Realno je očekivati da će i SM poskupljivati vremenom. U intervjuu na GN iz Valve rekoše da nisi uspeli da dogovore neke dugoročne ugovore za memorije nego im svaki mesec daju ceni, ono uzmi ili ostavi. Sada sa ovim cenama više se isplati da kupiš 2 PS5, jedan koristiš za PS igre, drugi moduješ i instaliraš SteamOS/neki Linux i imas SM :)