Jump to content

WoW Pricajte


Paja

Recommended Posts

al nisu specifirali kakav gear? jel ti blizz cheprka po torbama da vide pvp ili ukupni gear? Sta, na primer, ako se druid izfarmao za sva 3 seta pvp geara? ili ako neko radi pvp/ima vise specova/ farmuje pa drzi crit/haste/w.e gearove da mu se nadju kao sto ja drzim, sta oni to vide i matchuju me sa vlasnicima isto toliko epixa? Kontam da mora biti i pve gear ukljucen jer retko ko ima sada full pvp gear equipovan, a ako je to slucaj sta je sa onima koji rade samo pvp? oni se matchuju sa naxx 10 gearovanim ljudima? ako podissujem pola "nek se nadje" geara ocu dobijati slabije gearovane ljude? ne kontam nista i smatram da failuje, i koji mi kurac znaci sad personal ako ti blizz matchmejkuje na osnovu geara a ne na osnovu personala, neam pojma, eto imam 2305 personal u 2v2 a niko zivi to ne moz da vidi niti vredi za kurac sada, sto ga ne removuju onda?

347008.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sistem je glup. Proverava koju opremu imas, znaci ako imas losu healing opremu trenutno na sebi al on vidi da imas high rating dps opremu u banci i stavi te protiv nekog jaceg. Jedna od mana tog sistema. Ako nemas nista od dobre pvp opreme boli te paja.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Daj boze da ovaj sistem zazivi, jer gledajuci kako su uvek ubacivali neke nove i radikalne promene na gameplay i igrace uvek im je trebalo ili 2-3 nedelje da hotfixuju ili da daju patch pa josh jedan da budu sigurni da radi, jel kako i sami vidite kako su vec prvi patch izbacili za ovu ekspanziju dosta stvari baguje.

Oko gear checka, moje lichno misljenje je kao sto je neo napomenuo, neka vrsta racunice po kojoj sistem gleda overall gear lvl jer da nije tako svako bi exploitovao do besvesti, takodje isti primer da ljudi uzimaju que sa green gearom i posle menjaju u full epic. Isto sto se tice hybrid clasa kao druida/shamana/paladina/pristova ja mislim da gledaju sav gear bez obzira na spec. Josh oko pve geara to mozda i ne gleda nego samo iteme koji imaju resiliance na sebi; dodushe nije bash da niko nece uci u arenu sa pve gearom, mnogo hilera a i dps clasa su ranije uzimale pve gear samo tako za arenu.

Isto sto se meni lichno svidja je da vishe nece biti miliona green geared/tek dingovanih 80 lvl ljudi sa svojim full s3/s4 frendovima kao sto je bilo u tbcu koji nabijaju rating kao nenormalni a kad ih pitash sta koriste u specificnim situacijama i koja im je dps rotacija, koje gemove i enchantove stavljaju odgovaraju da im je rating 1800+ i to je to. Svima je dosadilo da gledaju takve ljude a i preko glave su svima oni sto su prodavali brackete/team rating. Takodje bi bilo fino da uporedjuju i spec koji korstish, daj boze da sve upakuju kako treba.

Najbolje su subare od Kolubare!

Link to comment
Share on other sites

nije losh sistem ali treba lepo da definishu kako se racuna taj gear score. Verovatno ce sistem da failuje jer ce neko naci neku foru da na kvarno uzme raiting. Uostalom kad su svi 5/5 t7.5 sto nebo bili svi 5/5 deadly ;p

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

^Verujem da 'jednacina' koju sam naveo uzima to sve u obzir (regular stats (int, stam...), resi, sp, ap...), tako da ne bi trebalo da je to problem. Ukoliko bi se gledao opremljen gear bilo bi zloupotrebe samo tako. Najgluplji primer - lik koji je do juce igrao na 2k, sad obuce zelene opremu i udje u queue, ulete mu tek dingovani lvl 80 blue likovi i onda on izvadi iz torbice svoje 2k iteme, pisicu i kaze 'momci, cucnite da pisnem malo'.

Svakako ce biti potreno jos malo doraditi sve to, ali u sustini je do jaja.

You are given a score based on your gear (owned, not equipped)

aha

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

zapisivao sam listu ljudi koji su me ubili dok sam bio na 20%hpa/ubijao 3 kripa u isto vreme/bio afk ili koji su bili 30 lvla iznad mene tokom celog lvlovanja

ostale koji su me "fer" napali ili ja napao nisam dakle prilicno se moze nazvati lista picki

Yokimat, elf warr

leelo, elf prist

rezox, elf hunter

Madblackman, human priest

Qubi, human dk

barank, human lock

cereus, male elf druid

hexaa, elf hunter

ne znam da li primectuje kolicinu elfova

zakljucak, elfove igraju kreteni

Link to comment
Share on other sites

za ljude koji hvale novi sistem, da vam pojasnim kako to radi u realnosti. odigrao sam 20 mecheva, pobedio 15 izgubio 5 a imam manje rejtinga nego kad sam poceo. da bih stigao do recimo 1800 ja moram da pobedim 50 puta uzastopno jer za svaku pobedu dobijam od 6 do 8 poena.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Ma glupost je, juce dobijemo 5 puta zaredom 3 razilicita top 10 ratovana tima u bg i 5:0 score, a onda dobijemo zaredom neke newbove wannabe sa dobrim pve gearom protiv kojih NE mogu da igram posto ne znam sta da ocekujem. a sto se tice onog "full gear ljudi obuku zeleni gear" pa ako te pobedi sa zelenim gearom i treba da ostanes na 1500 imo. a plz neo daj ti armory link da vidim te imba ratinge koji ti daju prava da kenjas o njoj ko da si gladiator u svih 5 sezona, armory bugged atm al potrazi kasabaras troll priest na njoj za moj link.

347008.jpg
Link to comment
Share on other sites

@kalky

Pa samo jedan, druid, zato sto je to jedina rasa koja moze da bira druida u ally. Lik da moze sigurno bi bio gnam druid :p, jer ko jos danas pravi male nelfive ? :p

@Sistem

Sistem je glup zato sto mnogo bodova nestaje u vazduh, primer juce smo igrali setup iz zajebanicje unholydk + retardin + fury warr(meh ofc), i taj setup radi ko moja baba sto igra basket. Svi imamo skoro full savage glad set i full hateful od honora samo sto pala i ja imamo plava oruzija, sto znaci da je kurac dps. I sad mi tako hedikepirani igramo i kad pobedimo dobijemo 5-6 poena a protivnicki tim izgubi 17, a kad mi izgubimo, izgubimo oko 18 a protivnicki tim dobije 10-11. I sad svi ti poeni razlike nestaju u vazduh, padaju u vodu, idu u kurac. I istina je da mi ne mozemo da predjemo 1515 rating ma kakav sistem bio, sto znaci da bi po starom sitemu igrali jednu pobedu jedan poraz, jednu pobedu jedan poraz, a ovako imamo 3-4 pobede i 1 poraz i tako se vrtimo u krug i tim protiv koga smo igrali 50% partija sinoc je izgubio preko 100 raitinga od nas a mi smo im uzeli samo 30-40.

Da je perfektan balans izmedju klasa u pvp-u, sto je ne moguce i da je combo random + random = random + random, ili da kad svi udjemo u arenu dobiju isti gear i spec, onda bi ovaj novi sistem imao vise smisla.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

imo ban all pve gear u pvp-u pa nek se snalazi ko kako ume, ne ko uvek neke klase favorizovane zato sto su mogle da nose pve gear a i sad se polako izdvaja pala zato sto moze da nosi pve gear na high ratedu posto tu gib nestaje, i dk posto ima neverovatan survavibility

Edited by Kasah
347008.jpg
Link to comment
Share on other sites

Zasto se pravis pametan?

ne pravim se... samo isticem kontradikciju u tvom postu...

inace novi sistem je sranje.

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

zapisivao sam listu ljudi koji su me ubili dok sam bio na 20%hpa/ubijao 3 kripa u isto vreme/bio afk ili koji su bili 30 lvla iznad mene tokom celog lvlovanja

ostale koji su me "fer" napali ili ja napao nisam dakle prilicno se moze nazvati lista picki

Yokimat, elf warr

leelo, elf prist

rezox, elf hunter

Madblackman, human priest

Qubi, human dk

barank, human lock

cereus, male elf druid

hexaa, elf hunter

ne znam da li primectuje kolicinu elfova

zakljucak, elfove igraju kreteni

[:(]

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

@ Neo

idi stranu unazad

@sistem

ne bi oni blokirali arenu da to radi kako treba. ja nemam nista protiv tih promena ali ako rade kako treba. mada opet ne razumem sto ovoliko muke zbog likova koji prodaju timove. nubovi koji plate za gear ce i dalje biti nubovi i igrace na 1400 rejtingu celog zivota tako da im dzaba kurcenje u dalaranu kad je jedan inspect dovoljan. samo bih voleo svoj rejting nazad jer sam poceo na 1580 i sa skorom od 13-5 ne bih trebao da imam 1550.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Jebo mater sto je tezak onaj quest za paladinovog epic mounta... Prvo u Dire Maul pa u Scholomance, a bezi.. :/

sav materijal za kvest sam imao ranije ;]

5 x Dark Rune - bacaju u scholo Necromancer-i, Dark Summoner-i i bossovi. Ocistis prve 3 sobe i reset. Ako imas srece dobijes 1-2 po resetu.

10 x Sungrass - druid mi je alc/herb ili uzmes preko AH ili ako imas ortaka pa preko njegovog acc (azshara, hinterlands, feralas)

6 x Arcanite bars - kao miner naletis na dosta gemova ili AH - transmute ako imas nekog da ti uradi alc lika ili ortaka

40 x Runecloth - ne treba komentar

pristine black diamond - pada u dosta starih instanci - najbrze sam ga nabavio u BRD-u

azerothian diamond - mining ili AH

Jos dva dela koja se kupuju u Silvermoon city-ju oko 200g kostaju, oko 350 izadje kad das 150g za jedan deo kvesta.

Samo je fora sto sam imao 2 naloga. Na zenin nalog sam prebacio warriora sa kojim sam odradio teze delove kvesta. Jos je max sad lvl 80.

Zadnji deo kvesta mi je omiljeni, kada zapalim crkvu na sporednom ulazu i pobijem paladine. Treba ti strat kljuc ili rogonja sa LP.

Ne kapiram zasto su ljudi slepi toliko.

sistem je trenutno sjeban

neko dobije 0-2 poena dok neko dobije po 20-30 a gubi se mnogo

ispravice al dok isprave...

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

hocu da migriram sa nekim starim rogom na neki high pop, izbalansiran realm (horde faction), gde da idem sta mislite?

ja se mislim izmedju - twilights hammer, kazzak, sylvanas?

Na Laghammer ovaj hocu reci Twilights hammer nemoj nikako :)

Mnogo laguje server i puno guildova je otislo sa server. Naravno govorim ovo za Hordu :)

Link to comment
Share on other sites

on je mislio na ally verziju - treba shetati puno

Da vise se seta nego kod horde verzije, materijali su skoro isti.

U Dire Maul-u da ubijes trent-a da bi se pojavio beli konj, ostalo se ne secam.

Eh da, kljuc za DM pada od impa u DM east (crescent key). Druga varijanta je da se umres kod vrata i da se rezujes iza vrata.

:)

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

ne umem da quotujem pa moram vako, Neo: a ovo sto sam izdvojio samo govori koliko su igraci nauceni da igraju po sablonu i onda kad dodje nesto drugacije "OMG OVO NEMA NA PAPIRU, STA CEMO SAD :(:(:(:(:(:(:(".

Skorz propustas poentu a shvatio bi da si igrao high rated matcheve. To ti je kao u pokeru kad neki koji igra 21312 godina sedne za sto sa newbom a za istog misli da je pro, sjebe ga totalno jer ne zna sta da ocekuje. ne mogu da objasnim bolje jer nisam bash pametan za te stvari ali shablon ce uvek postojati i veoma se razlikuje na 1500 i na 2.2k.

347008.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...