Jump to content

"Crossing the Event Horizon"


Kristian

Recommended Posts

- Trailer za DVD koji planiram da kupim.Probao sam da nadjem neki torrent da skinem ovo,ali nisam uspeo.

E sad...Problem kaze sledece...Ta prezentacija koju sam sinoc gledao traje ~ 8 sati i na youtubu je podeljena u partove (1-45).Snimak je star nekiiiih ~ 5 godina,ne znam tacno.Nije bas najbolji kvalitet i ne moze da se vidi bas sve sto pokazuje preko projektora,ali moze sasvim lepo da se cuje sta prica pa ako baratate sa engleskim dobro,ne bi trebalo da bude vecih problema. :)

Mnogo,ali mnogo interesantih stvari ima.Od kristalnih objasnjenja kako funkcionise kosmos kroz geometriju,preko podataka od ancient civilizacija (maje,egipat,atlantida itd...),pa onda o subatomskim cesticama i CERN-ovom projektu (gde pokusavaju da nadju higsov bozon,da bi objasnili odakle masa onim vec poznatim subatomskim cesticama (kvarkovi,bozoni itd...)), o postojanju black hole-a u centru naseg sunca,i u svim telima u kosmosu ( i zemlji ofc), o geometrijskim znacima po njivama, i jos masa toga,ne mogu da se setim sad svega.

Ako nekog zanima nesto od ovoga preporucujem da pogleda.Sinoc kad sam uzeo da gledam nisam prestajao do 6 ujutru,morao sam sve da vidim :D

Part 1 - http://www.youtube.com/watch?v=pPgII_4ciFU

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo, mada cini mi se da je to jedan od onih samoukih pseudonaucnika koji pronalaze resenja za sve...mislim jebote, tu ujedinjenu teoriju polja pokusavaju svi da provale vec koliko godina i sad je on uspeo...a siromah higs se nekako drzi u zivotu dok ne pronadju njegov bozon, ne bi li dobio nobelovu nagradu:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMHO odgovore na sve imaju proroci i religije, a ne naučnici.

hoću reći, to što nudi nekakve ultimativne odgovore ovog lika diskvalifikuje kao ozbiljnog naučnika, jer su ultimativni odgovori u domenu vere još uvek.

Link to comment
Share on other sites

pa to ti kazem:)...ajde pogledacu kad budem imao vremena da ne pricamo na pamet...

pa da! :D

Mislim,kad sam bio negde na pola rekoh sebi: "ovaj je pres'o zivot na hard!"

Stvarno vredi pogledati,jeste da traje masu, ~8 sati,ali jednostavno ima neku neverovatnu logiku po kojoj jednostavno sve funkcionise.

U mnogo navrata bukvalno ismeva trenutno shvatanje fizike,pogotovu kvante fizike ali opet iznosi neverovatna resenja koja su bukvalno NEMOGUCA sa trenutnim shvatanjem fizike,dok sa njegovom teorijom sve objasnjava.

E sad,posto ja nisam neki expert za fiziku,ne mogu bas da ulazim u neke debate sa njim,da tako kazem,ali ako pratim prostu logiku,sve to sto on iznosi jednostavno sklapa potpunu sliku o svemu.

Ima i par smimaka od NASA-e koji su me odusevili:

U nazivu kaze da su to 2 komete koje su udarile u sunce,ali ako su komete gde su im repovi?Ima veeeeooooma interesantnu teoriju "sta" je u stvari to sto je udarilo u sunce.

Edited by Kristian
Link to comment
Share on other sites

онај чупави меша мултимедијалну драматику, магију, математику (геометрију), филозофију, астрофизику, мистичну (још необјашњену) историју и ко зна шта још у циљу представљања, ни мање, ни више, него принципа стварања... нема ту селамета, изузев неколико занимљивих паралела.

све у свему, по мени, само површно констатовање сличности између појава без унутрашње кохезије. има неке логике, али ништа није теорија. само теореме, без могућности доказивања сем путем интуитивне логике. типа, ово и ово је слично код тога и тога, значи да је код тога и тога и ово и ово слично. слабо...

уосталом, СМРЗНЕМ се сваки пут при помињању преласка преко "коначног хоризонта". није џаба КОНАЧНИ...

погледаћу колико стигнем, али ми не улива поверење. кажем, одговор на све се може дати на гореописаном принципу. то никако не значи да ти одговори не крију многе унутрашње контроверзе и нелогичности.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam postove, nisam kliknuo na video, odmah cu reci prevara tj prazne price. Shvati da na svetu postoje ljudi koji imaju speech skill blizu 300 :D i obicnog coveka mogu da ubede u skoro sve. Ovo je nacin na koji najlakse zaradjuju pare.

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

[izuv]

odlgedaj prvo tih 8 sati pa onda nesto reci.

Ok odgledao sam prvih 40 min, sad cu da gledam dalje, za sada je odlicno, videcu sta ce jos reci. Samo mnogo je usporen :)

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

"Ako krenemo putem upoznavanja samog sebe,bez pomoci bozije,bez vere u boga i oslanjavanja na njega,onako kako nam,najvecim svojim delom savetuje moderna psihologija ( najcheshce nazivana "psihologija bez dushe") kraj takvog upoznavanja je - u gustom chestaru,u pustinji ili u lavirintu"

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Haha, odgledao sam dalje, 9/45, bio sam u pravu na pocetku. Obican prevarant, prica nepovezane stvari, zasnovane na matematickoj i fizickoj osnovi. Covek jednostavno ima speech skill i hoce da uzme pare na to.

I dalje je veoma interesantan (zabavan), slobodno moze da se odgleda kao dobra razbibriga. Ali, nista vise od toga.

Da dodam, ako vas zanima prava nauka, evo recimo odlicnih emisija:

http://www.dimensions-math.org/Dim_download2_E.htm

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...