Jump to content

Problem sa kompom


Paja

Recommended Posts

Ok ne kapiram sta se desava sad.

Kupio sam novi kuler, podrzava moj procesor, 775 socket i sve to. Lepo namazao, namestio, uglavio u ukacio u plocu. I sad nece da mi se upali komp. Znaci gori lampica na ploci, ali nece nista da se startuje. Ni power on svetlo se ne pali. Proverio sam sve, ali ne kapiram u cemu je problem. Posle par minuta mi se desi da recimo mi se upali komp samo dok drzim dugme, i to zvuci kao kada pokusavas da startujes auto a nemas benzina. Znaci vergla vergla dok drzim dugme ali nece da startuje. A ako ne drzim dugme, onda sam se iskljuci odmah.

Ne kapiram sta je moglo toliko drasticno da se promeni u tih 5 minuta koliko sam menjao kuler.

E da i probao sam da izvadim procesor pa da ga opet vratim - nista.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

moguće da si pomerio nešto dok si se rvao sa kulerom, pa proveri da li su memorija, grafička, ostale kartice i pomenuti kablić od kulera uglavljeni kako treba. ako lampica na ploči ne trepće, ne verujem da se nešto pokvarilo.

Link to comment
Share on other sites

Kuler je uglavljen kako treba, i prikacen za plocu onim kablicem. Memoriju sam isto proverio, a i pokusao sam da izvadim/ubacim sve kartice uglavljene. Desi mi se u nekom trenutku da se "ukljuci" komp (kuler krene da vrti, cuje se da se pali) ali samo dok drzim dugme. Ako samo pritisnem ono se uljuci i odmah isljuci. Kao sto rekoh, svetlo na ploci gori kako treba (ne treperi). Kapiram da sam nesto pomerio dok sam ubacivao kuler, ali sta je to nemam pojma.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

joj jebote, citam sta pises, i nerviram se :)))

znaci 50 puta sam imao takve situacije...

ne mogu da skapiram sta je problem stvarno...prodrnadaj jos jednom sve kablice na maticnoj za svaki slucaj :)

(recimo onaj sto ide od power dugmeta do ploce)...lupam, nemam pojma :/

na kraju ce golub da ti sleti na prozor i sve ce biti kao pre

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Kuler je uglavljen kako treba, i prikacen za plocu onim kablicem. Memoriju sam isto proverio, a i pokusao sam da izvadim/ubacim sve kartice uglavljene. Desi mi se u nekom trenutku da se "ukljuci" komp (kuler krene da vrti, cuje se da se pali) ali samo dok drzim dugme. Ako samo pritisnem ono se uljuci i odmah isljuci. Kao sto rekoh, svetlo na ploci gori kako treba (ne treperi). Kapiram da sam nesto pomerio dok sam ubacivao kuler, ali sta je to nemam pojma.

pocupaj sve napolje

-sve kartice

-sve memorije (osim jedne)

-sve data i strujne kablove od hdd, fdd, optike

ostavi samo plocu+cpu+memoriju+grafiku

probaj taj kabal od novog ventilatora da ukljucis u molex (ako imas adapter) cak i ako iskljucis skroz moze za probu

nesto 'baca' na masu cim se to odma gasi (ili nedaj boze nesto je zveknulo)

meni se uvek (u staro vreme) "blesavio" kabel od napajanja od fdd

Link to comment
Share on other sites

A da nisi nesto zeznuo kod kablica koji sluzhi za paljenje kompa tj. ploche? mozda se on nesto otkacio ili si ga slucajno zakacio na neko drugo mesto, mada sumnjam. Mislim svi pre su dali kul savete, ja sad samo kao dodajem sta bi u manjem procentu moglo da bude ;)

Ali te sheme - radio je a sad nece su tako standardne. Ja imam neki komp koji svakih x dana nece da se upali uopste, i onda se sutra opet upali ok. Ili nece da se upali, ti kao malo razdzarash kablove, onda radi. A nekad razdzarash pa nece ;)

Link to comment
Share on other sites

Nisam uopste cackao onaj kablic Power On. Mada sam ga proverio da je dobro utaknut.

Ne vredi. Probao sam sve sto ste savetovali, ne pali i dalje. Sad nece onako ni da vergla, nega nista. Samo gori ona lampica na ploci. Probao sam sve da iskopcam, samo procesor i memoriju da ostavim - nece. Probao sam i da resetujem BIOS (izvadio bateriju na 20tak sekundi) - nece. Sunce li mu pa sta li je onda.

Ne gine mi neki servis vidim ja, gde ce da mi kazu "pa crklo ti napajanje pajseru". Kad nemam drugi PSU da testiram...

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nisam uopste cackao onaj kablic Power On. Mada sam ga proverio da je dobro utaknut.

jos samo jedno "genitalno" pitanje:

jesi vadio kabal 220v od napajanja dok si majstorisao?

(kod takvih raznih zahvata zna ploca da se zaglupi i nece da startuje napajanje dok god ne prekines totalno 220v)

- mozes da probas da to izvadis sve napolje da probas kako se ponasa van kucista (da nisi neki shaf pritegao na masu)

- pogledaj CPU da mu nisi iskrivio neku nogicu kad si ga vadio i vracao

gl

Link to comment
Share on other sites

Ivane, komp mi uopste ne dobije struju, osim ploce sa njenom lampicom. Znaci kada pritisnem dugme da se upali, PSU se ne pali, ne krene ventilator, nista. Kao da palim bez struje, kapiras? Znaci graficka nije nista promenila. Probacu sad jos jednom sve potpuno da izvadim (kao da sam tek kupio plocu), pa da vidim sta ce da bude.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...