Jump to content

Na monitoru igra slika


Lucky

Recommended Posts

... ne pokušavajte sa "pa ti prestani da joj sviraš" ili šta god :)

Neovo 15" monitor, onaj kao iz premijum serije baš je dobra slika i sve, međutim, DVA primerka istog monitora su dobila iste simptome - igra im slika u donjem delu, onako trese se levo desno. Jedan od te "dvojice" je imao igranje samo kada se uključi onscreen meni samog monitora, dok je drugi igranje prikazivao random. A onda je i ovaj drugi počeo da pravi problem. Nema nekog posebno pravila ali relativno brzo nakon uključivanja on kreće da "igra".

Jel ima neko neku ideju šta bi moglo biti? Sigurno ih neću nositi na servis ili tako nešto jer realno ne vrede oni ni 20 evra sad ako i toliko, nego me zanima da li je nešto sitnije ili krupnije, pa ako je sitnije da probamo sami da opravimo :)

Link to comment
Share on other sites

Pa shta znam, probaj ono u opcijama monitora demagnetize...shto monitor sam sebi pukne elektromagnetni impuls...mozhda se prosto natalozhio njegov sopstven elektromagnetni naboj.

Ako ne, onda cenim da treba da se ide na garanciju tj servis...poshto po meni onda jedino ostaje da mu varira napon u diodama ili katodnoj cevi ili gde god vetj, nije da sam neshto struchno shkolovan za to :/

Meni se neshto slichno deshavalo sa Phillips Briliance-om zato shto je prosto kabl za struju prso od godina savijenosti, pa se ponekad i gasio, gubio jednu boju, titrao i tako ti fazoni pa sam morao da dzapam pozadi kabl dok ne ubodem poziciju na kojoj radi, pa opet tako posle nekog vremena - poshto ovde kabl za struju bio direktno stopljen sa monitorom pa je moralo u servis na zamenu...al me mrzelo pa je na kraju otishao skroz u kurac de nishta nije ostalo sem novog monitora.

Probaj to sa demagnetise, pa probaj da zamenish kabl za struju sa drugog monitora koji provereno radi - da vidish dal je to, ako jest kupi novi...ako nishta od toga, jedino servisi...meni nishta drugo ne pada na pamet - mozhda se neko javi.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Jeste da je za plazma tehnologiju ali sigurno radi i na drugim ekranima :)))

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...