screen.

- Added more tool tips to the certain pop-ups and to the station placement screen.

- Fixed a few outstanding localized text issues, including three descriptions in the tech tree;

Spinal Mounts

Heavy Fission Cannon

Assimilation Plague Cure.

- Rebalanced Police ships and some menaces.

- Made improvements to Swarm Hiver, Larva and Queen art.

- Fixed issues where the game window could shrink below the minimum 1024x720 resolution.

- Fixed issue where minimizing the game window could cause it to go full screen instead.

- Fixed an issue where Suul'ka could become available to non-Horde Zuul players via Diplomatic Stations.

- Suul'ka arrival after building a Tribute station is now delayed by at least a turn.

- Fixed a bug with post encounter dialog where list selections were getting mixed up.

- Fixed a miscolored element of the fleet widget items.

- Fixed some underlying UI layout bugs.

- Fixed a bug where Gate Amplifiers would not show up in the station module list. This was preventing the upgrade of Gate stations.

- Fixed a bug that was allowing built modules to be re-queued.

- Fixed art issues with Tarkasian Dreadnought GOOP and Heavy Beam modules.

- Fixed outstanding art issues with Human Supply Transports, Naval Outposts and Polic Cutters.

- Fixed an issue where AI controlled agents running at accelerated time in simulated combat were not doing enough damage to each other.

tactical101v2.jpg

tactical102v1.jpg

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ne baš...

Igra je trenutno više u preview stanju :P

Ako stigneš do neke bitke i provališ kako da nađeš neprijatelja i zapravo počneš da pucaš (alt + click = force fire), onda stvarno lepo izgleda :)

Ne rade ogromni delovi igre. Diplomatija ne radi, tako da ne možeš ni da objaviš rat. Dronovi ne rade, ne radi izgleda ni trgovina, fali gomila tooltip-ova i delova enciklopedije. Neću ni da pominjem gomilu bagova koji prouzrokuju izletanje na desktop.

Ovoj igri će nažalost sigurno trebati bar par meseci da postane nešto više od beta testa.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...